aA
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad Zaporižios kryptyje verda sunkūs mūšiai, tačiau į plataus masto puolimą dar nepanašu.
Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AP / Scanpix

Agresorius tęsia raketų ir dronų smūgius Ukrainos teritorijoje. Nieko naujo, toliau didžioji dalis raketų nutaikyta į Kyjivą.

Luhansko kryptis

Nėra duomenų, ar RSK ir RLL vis dar išlaiko pajėgas Nova Tavolžankoje, tačiau artilerijos ir dronų smūgiai tęsiasi (tiesa, mažesniu mastu nei prieš keletą dienų).

Svatovė. Poziciniai susidūrimai vyksta šiauriniame flange prie Masjutivkos, čia rusams puolimo potencialo atstatyti nepavyksta.

Tuo pačiu agresorius atakuoja centre (Berstovė – Novoselivskė), tačiau ir čia jam kažko rimtesnio nuveikti nepavyksta.

Kremina. Rusai surengė atakas siekdami išplėsti savo kontroliuojamą teritoriją aplink kelią Kremina – Dibrova. Ukrainos vienetai apsigynė. Kituose sektoriaus ruožuose sąlyginė ramybė.

Donecko kryptis

Bachmutas. Šiaurinis flangas. „Ukrainietiškas zondas (pavadinkime jį taip, nes mus juk ir damos skaito) vis giliau skverbiasi tarp Berhivkos ir Jahidnės. Rusai buvo priversti palikti dar vieną būrio dydžio atramos punktą“, – rašo ekspertai.

Tuo pačiu vis didėja Ukrainos pajėgų spaudimas Orihovo Vasylivkoje, Zeleznianskėje ir Vasiukivkoje – Rozdolivkoje.

Nors okupantai dar kontroliuoja aukštumas Berhivkoje – Orihovo Vasylivkoje ir Blahodatnėje, panašu, Ukrainos gynėjai ruošiasi supjaustyti šiaurinį flangą, o šiomis dienomis testuoja, kuriose vietose patogiausia pjauti.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© Reuters / Scanpix

Bachmuto miesto vakarinėse prieigose abi pusės stovi pozicinėje gynyboje.

Pietinis flangas. Ukrainiečiai toliau spaudžia okupantų pozicijas prie Klišijivkos ir prie kanalo, rusai bando kontratakuoti.

Jie ir toliau bando gelbėtis aviacijos smūgiais – rusų orlaiviai tradiciškai bombardavo Bila Horčą. J. Prigožinas pradėjo kalbėti apie Ukrainos pajėgų puolimo link Kurdiumivkos – Ozarinivkos tikimybę. Pastaruoju metu jis gana tiksliai įvardija probleminius rusų gynybos taškus.

„Mes kukliai priminsime, jog apie galimą Ukrainos vienetų puolimą Kurdiumivkos ruože kaip vieną iš VEV, jus informavome dar prieš gerą mėnesį“, – rašo ekspertai.

Avdijivka – Marijinka. Šiauriniame Avdijivkos flange – be pakitimų.

Gali įvykti lūžis

Pervomaiskės ruože ukrainiečiai pastūmė rusų pozicijas prie Vodyanų. Antradienį tie patys Ukrainos vienetai sėkmingai išmušė okupantus prie Nevelskės, o dar anksčiau ir prie Opytnės. Atsižvelgiant į ilgalaikes bevaises rusų pastangas pasistūmėti šiame ruože, tikėtina, agresoriaus pajėgos (daugiausia sudarytos iš buvusių „separų“ vienetų, kurių Rusijai negaila) čia yra išsekusios.

Papildymo šiame ruože dėl Ukrainos pajėgų suaktyvėjimo Zaporižios kryptyje ir Bachmuto sektoriuje, vargu ar okupantai gali tikėtis.

Pastarosios savaitės Ukrainos vienetų taktinės pergalės leidžia tikėtis, kad ir šiame ruože greitu metu įvyks lūžis. Ekspertai stebės situaciją.

Marijinkos ruože vyksta sunkios kautynės, Ukrainos gynėjai didvyriškai laikosi, neleidžia rusams prasiveržti link Kurachovės ir taip išeiti ukrainiečių grupuotei Vuhledare į užnugarį, lokalias atakas Velyka Novoslykos ruože vykdančiai ukrainiečių grupuotei į rytinį flangą, stabilizuoti agresoiaus padėtį prie Pervomaiskėje.

Vuhledaras. Kontaktinėje linijoje vyksta pozicinės kautynės, rusai naudoja aviaciją siekdami trikdyti Ukrainos pajėgų pasiruošimą tolimesnėms operacijoms.

Zaporižios kryptis

Lokalūs susidūrimai išsiplėtė į kitus kontaktinės linijos sektorius (pvz. Orihivą), tačiau panašu, kad jie intensyviausi Velyka Novosylkos sektoriuje.

Rusai praneša apie eilinę „grandiozinę pergalę ir galutinį fašistų sutriuškinimą“, o ukrainiečiai vėl ima baksnoti kitoje vietoje. Svarbu suprasti, kad tai ne lengvas pasivaikščiojimas – verda sunkūs mūšiai, tačiau į plataus masto puolimą tai dar nepanašu, nes viešų šaltinių duomenimis: toliau puolama būrio – kuopos dydžio vienetais, dominuoja šarvuotais visureigiais veikiantys pėstininkai, o tankų ir PKM mažai (ką jau kalbėt apie vakarietiškus), ukrainiečių artilerijos darbas kontaktinėje linijoje kiek padidėjęs dėl išaugusių lokalių atakų, tačiau bent jau rusai nepraneša apie gerokai suintensyvėjusius apšaudymus (kaip tai buvo savo laiku prie Chersono bei visai neseniai prie Bachmuto).

Ukrainiečiai toliau metodiškai apšaudo rusų komunikacinius mazgus. Vėl smūgiuota Melitopoliui.

Pranešama, kad rusai susprogdino vandens rezervuarus netoli Melitopolio ir taip užliejo kelius į Chersoną ir Krymą. Koks to tikslas – sunku pasakyti.

Galimai tam, kad sudaryti ukrainiečių technikai nepravažiuojamas sąlygas tam tikrose vietose, su tikslu kanalizuoti ukrainiečių puolimą ir susiaurinti savo kontroliuojamą kontaktinę liniją.

Pietų kryptis

Matomos katastrofiškos Kachovkos užtvankos susprogdinimo pasekmės.

Viešoje erdvėje verda diskusijos kaip ji sugriuvo. Vieni kelia versiją, jog ji griuvo dėl rusų nusikalstamo (arba sąmoningo) aplaidumo. Kiti teigia, jog sprogimai buvo užtvankos viduje.

„Neturime kompetencijos prisidėti prie šių analizių. Galime tik pabrėžti, jog mūsų vertinimu visapusiška ir akivaizdi kaltė dėl šios katastrofos tenka agresorei Rusijai, kuri daugiau nei metus kontroliavo šį objektą“, – pabrėžia ekspertai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(116 žmonių įvertino)
3.8017

Top naujienos

Bloomberg News

Analitikė: Kinija ėmėsi labai pavojingo žaidimo

Rugsėjo pradžioje studentams sugrįžus į geriausius Pekino universitetus, propagandos ataka jų...

Buvusi padavėja įgyvendino savo svajonę: aptriušusį bufetą pavertė restoranu

Prieš daugiau nei metus prie žymiosios Zapyškio bažnyčios įsikūrė šeimos restoranas....

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, laida „Delfi interviu“, parengė Simona Voveriūnaitė

Po šokiruojančių išpuolių mokyklose pastebi netikėtą fenomeną, kas vyksta su tėvais (6)

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla laidoje „ Delfi interviu “ papasakojo, kas...

Locked N' Loaded

Rusijos agresija verčia apgalvoti nemaloniausią scenarijų Lietuvoje: ką būtina žinoti ekstremalios situacijos metu (7)

Visuomeninio projekto „ Locked N’Loaded “ komanda savo tinklalaidėje „ Patrulio bazė “...

Vienas smūgis į vartų plotą – 2 įvarčiai: „City“ sensacingai nusileido lygos vidutiniokams

Iki šiol „Premier“ lygoje tobulai žaidusi „Manchester City“ komanda neįtikėtinai...

Deividas Meškauskas: kodėl jis nevedė savo mylimųjų ir kodėl neketina ilgai gyventi vienas

„Neslėpsiu, tikrai dažnai čia būna per tylu ir kiek liūdna“, – duodamas interviu laidai „...

Strasbūre – išskirtinė byla: dėl gaisrų Portugalijoje kaltina ir Lietuvą (12)

Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) – išskirtinė byla : Portugalijos piliečiai, kuriems...

Ispanas parašė pasisekimo sulaukusią knygą apie Lietuvą: leidyklos ją leisti atsisako (8)

Lietuvių leidyklos atsisako leisti ispanų profesoriaus parašytą romaną apie Lietuvos istoriją,...

Kaune rasta žiauriai sumušta negyva moteris, nužudymu įtariamas sugyventinis papildyta 17.30: pirmi skambučio sulaukė medikai  (1)

Kauno policija šeštadienį skubėjo į vieną Kauno daugiabutį Studentų gatvėje. Čia rasta,...

Parengė Laurynas Butkauskas

Kaip Kadyrovas nulipdė savo sūnaus gyvenimą: 15-mečio „genijaus“ istorijoje – sunkiai įtikėtini epizodai (5)

6-erių metų jis tampa jauniausiu žmogumi Rusijoje, atmintinai išmokusiu visą Korano tekstą....