aA
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad jausdami, jog reikalai prastėja, rusai pradėjo atakas prie Ploščankos, esančios Kreminos kryptyje, tačiau atakos nebuvo sėkmingos.
Karo ekspertai: sprogimų oro uostuose pažeminti rusai jau ėmėsi veiksmų
© Zuma Press / Scanpix

Komentuodami sprogimus Rusijos Saratove ir Riazanėje esančiuose oro uostuose ekspertai teigia, kad rusų socialiniuose tinkluose informacinis šios operacijos efektas panašus, kaip po Kerčės tilto pažeidimo.

„Generolas majoras Surovikinas daro tai, dėl ko tapo karo prieš Ukrainą vadu – atsakydami orkai surengė masinį Ukrainos civilinės infrastruktūros objektų apšaudymą raketomis. Tikėtina, kad taip rusai siekia kurti atgrasymo efektą, kad tokie Kremlių žeminantys ukrainiečių smūgiai nepasikartotų“, – teigia jie.

Puolimas greičiausiai atsinaujins

Luhansko kryptyje tęsiasi mūšiai Orliankos – Jachidnės – Kyslivkos ruože.

„Locked N‘ Loaded“ panašu, kad agresorius spėjo gana sklandžiai pereiti į naują gynybos ruožą prie Nova Tatarivkos, artilerijos ir lokalių atakų pagalba bando trukdyti ukrainiečiams įsitvirtinti Orliankoje – Jachidnėje.

Tuo pačiu suintensyvėjo mūšis Novoselivskėje. Neatmestina, kad iniciatyvą parodė ukrainiečiai – jie nori ne tik išstumti okupantus iš gyvenvietės, bet tuo pačiu pabandyti įžengti į Kuzimivką. Rusų atakos Stelmahivkos link aprimo, tačiau neatmestina, kad vykdomas pergrupavimas ir puolimas atsinaujins.

Karo ekspertai: sprogimų oro uostuose pažeminti rusai jau ėmėsi veiksmų
© Reuters / Scanpix

Jausdami, kad reikalai prastėja, rusai pradėjo atakas prie Ploščankos, esančios Kreminos kryptyje, tačiau atakos nebuvo sėkmingos.

Pasistūmėję „niekieno žemėje“, ukrainiečiai atnaujino atakas Ploščankos – Červonopopivkos ruože, taip pat fiksuojamos jų atakos Žitlivkoje.

Karybos žinovai atkreipia dėmesį, kad skirtingai nei Ploščankoje – Červonopopivkoje, Žitlivką dengia upė Krasna, gyvenvietėje įsikūrusi gana pelkėtoje vietovėje.

Dėl šios priežasties puolimo operacijos ten turėtų būti gana sudėtingos, tačiau svarba didelė: „peršokus“ upelį būtų įsitvirtinta šiaurinėse Kreminos prieigose su perspektyva atkirsti agresoriaus tiekimą iš šiaurės rytų, taip pat atsirastų galimybė apeiti pelkėtą vietovę ir neforsuojant Krasnos upės ir pelkių (nuo Ploščankos – červonopopivkos tai tektų daryti) iš pietinio flango ir iš užnugario pasiekti Krasnoričenskę.

Kol kas atakos Žitlivkos link ne itin intensyvios, bet priklausomai nuo veiksmų Ploščankos – Červonopopivkos ruože gali intensyvėti.

Lisičiansko kryptyje agresorius intesyviai atakuoja Bilohorivką, Verchmokamenskę, Berestovę, tačiau kontaktinė linija nejuda, ukrainiečiai apsigina.

Situacija keičiasi kelis kartus per dieną

Kelyje Horlivka – Bachmutas tęsiasi sudėtingos kautynės. Agresorius atakuoja, bet vis dažniau priverstas pereiti į gynybą. To priežastis – nedidelės, bet skaudžios ukrainiečių kontratakos įvairiuose kontaktinės linijos vietose.

Bachmuto prieigose karščiausia yra Opytnėje. Čia pozicijos eina iš rankų į rankas, situacija dieną keičiasi kelis kartus.

Soledaro – Bachmutskės ruože gerokai suintensyvėjo rusų puolimas Jakovlivkos link.

Karo ekspertai: sprogimų oro uostuose pažeminti rusai jau ėmėsi veiksmų
© Reuters / Scanpix

Kitose ruožo vietose mūšiai kiek ramesni, tad neatmestina, kad rusai prie Jakovlivkos sutelkė didesnę dalį pajėgų ir bando šturmu perlaužti situaciją sau naudinga linkme.

Nevelskės – Pervomaiskės ruože agresoriaus toliau intensyviai puola, ukrainiečiai kontratakuoja prie Vodianės.

Marijinkos gyvenvietės šiaurinėje dalyje ukrainiečiai sugebėjo pastumti rusų pozicijas atgal, kas leis lengviau įkvėpti gyvenvietės centre besikaunantiems gynėjams – jų šiaurinis flangas saugesnis. Kautynės tęsiasi.

Agresorius atnaujino atakas Novomychailivkoje, tačiau jos nėra sėkmingos. Pavlivkoje toliau tęsiasi pozicinės kautynės, agresorius įstrigęs žemumoje, jį „poliruoja“ ukrainiečių artilerija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(125 žmonės įvertino)
4.5120

Top naujienos

Vilniuje viena po kitos užpultos nepilnametės: prabilo apie labai grėsmingą situaciją (1)

Pastarosiomis savaitėmis viena po kitos užpultos 3 moksleivės, o žinių apie įtariamuosius kol...

Šimonytė tikina informacijos apie Bartoševičių negavusi: su Seimo pirmininke kalbėta kitu klausimu (6)

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen užsiminus, kad sausio 20 d. po susitikimo su...

Dingusio Mykolo motina išplatino jautrią žinutę, siūlo atlygį už reikšmingą informaciją atnaujinta: policijos pranešimas

Vilniuje antradienį tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška. Paauglio...

Šoigu grasina „nenuspėjamo lygio eskalacija“ (2)

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu įspėjo, kad vakarietiškų ginklų tiekimas Ukrainai...

Lietuvos kurorte – turistų štilis: užsieniečiai vis dar bijo karo, o lietuviai taupo (3)

Vienas pagrindinių Lietuvos kurortinių miestų Birštonas pernai pasigedo turistų, ypač iš...

Holgeris Roonemaa, Oliveris Kundas, Julija Sandul, delfi.ee

Iš karo Ukrainoje lobsta ir ginklų tiekėjai, ir tarpininkai: nešvaraus sandorio pėdsakai atvedė į Estiją (1)

Kai Rusijos kariai Bučos gatvėse šaltakraujiškai žudė ukrainiečius, Ukrainos kariuomenei...

Čmilytė pripažino: tą penktadienį kalbėjau su Šimonyte prokurorės ir Seimo pirmininkės versijos skiriasi kitu klausimu (35)

Sausio 20-ąją po susitikimo su generaline prokurore, kurio metu ji pranešė apie prašymą...

Rusijos „Lukoil“ naftos perdirbimo gamykloje – didelis gaisras (3)

Rusijos Žemutinio Naugardo srities Kstovo mieste esančioje naftos perdirbimo gamykloje kilo...

Viename moderniausių šalies muziejų apsilankiusi šeima čia pasijuto nepageidaujama: vežimą liepė tempti laiptais

Suplanuotas kultūringas jaunos vilniečių šeimos savaitgalis baigėsi karčiu nusivylimu, kai su...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų rusų pajėgos per savaitę užkariavo tik kelis šimtus metrų (5)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...