aA
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusų suaktyvėjimas Zaporižios kryptyje ir Vuhledaro sektoriuje sietinas su noru primesti ukrainiečiams savo mūšio ritmą ir priversti juos keisti savo puolimo planus.
Karo ekspertai: rusai bando ukrainiečius priversti keisti savo planus
© Reuters / Scanpix

Belhorode ir Kryme apsilankė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Tiesa, kol kas virtualiai.

„Švelniarankiai Ukrainos kiberkariai jo kalbą parodė per agresoriaus televiziją. Neabejojame – auditorija sužavėta“, – ironizuoja karo ekspertai.

Tikisi laimėti laiko

Luhansko kryptyje, Svatovės sektoriuje, vyksta lokalūs susidūrimai, agresoriaus bandymai susigrąžinti Novoselivskę kiek sumenko.

Neatmestina, kad rusai bent kurį laiką stiprins savo gynybą.

Kreminos sektoriaus Ploščankos – Červonopopivkos ruože agresorius intensyvina artilerijos ugnį tiek kontaktinėje linijoje, tiek gynybos gilumoje, taip tikėdamasis laimėti laiko iki galimo ukrainiečių puolimo.

Ir toliau rusai artilerija smūgiuoja Ploščankos ir Červonopopivkos gyvenvietėse ir jų apylinkėse, kas rodo, jog ukrainiečių manevriniai vienetai čia yra aktyvūs.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AFP / Scanpix

Kreminos vakarinėse ir pietvakarinėse prieigose rusai suintensyvino savo veiksmus ir taip nežymiai pastūmė „niekieno žemę“ šiauriame Siverskij Doneco upės krante (apie 1,5 km), tačiau situacijos tai esmingai nekeičia.

Ukrainiečiai sektoriuje toliau turi iniciatyvą.

Lisičianskas. Neatmestina, kad nežymus agresoriaus pasistūmėjimas šiauriniame Siverskij Doneco krante susijęs su jau antra diena besitęsiančiu agresoriaus puolimu Bilohorivkos ruože.

Optimizmo jau mažiau

Komentuodami situaciją Donecko kryptyje, ekspertai teigia, kad antradienį dėl Soledaro – Krasna Horos ruožo jie buvo atsargiai optimistiški, tačiau dabar to atsargumo jau kiek daugiau.

Panašu, agresoriui pavyko prasimušti tarp Pidhorodnės ir Krasna Horos.

Šis pleištas ne tik trukdo sąveiką tarp ukrainiečių vienetų. Priešakinės rusų pajėgos kirto Bachmutovkos upę, tęsiasi mūšis vakariame krante esančioje Paraskovijivkos gyvenvietėje.

Jei čia rusams pavyks įsitvirtinti, Krasna Horą ginantys ukrainiečiai gali būti atkirsti. Tačiau blogiausia, kad tokiu būdu kelias Slavianskas – Bachmutas iš esmės būtų perkirstas, agresoriui atsivertų galimybė užimti Bachmuto šiaurėje esančias aukštumas ir taip blokuoti miestą šiame ruože.

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© AFP / Scanpix

Bachmuto prieigose intensyvūs mūšiai vyksta visoje kontaktinėje linijoje. Pozicijos eina iš rankų į rankas, rusai nežymiai pasistūmėjo rytiniame pakraštyje, tačiau esmingai situacijos tai nekeičia.

Kelyje Horlivka – Bachmutas padėtis trečiadienį buvo ramesnė. Ukrainiečiai neleido rusams pasistūmėti, tačiau intensyviai dirba agresoriaus artilerija.

Ukrainiečiai tikrai nelieka skolingi. Tikėtina, kad vyksta rusų pajėgų pergrupavimas ir artimiausiu metu jie atnaujins puolimą.

Agresorius atnaujino Avdijivkoje įtvirtinto rajono puolimą iš šiaurės rytų, rytų ir pietvakarių, tačiau be rezultatų. Kituose ruožuose dominuoja lokalūs susidūrimai.

Atsirado daugiau detalių dėl antradienį prasidėjusio rusų puolimo link Vuhledaro. Panašu, kad artimiausias šios operacijos tikslas – rusams susikurti placdarmą Mikilske.

Šią gyvenvietę rusai yra užėmę senokai. Čia jie šiauriniame Kašlugačo upės krante turėjo nedidelį placdarmą, dabar jį dviejų jūrų pėstininkų brigadų pastangomis iš pietų ir pietvakarių bando išlėsti ir judėti link Vuhledaro.

Agresoriui pavyko pasistūmėti, mūšis tęsiasi Vuhledaro prieigose. Situacija sudėtinga, ukrainiečiai į kontaktinę liniją siunčia rezervus.

Zaporižios kryptyje taip pat tęsiasi agresoriaus lokalios atakos Orihivo, Huliajpolės ruožuose.

Kaip ekspertai rašė anksčiau, jų vertinimu, šis rusų suaktyvėjimas Zaporižios kryptyje ir Vuhledaro sektoriuje sietinas su noru primesti ukrainiečiams savo mūšio ritmą ir priversti juos keisti savo puolimo planus, atstumti ukrainiečių artileriją nuo geležinkelio linijos Volnovacha – Polohai – Tokmakas, esant galimybei, prasiveržti į ukrainiečių grupuotės Avdijivkoje – Marijinkoje pietinį flangą ir užnugarį.

Greičiausiai trūko informacijos

Antradienį pasirodė informacija apie Ukrainos SOP reidą prie Nova Kahovkos.

Operatoriai valtimis įveikė Dniprą, sunaikino pakrantėje buvusį priešakinį pajėgų valdymo punktą, 12 rusų karių, vieną šarvuotį BTR82A, vieną agresorių paėmė į nelaisvę ir atsitraukė.

Tikėtina, vienas ukrainietis sužeistas.

Tiesa, gali kilti klausimas, kodėl šio darbo negalėjo atlikti ukrainiečių artilerija.

Neatmestina, kad trūko žvalgybinės informacijos, dėl ko ukrainiečiai nesiryžo naudoti artilerijos (galėjo nukentėti civiliai), todėl buvo nuspręsta surengti reidą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
4.4328

Top naujienos

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas (4)

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (1)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją....

Skardžius nusprendė trauktis iš LSDP

Parlamentaras Artūras Skardžius ketvirtadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame paskelbė,...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (3)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (2)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (10)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Haidi Hando, delfi.lv

Erotiniai žaidimai, kuriais galima paįvairinti savo seksualinį gyvenimą: įvardijo populiariausią daugelio fantaziją

„Sąmoningose dominavimo ir nuolankumo praktikose svarbiausia yra nustatyti ribas bei jų paisyti,...

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Moterys apie šį sutrikimą kalba itin nedrąsiai – delsia kreiptis pagalbos, o gyvenimo kokybė blogėja kasdien

Šlapimo nelaikymas moterų gretose dažna problema, sako „Northway“ medicinos centro...