aA
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad nepaisydamas vis didėjančių problemų Siversko sektoriuje, agresorius ir toliau bando susikurti placdarmą į pietus nuo Bachmuto.
Karo ekspertai: rusai ėmėsi jau bandytos taktikos
© AP / Scanpix

Skelbiama, kad Charkivo kryptyje okupantai bando raketomis sugriauti Pečenihų tvenkinio dambą ir pakelti Severskyj Doneco upės lygį, taip apsunkinant ukrainiečių operacijas Lymano sektoriuje.

Jeigu taip, tai rusai bando tą patį, ką jie jau darė prie Kryvyj Riho. Tiesa, teigiamų rezultatų jiems tai vis neatneša.

Ukrainiečiai tvirtina savo placdarmą rytinėje Kupjansko dalyje. Į tai agresorius reaguoja atakuodamas gynėjų pozicijas rytinėje miesto dalyje – visos atakos atmuštos.

Be to, rusai su artilerija smūgiuoja tiek miestui, tiek Hrušivkos gyvenvietei. Antrą – trečią kontrpuolimo dieną čia ukrainiečių pajėgos išsiskyrė: dalis tęsė puolimą Kupjanske, o dalis pasuko į pietus Iziumo link.

Dabar Hrušivkos gyvenvietėje esantis geležinkelių ir automobilių kelių mazgas tapo svarbiu ukrainiečių pajėgų aprūpinimo tašku, tad nenuostabu, kad rusai jį atakuoja.

„Savo ruožtu ukrainiečiai jau kelintą kartą smogė Svatovėje – į kosmosą teleportavosi agresoriaus šaudmenų sandėlis“, – teigia jie.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AFP / Scanpix

Pasak karybos žinovų, kol kas neaiški situacija Rubcuose, ukrainiečiai į šiaurinį Severskyj Doneco krantą pritraukia rezervus.

Neatmestina, kad atakos kryptis pasikeis, bus einama į Korovij Jarą, siekiant užimti čia esančią kelių sankirtą.

„Iš čia atsiveria keliai pulti į šiaurę Boravos link ir į šiaurės rytus Glušenkovės – Iziumsko link (taip apeinant vandens kliūtis) arba sukant į pietryčius link Serednės (taip paremiant ukrainiečių veiksmus Drobyševe – Šandryholove)“, – svarsto jie.

Anot karybos žinovų, kad tokį scenarijų numato ir agresorius, rodo jo artilerijos smūgiai ukrainiečių priešakinėms pozicijoms Oleksandrivkoje (apie 3 – 4 km į pietvakarius nuo Korovij Jaro).

Nepaisant rusų lūkesčių, šiaurės vakariniame Lymano ruože ukrainiečiai nevykdė aktyvių veiksmų – jie vykdo žvalgybą, tęsiasi lokalūs susidūrimai.

Neatmestina, kad ukrainiečių Lymano grupuotė laukia tolimesnių savo pajėgų veiksmų Korovyj Jaro link. Pačiame Lymano mieste toliau tęsiasi sunkūs ir permainingi mūšiai.

Mūšiai tęsiasi ir Bilohorivkos apylinkėse. Ukrainiečiai sugebėjo pastumti kontaktinę liniją.

„Jei jiems pavyks užimti Šypylivką, tai Severskyj Doneco upės vingyje esanti agresoriaus grupuotė bus priversta galvoti apie atsitraukimą į kitą upės pusę“, – teigia jie.

Lisičiansko prieigos jau gali būti pasiekiamos ukrainiečių minosvaidžių ir artilerijos ugnimi.

Agresoriaus bandymai užimti Spirnę ir taip atitraukti ukrainiečių pajėgas nuo Bilohorivkos baigėsi nesėkme.

Jei rusai turėtu pajėgų šiame ruože, jie teoriškai galėtų bandyti atkirsti ukrainiečių puolimą šioje kryptyje ties Hryhorivka – Zolotarivka, bet ukrainiečiai tikrai saugo savo flangus, šiaurinį flangą dar sustiprina ir Severskyj Doneco upė.

Tačiau ekspertai pabrėžia, kad, visų pirma, toks scenarijus mažai tikėtinas, nes agresorius tiesiog neturi užtektinai vienetų bet kokiai didesnei kontratakai.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© Scanpix

Nepaisydamas vis didėjančių problemų Siversko sektoriuje, agresorius ir toliau bando susikurti placdarmą į pietus nuo Bachmuto. Sunkūs mūšiai tęsiasi.

Centre rusai ir toliau tęsia atakas Marijinkos – Pervomaiskės – Avdijivkos ruože, pasistūmėti nepavyksta. Ukrainiečiai atsako artilerijos ugnimi, taip pat vykdo lokalias atakas.

Zaporižios sektoriuje – be pakitimų. Rusai pabandė atakuoti Vuhledaro ruože, tačiau gavo į straublį ir grįžo iš kur atėję.

Sunkūs mūšiai prie Pravdynės, esančios Chersono sektoriuje, tęsiasi.

„Agresoriaus propagandistai ten kasdien „sunaikina“ vos ne po batalioną ukrainiečių, o šie toliau kaunasi. Taktinė situacija permaininga“, – rašo jie.

Andrijivkoje agresoriaus artilerija pradėjo smūgiuoti ne tik į rytinėje Inhuleco upės pusėje sukurtą ukrainiečių placdarmą, bet ir į Novohryhorivką, kuri yra vakariniame upės krante, apie 2 km nuo Davidiv Brido.

Neatmestina, kad iš Novohryhorivkos ukrainiečiai ugnimi remia savo pajėgas, judančias Davidiv Brido link.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(73 žmonės įvertino)
4.5068

Top naujienos

Biržoje – beveik nulinės elektros kainos: trumpa pertrauka brangiame sezone (1)

Elektros biržoje antrą naktį iš eilės protarpiais formuojasi beveik nulinė elektros kaina . Ir...

Pasibaigus karui Ukrainos oligarchų laukia naujas testas

Nuo pat nepriklausomybės paskelbimo Ukrainos oligarchija žlugdė efektyvias reformas ir plėtrą....

Karybos ekspertas Ždanovas: laukia lemiamas mūšis, rusai jau įrengė trijų lygių įtvirtinimus smūgių Baltarusijai scenarijus – vis realesnis (1)

Spartų puolimą pradėję Ukrainos kariai turės sumažinti tempą ir ruoštis Chersono šturmui,...

Po VRM sprendimo nuogąstauja dėl Lietuvos saugumo: nėra ramu (4)

Praėjusią savaitę valdžia nusprendė, kad rusai, turintys lietuviškas šaknis patvirtinantį...

Švediška gyvenimo filosofija, kuri ypač praverčia sunkmečiu: toks mąstymas padėtų ir lietuviams

Jeigu jūs ieškote tokios vietos, kur galėtume maksimaliai atsipalaiduoti – jums būtinai reikia...

Jon Herskovitz, Sangmi Cha

Kim Jong Unas neįprastai nutilo

Naujausia Šiaurės Korėjos raketų kruša gali atrodyti kaip eilinis bandymas pademonstruoti karinę...

Meteorologas: tikrai šaltos žiemos jau nebus (2)

Neprognozuojamai augant elektros energijos ir kitoms kainoms bei infliacijai, žmonės su dideliu...

Stambaus daržovių ūkio savininkas: visi sako, kad ūkininkai maudosi piniguose, bet taip nėra (4)

Širvintų rajone ūkininkas Arturas Mučinis tęsia šeimos tradiciją ir kartu su tėvais ir...

Rusijoje gyvenantis lietuvis gavo šaukimą kariauti: grįžti į Lietuvą nenoriu (22)

Lietuvos pilietis Edgaras B., gyvenantis Rusijoje ir turintis 2016 m. išduotą leidimą gyventi...

Karas Ukrainoje. Žvalgyba: daugiau nei pusė Ukrainos naudojamų tankų – perimti iš rusų Zelenskis – apie naują Putino užmojį: kvaila

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus išlaikyti spaudimą Maskvai –...