Antradienį Kyjive lankėsi JAV Valstybės sekretorius A. Blinkenas. Ukrainos prezidentas dėkojo už labai reikšmingą pagalbos paketą. Viešoje erdvėje sklando gandai, kad ukrainiečiai gaus daugiau ilgo nuotolio ugnies priemonių.

Krymas ir toliau lieka agresoriaus smūgių aikštele. Iš čia vėl kilo „Šahedai“ ir viena balistinė „Iskander“ raketa. Ukrainiečiams pavyko numušti visus 18 dronų, deja, balistinė raketa pasiekė savo tikslą.

Charkivo kryptis

Agresorius užėmė „niekieno“ teritoriją Lypcių ruože, iki miesto liko apie 6 km. Tuo tarpu mūšiai prie Vovčansko tampa vis sunkesni. Nuo kalvų remdami savo vienetus, okupantai pasiekė šiaurinį ir šiaurės vakarinį miesto pakraštį.

Kol kas Ukrainos grupuotės pagrindą sudaro pasieniečiai, teritorinės gynybos ir SOP vienetai. Nepanašu, kad Ukrainos gynėjams pavyks stabilizuoti situaciją be papildomų manevrinių rezervo vienetų įvedimo į mūšį.

Luhansko kryptis

Kupjanskas. Sunkūs mūšiai kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

Lymanas. Mūšių intensyvumas kažkiek sumažėjo, kontaktinėje linijoje ir toliau be pakitimų.

Donecko kryptis

Časiv Jaras. Rusai intensyvina operacijas pietiniame flange, bando prasimušti link Stupočkų, taip pat atakuoja Klišijivkos – Andrijivkos ruože. Situacija permaininga.

Pokrovskas – Vuhledaras. Šiaurinis flangas. Kontaktinė linija prie Novopokrovskės – Umanskės banguoja, okupantai bando pajudėti „niekieno“ teritorija, Ukrainos gynėjai kontratakuoja.

Centras. Agresorius užėmė „niekieno“ teritoriją ir taip išlygino kontaktinę liniją Pervomaiskės – Nevelskės ruože. Nevelskės gynėjų padėtis yra sunki. Tikėtina, agresorius bandys atkirsti čia veikiančią ukrainiečių grupuotę atakuodamas iš pietų.

Pietinis flangas. Labai sunki padėtis Krasnohorivkoje, tačiau čia nelengva ne tik ukrainiečiams. Rusai taip pat pripažįsta, kad mūšiai sunkūs, o kiekviena sėkmė kainuoja labai brangiai.

Pietų ir Zaporižios kryptys – be pakitimų.