Galbūt kas nors labiau susipažinęs su JAV sprendimų priėmimo procesu ir Ukrainos vidine politine virtuve tai ir padarys.

Žvelgiant į tai iš karinės pusės, anot ekspertų, galima pažymėti, kad dėl įvairių priežasčių neduoti reikalingos ginkluotės ir įrangos Ukrainai, o po to piktintis, kad puolimas neišpildė lūkesčių, nėra sąžininga.

Anot jų, negavus visko ko reikia vis tiek pradėti puolimą su itin ambicingais tikslais, o neišsipildžius lūkesčiams, kaltinti Vakarus taip pat nėra sąžininga.

Ukrainos puolimo operacija 2023 m. vasarą – rudenį buvo neišvengiama ir būtų buvusi klaida jos nevykdyti nepaisant to, kaip ji pasibaigė. Priešingu atveju, dabar mes greičiausiai kalbėtume ne apie mūšius prie Bachmuto, Avdijivkos ir Robotynės, o apie kautynes prie Charkivo, Sloviansko, Pokrovsko ir/ar Zaporižios.

Luhansko kryptis


Svatovė. Rusai spaudžia šiauriniame flange, judesys toliau vyksta „niekieno žemėje“. Ukrainos pajėgoms tenka mokėti didelę kainą, kad okupantai neišlįstų toliau nei „niekieno žemė“.

Kremina. Agresorius įsitvirtina užimtose pozicijose prie Ternų ir atnaujino puolimo operacijas. Ukrainiečiai apsigynė.

Lysyčanskas. Sektoriuje atsinaujino lokalūs susidūrimai – rusai atakuoja prie Bilohorivkos. Sunku pasakyti, ar tai tik trumpalaikės operacijos, ar ir čia jie bando kurti dar vieną probleminį ruožą Ukrainos gynėjams.

Donecko kryptis


Bachmutas. Panašu, ukrainiečiai neatlaiko rusų atakų tempo ir vis dažniau pereina į gynybą. Iniciatyva po truputį pereina į agresoriaus pusę.

Šiaurinis flangas. Okupantai kiek pasistūmėjo Bohdanivkos – Chromovės ruože artėdami link aukštumų bei Ivanivskės. Kaip ekspertai minėjo anksčiau, tai kelia papildomas problemas ukrainiečių pietiniam flangui, kadangi sėkmės atveju rusai galės nesiropšdami į Klišijivkos – Andrijivkos aukštumas ugnimi ir manevru pulti šį ruožą iš flango.

Karas Ukrainoje

Pietinis flangas. Labai sunkios kautynės vyksta prie Klišijivkos. Rusai labai sunkiai ir nežymiai, bet pajudėjo šiaurinėse prieigose. Savo ruožtu Ukrainos gynėjai įvykdė kontrataką čia veikiančioms rusų pajėgoms į flangą ir privertė jas kažkiek atsitraukti.

Avdijivka – Marijinka. Šiaurinis flangas. Kautynės dėl Stepovės gyvenvietės tęsiasi, okupantams nepavyksta prasiveržti, Ukrainos vienetai kontratakuoja. Šią situaciją rusai bando kompensuoti puolimu į pietus nuo terikono. Situacija labai dinamiška ir sudėtinga.

Rytinis flangas. Rusai ir toliau be nedidelių pasistūmėjimų „niekieno žemėje“ neišlipa iš pramoninio rajono. Suprasdami, kad realiausias būdas agresoriaus vienetams išspręsti šią situaciją – pulti į flangą nuo Kamjankos, ukrainiečiai suintensyvino veiksmus šiame ruože ir vietomis pastūmė rusus.

Pervomaiskės ruožas. Okupantams nepavyksta pajudėti į priekį prie Opytnės, todėl jie pakeitė atakų kryptį link Pervomaiskės. Čia jiems nežymiai pavyko pasistūmėti.

Marijinkos ruožas. Ima dominuoti pozicinės kautynės. Sunku pasakyti, ar ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją.

Zaporižios kryptis


Tęsiasi lokalūs susidūrimai Robotynės pleište. Rusams pavyko nežymiai pasistūmėti prie Verbovės, bet Ukrainos gynėjai yra aktyvesni prie Novoprokopivkos.

Pietų kryptis


Agresorius ryte pasidžiaugė, kad numušė apie 40 ukrainiečių dronų virš Krymo.

„Džiaugėsi per anksti, nes po to įvyko kabūm Džankojuje ir Tahanroge. Kaip ir anksčiau, tikėtina, kad žvalgyba mūšiu naudojant dronus identifikavo rusų oro gynybos išsidėstymą, o tada buvo tikrasis smūgis“, – rašo ekspertai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)