Neramūs laikai okupantams Pietų kryptyje – atakuotas rusų logistinis mazgas Škadovske. Taip pat sprogimai naktį griaudėjo Feodosijoje ir Simferopolyje. Tačiau įdomiausia prasidėjo dieną.

Ukrainos pajėgos raketomis pirmadienį daužė Kryme stovinčią rusų oro gynybą. Pranešama apie sėkmingus smūgius Džankojuje, Čiornomorske ir Jevpatorijoje. Ukrainiečiai skelbia sunaikinę vieną S400 ir dvi S300 sistemas.

Charkivo kryptis

Tęsiasi sunkios kautynės Vovčanske. Rusai bando atakuoti pačiame mieste, ukrainiečiai didina spaudimą rytiniame jo pakraštyje, tikėtina, siekdami apeiti rusų pajėgas iš flango.

Lypcių sektoriuje rusai atakuoja prie Hlybokės ir taip siekia šiame ruože susigrąžinti iniciatyvą. Kontaktinėje linijoje – be pakitimų.

„Kadyrovcai“ paskelbė, neva jie užėmė Ryživkos kaimą. Šis kaimelis yra ant sienos, priešais Rusijos pusėje esantį Tetkiną, kurį anksčiau ne kartą atakavo Ukrainos pusėje besikaunantys rusų vienetai.

Ryživkos kaimelis yra „niekieno“ teritorija, kadangi (kaip Charkivo atveju) įrenginėti gynybos liniją ant sienos nėra racionalu (reikalinga buferinė, prišaudyta vietovė; didelė grėsmė inžinieriams būti apšaudytiems iš Rusijos pusės).

Karas Ukrainoje

Tad neatmestina, kad agresorius buvo užėjęs į kaimelį, tačiau tai labiau informacinė, nei karinė operacija. Įstrigus agresoriaus puolimui Lypciuose ir Vovčansko ruožuose, rusams reikia pergalių, tad jie jas, kaip įprasta, bando imituoti.

Luhansko kryptis

Kupjanskas. Mūšių intensyvumas kiek nukrito, dominuoja artilerijos dvikovos ir abipusiai smūgiai dronais.

Syverskas. Panašu, kad agresorius bent kuriam laikui prarado galimybę aktyviai spausti Vercknokamenske, tikėtina, jis čia persigrupuoja ir atnaujins atakas. Kol kas rengia lokalias atakas kiek piečiau (Veselės ruože).

Donecko kryptis

Časiv Jaras. Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos ir toliau neprileidžia rusų prie kanalo.

Centras. Sunkios kautynės rytiniame miesto pakraštyje. Rusai bando įsitvirtinti užimtose pozicijose, siekia vystyti sėkmę ir atakomis į kaktą nustumti ukrainiečius už kanalo. Padėtis dinamiška.

Pokrovskas – Vuhledaras. Šiaurinis flangas. Rusai vėl stumiasi priekin Novoaleksandrivkoje. Šios sėkmės priežastis ne tik intensyvios puolimo operacijos, bet ir ne pirmą kartą trūkinėjanti sąveikia tarp Ukrainos vienetų.

Pietinis flangas. Agresorius suintensyvino kelio Vuhledaras – Konstjantinivka pietinio flango atakas ir sugebėjo dar šiek tiek pasistūmėti. Neatmestina, kad artimiausiu metu rusai gali pradėti Vuhledaro puolimo operaciją iš pietų ir rytų.

Zaporižios kryptis

Rusai skelbia užėmę Staromayorskę. Jie jau kurį laiką buvo išstūmę iš čia ukrainiečius ir bandė įsitvirtinti. Ukrainos pajėgos ir toliau kontroliuoja šiauriau esančias aukštumas.

Pietų kryptyje – be pakitimų.