aA
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, pasirodė pranešimų, kad ukrainiečiai – jau keli kilometrai nuo Chersono priemiesčių. Tuo metu Iziumo sektoriuje būdami išsekę rusai vis tiek nusprendė pulti. Gali būti, kad taip okupantai siekia neleisti ukrainiečiams permesti rezervų Siversko link.
Karo ekspertai: be įprastų ginklų rusai pradėjo naudoti kitas kovos priemones – anksčiau tai pasitaikydavo retai
© Zuma Press / Scanpix

Toliau vyksta kautynės šiauriniame Charkivo ruože, ukrainiečiai atmušė rusų ataką prie Prudjankos. Pasak karybos žinovų, daugėja ženklų, kad patys ukrainiečiai ima rengti kontratakas.

Siekdamas išlaikyti iniciatyvą agresorius ne tik į kairę ir į dešinę daužo artilerija, raketomis ir aviacija, bet ir aktyviai (kas anksčiau rečiau pasitaikydavo) naudoja elektroninės kovos priemones.

Pajėgos išsekusios

Pasak jų, nors agresoriaus pajėgos Iziumo sektoriuje išsekusios (tai rodo kelias dienas buvusi puolamųjų operacijų intensyvumo pauzė bei gynybinių pozicijų stiprinimas), vis dėlto priešas nusprendė išlikti ištikimas sau ir nepaisant visko atnaujino puolimą Krasnopilės – Dolynos – Bohorodyčnės ruože.

„Galbūt tai susiję su agresoriaus siekiu neleisti ukrainiečiams nuimti rezervų ir permesti juos Siversko link, siekiant palengvinti iš Lisičiansko pasitraukusių pajėgų persigrupavimą, reorganizaciją“, – rašo jie.

Anot karybos žinovų, agresorius pasiekė Bilohorivkos – Zolotarivkos – Verchnokamjankos ruožą ir toliau vysto puolimą Siversko link, o ukrainiečių manevriniai vienetai ginasi.

„Kartu nesustoja orkų atakos link Spirnės, tačiau čia agresorius sėkmės kol kas nepasiekė. Tai leidžia tikėtis, kad ukrainiečiai sugebės stabilizuoti kontaktinę liniją Hryhorivkos – Verchnokamjanskės (vakariau nuo Verchnokamjankos) ruože. Reikia viltis, kad neatsibus Limano grupuotė ir nesmogs Siverskui iš šiaurės vakarų (užnugario)“, – teigia jie.

Karo ekspertai: be įprastų ginklų rusai pradėjo naudoti kitas kovos priemones – anksčiau tai pasitaikydavo retai
© Reuters / Scanpix

Anot ekspertų, pasirodė pranešimų, kad po atsitraukimo nuo Lisičiansko ukrainiečiai gali užimti gynybą Siversko – Fedorivkos – Bachmuto ruože.

Tuo tarpu Ukrainos Generalinis štabas skelbia, kad į šias pozicijas juos siekia nustumti okupantai.

„Kaip matome, pranešimai prieštaringi. Nesinori tikėti, kad ukrainiečiai nepabandys prieš tai minėto ruožo ginti iš priešakinių pozicijų, išnaudodami į rytus esančias gyvenvietes (pavyzdžiui, Hryhorivką – Verchnokamjanskę – Vyjmką). Priešingu atveju iš Lisičiansko pasitraukusios pajėgos be atokvėpio vėl dalyvaus mūšiuose (gali būti, kad niekas pilnavertiškai nepridengs jų persigrupavimo ir neleis pailsėti) ir tada rezultatas gali būti ne koks“, – teigia jie.

Kartu, anot karo ekspertų, jei bus atsitraukta į Siversko – Fedorivkos – Bachmuto ruožą, ukrainiečiai turės palikti sėkmingai ginamas pozicijas Bakchmute – Berestove – Spirne, t.y. palei kelią Bachmutas – Lisičianskas.

Tai, pasak jų, neatrodo itin logiška: jei paliks šias pozicijas, tikėtina, paliks ir Soledarą, o tai gali leisti priešui blokuoti Bachmutą iš šiaurės.

„Tad vis dėlto manytume, kad ukrainiečiai bandys ginti Siversko – Fedorivkos – Bachmuto ruožą priekyje esančioje gynybos linijoje: Hryhorivka – Verchnokamjanskė – Spirnė – Berestovė – Soledaras – Bachmutas. Kaip bus, matysime“, – rašo jie.

Siekia prikaustyti gynėjus

Bachmuto – Spirnės ruože ukrainiečiai atmušė agresoriaus atakas, taip palengvindami iš Lisičiansko besitraukiančių savų pajėgų padėtį.

Svitlodarsko ruože ir vėl suaktyvėjo dešinysis agresoriaus flangas (atakuota Klynovės link), bet ir čia atakos atmuštos.

Agresorius suaktyvėjo centre, toliau siekia iš pietų apeiti Avdijivkoje įtvirtintą rajoną, bet eilinį kartą bandymas teigiamų rezultatų nedavė.

Susidaro įspūdis, kad panašiai, kaip prie Iziumo, šis suaktyvėjimas tik tam, kad ukrainiečiai negalėtų permesti potencialių rezervų į Siversko ir Bachmuto sektorius.

Tokia pat, anot ekspertų, situacija ir Zaporižėje: daug lokalių atakų ir didelis rusų artilerijos aktyvumas, siekiant sektoriuje prikaustyti gynėjų vienetus.

Pasirodė pranešimų, kad ukrainiečiai – jau keli kilometrai nuo Chersono priemiesčių.

„Iki Chersono miesto dar gabalas, kol kas tik prie priemiesčių, tad nesusikelkime per daug lūkesčių. Taip, judėjimas yra, nors ir nedidelis. Orkai bando lokaliomis atakomis kituose ruožuose (ypač Kryvyj Rihe) nukreipti ukrainiečių dėmesį, tačiau bent kol kas jiems tai nesiseka padaryti. Atakos atmuštos, o ukrainiečiai toliau po truputį artėja link Chersono“, – teigia jie.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(185 žmonės įvertino)
4.3622

Top naujienos

Ekspertai abejoja, ar Vakarai paseks Lietuvos pavyzdžiu: ruošiasi visai kitiems scenarijams su Rusija

Delfi kalbinti politologai abejoja, ar Vokietija , kitos Europos valstybės paseks Lietuvos...

Pigios elektros laikai baigėsi: ekspertai įvertino priemones, kurių būtų galima imtis Lietuvoje (1)

Lietuvoje pirmadienį vidutinė elektros paros kaina viršijo 500 eurų už megavatvalandę....

Karas Ukrainoje. Dėl nesėkmių Ukrainoje – dideli pokyčiai Rusijos karinėje vadovybėje

Rusijos karinė vadovybė patyrė rimtų pokyčių dėl kariuomenės nesėkmių Ukrainoje.

Maksimo Galkino koncertas Jūrmaloje sustabdytas dėl kruvino incidento: agresyvaus vyro sulaikymo metu jam sulaužyta ranka specialiai Delfi iš Jūrmalos (3)

Jūrmaloje vykęs trečiasis Maksimo Galkino pasirodymas neapsiėjo be incidentų. Šou teko nutraukti...

Po lietingos savaitės pradžios į šalį vėl grįš karščiai: kai kur įkais ir iki 29 laipsnių (1)

Pirmadienio dieną per šalį keliaus kiek tankesnių debesų zona. Dangus bus nepastoviai debesuotas,...

Verslas PliusTautvydas Marčiulaitis

Marčiulaitis apie recesiją: koks blogiausias scenarijus gali laukti ir kaip ruoštis jau dabar

Liepą Jungtinėse Amerikos Valstijose oficialiai prasidėjo recesija . Tiesa, pati JAV to...

Jeigu nuo mėšlungio negelbsti net magnis, specialistė patarė atkreipti dėmesį į dietą

Mėšlungis – turbūt visiems pažįstama problema. Raumenų spazmai paprastai surakina staiga ir...

Žemę pasiekė paslaptingi radijo signalai iš tolimų galaktikų spiečiaus – astrofizikai nieko panašaus iki šiol nėra stebėję

Visata gausi galaktikų telkinių – milžiniškų struktūrų, susispietusių kosminio tinklo...

Verslas PliusJacqueline Poh

Daugiau nei 350 įmonių stabdo 250 mlrd. dolerių vertės planus

Kompanijų, kurios atidėjo arba atšaukė finansavimo planus, skaičius išaugo iki 358, kol pasaulio...

Siaubingus įrašus iš Pravieniškių paviešinęs kalinys: beveik mėnesį buvau ištiktas komos, tik neseniai pradėjau vaikščioti (1)

Kalinių užfiksuotus siaubingus vaizdo įrašus iš Pravieniškių pataisos namų prieš ketverius...