Luhansko kryptis

Svatovė. Rusai bando įžengti į Synkivką, tačiau ši gyvenvietė ir visas šiaurinis flangas sunkiai įkandamas riešutas okupantams. Tikėtina, kad todėl rusai ėmė stuksenti kituose ruožuose. Suintensyvėjo jų lokalios atakos prie Novoselivskės bei Stelmahivkos, tačiau ukrainiečių artileristai ir pėstininkai dirba iš peties.

Kremina. Agresorius suintensyvino puolimo operacijas pietiniame flange. Neatmestina, kad nesisekant pasiekti apčiuopiamų rezultatų Svatovės sektoriuje, rusai bandys didinti įtampą Kreminoje ir taip ištampyti ukrainiečių gynybą.

Donecko kryptis

Bachmutas. Šiaurinis flangas. Rusai vėl suaktyvėjo šiauriniame flange (Bohdanivka – Chromovė), ukrainiečiai nelieka skolingi ir kontratakuoja.

Pietinis flangas. Tęsiasi rimtas snukiadaužis pietiniame flange. Rusai išplėtė puolimo operacijas – dabar atakuoja ne tik Klišijivkos – Andrijivkos ruože, bet ir prie Kurdiumivkos.

Panašu, rusai ieško silpnų vietų ukrainiečių gynyboje. Neliūdna ir Majorskės ruože. Rusai bando atakuoti, tačiau nesėkmingai. Nerimsta ir ukrainiečiai. Nepatvirtintais duomenimis, jie vėl ėmė vykdyti atakas aukštumose prie Šumų.

Šiandieniniai Ukrainos artilerijos smūgiai Horlivkos tik patvirtina, kad ukrainiečiai šio ruožo taip lengvai ramybėje nepaliks.

Karas Ukrainoje

Avdijivka – Marijinka. Šiaurinis flangas. Rusai kiek pakeitė pagrindinių pastangų kryptį. Vietoj buko daužymo galva į sieną prie Stepovės pabandė apeiti ukrainiečių gynybą ir atakavo Berdyčius.

Rusų rezultatas toks pat kaip ir anksčiau – kas spėjo išnešti kudašių, grįžo iš kur atėję.

Rytinis flangas. Agresoriaus mechanizuoti vienetai juda pramoniniame rajone, tačiau išplėsti placdarmo negali. Fiksuojama rusų pajėgų rotacija kontaktinėje linijoje, tad, tikėtina, agresorius vėl koncentruos mechanizuotus vienetus ir bandys perimti likusio kelio į Kamjanką ir miškelio kontrolę ir taip sieks įgalinti savo vienetus stumtis link Avdijivkos rytinio pakraščio.

Pervomaiskės ruožas. Rusai toliau bando pralaužti ukrainiečių gynybą prie Severnės – Tonenkės, tačiau jau eilinį kartą yra sutaršomi.

Zaporižios kryptis

Orichivas. Rusai toliau kovoja už iniciatyvą. Jie pabandė atsiimti neseniai prarastas pozicijas prie Novoprokopivkos ir Verbovės, bet nesėkmingai.

Velyka Novosylka. Kontaktinėje linijoje pozicinės kautynės.

Pietų kryptis

Agresorius socialiniuose tinkluose skleidžia žinias neva jau štai netrukus ukrainiečių placdarmas bus likviduotas. Esą jie pritraukė galingas pajėgas ir dabar beliko tik vėliavą iškelti virš nugalėtų „fašistų“ lavonų.

Neatmestina, kad tai rusų grupuotės „Dnepr“ vadovybės (su ilgą laiką Z-kanalų liaupsintu generolu Teplinskiu priešakyje) bandymas mažinti vis augančią kritiką dėl nesugebėjimo išspręsti ukrainiečių placdarmų problemos.

Nėra svarbiausia, kokio dydžio ir kietumo grupuotę rusai sutelks prie Krynkų ar Poimos. Esmė – išspręsti ukrainiečių artilerijos ir EW priemonių dominavimo klausimą.

O kad šie klausimai nėra išspręsti, rodo antradienio sprogimai agresoriaus gynybos gilumoje. Vėl kentėjo rusų kariniai taikiniai prie Skadovskės. Vis dėlto pasitaisius orams galime tikėtis rusų bandymų bet kokia kaina išstumti ukrainiečius į Dniprą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)