aA
Didžiausia savaitgalio naujiena fronte – rusai užėmė Lisičianską. Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad ukrainiečių sprendimas trauktis iš šio miesto brendo jau senokai, tad gerai kad jie tam ryžosi. Jų nuomone, dabar gali būti jau vėlu užiminėti Bilohorivkos – Verchnokamjankos ruožą.
Karo ekspertai apie ukrainiečių atsitraukimą: reikėjo tai padaryti anksčiau, nes dabar gresia prarasti daugiau teritorijos
© AP / Scanpix

Anot karybos žinovų, Iziumo kryptyje okupantai toliau užiminėja gynybines pozicijas.

Tiesa, pasak jų, sekmadienį rusai atakavo Mazanivką, Dolyną, bet tai buvo labiau trikdomojo pobūdžio ataka, kurią ukrainiečiai atmušė.

Anot karo ekspertų, klausimas, ar ukrainiečiai turi galimybių pereiti į kontratakas šiame sektoriuje, ar taip pat stovės gynyboje, o rezervas judės į rytus spręsti problemų Lisičianske.

„Oficialu – gynėjai pasitraukė iš Lisičiansko. Sprendimas brendo jau senokai, tad gerai, kad ukrainiečiai tam ryžosi. Dar neaiškios atsitraukimo operacijos detalės, tačiau aišku viena – situacija toliau išlieka sudėtinga. Gali būti, kad jau vėlu užiminėti anksčiau mūsų minėtą ruožą Bilohorivka – Verchnokamjanka“, – rašo jie.

Taip, anot ekspertų, yra dėl to, kad agresorius jau vykdo puolimo operacijas Verchnokamjankoje ir turi taktinę sėkmę.

Taip pat rusai įnirtingai atakuoja Spirnę, kaip ekspertai ir spėjo, forsavo Sverskyj Doneco upę ties Bilohorivka ir bando ten įsitvirtinti. Tai yra, atakuoja Bilohorivkos – Verchnokamjankos ruožo flangus, tad atsitraukimo ir manevro ruožas ukrainiečiams tampa dar siauresnis. Tad čia formuoti gynybos liniją gali būti sudėtinga.

Karo ekspertai apie ukrainiečių atsitraukimą: reikėjo tai padaryti anksčiau, nes dabar gresia prarasti daugiau teritorijos
© AP / Scanpix

„Todėl neatmestina, kad ukrainiečiai gali trauktis link Siversko. Panašu, kad gynėjai neteisingai įvertino savo teigiamą patirtį sėkmingai atsitraukiant iš Zolotės ir Sjeverodonecko ir pamanė, kad galės taip atsitraukti kada panorėję. Agresorius išmoko pamokas ir šį kartą veikia kur kas profesionaliau“, – teigia jie.

„Locked N’ Loaded“ teigimu, tikėtina, kad to kaina gali būti didelė: reikės atiduoti daugiau teritorijos, nei tuomet, jei laiku būtų priimtas sprendimas palikti Lisičianską (pavyzdžiui, kai okupantai užėmė Rai – Oliksandrivkos – Myrna Dolynos ruožą).

„Gali būti, kad siekiant apsaugoti Bachmuto grupuotės šiaurinį flangą, ukrainiečiams teks lyginti gynybos liniją ties Spirne – Berestove (t.y. atsitraukti į gynybai palankesnes pozicijas saugantis priešo atakuotų iš šiaurės). Labai apsidžiaugsime, jei mūsų pasvarstymai nuo sofos nepasitvirtins ir ukrainiečiams pavyks užimti gynybą neatiduodant orkams daugiau, nei verta“, – rašo jie.

Agresoriaus puolimas Bachmuto link ir toliau sustojęs, tačiau puolimas kelyje Bachmutas – Lisičianskas atsinaujino. Tačiau ukrainiečiai atmušė atakas, patys vykdo lokalias kontratakas.

Centre situacija nesikeičia. „Tiesa, agresorius pabandė priminti apie save ir surengė ataką pietiniame Avdijivkos įtvirtinto rajono ruože. Derlinga Ukrainos žemė dar labiau patręšta, ukrainiečiai prasimankštino – vieni pliusai“, – rašo jie.

Karo ekspertai apie ukrainiečių atsitraukimą: reikėjo tai padaryti anksčiau, nes dabar gresia prarasti daugiau teritorijos
© Reuters / Scanpix

Zaporižės ruože situacija be pakitimų, intensyviausios kovos vyksta į pietus nuo Vuhledaro. Pasak ekspertų, agresorius bando išmušti ukrainiečius iš atsikovotų teritorijų, tačiau be didelių rezultatų.

Melitopolyje ukrainiečiai sunaikino rusų karinę bazę, apgadintas geležinkeliu einantis tiekimo kelias.

Charkivo kryptyje agresorius atnaujino atakas šiauriniame ruože – Prudijankoje, tačiau ukrainiečiai atmušė agresoriaus puolimą.

Ekspertai neatmeta, kad rusai siekia priartėti kuo arčiau miesto prieigų ir visu netiesioginės ugnies spektru dengti miestą ir kelius į jį ir iš jo, t.y. naikinti į Charkivą atvykstantį pastiprinimą ir, arba iš jo išvykstančius vienetus, kuriais ukrainiečiai galėtų pastiprinti kitus sektorius.

„Ir pabaigai – šiek tiek geresnių naujienų. Ukrainiečių aviacija aktyviai ėmė veikti ne tik aplink Chersoną, bet ir kituose sektoriuose. Tai ženkliai palengvina manevrinių vienetų operacijas, nuima dalį krūvio nuo artileristų. Tiesa, operacijų tankis skirtingas – didžioji dalis skrydžių tenka Pietų krypčiai ir Zaporižei. Tačiau smagu, kad oro operacijų geografija plečiasi ir į sunkiausius ukrainiečiams ruožus, t.y. šiaurinį Donbaso flangą“, – rašo jie.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(74 žmonės įvertino)
4.0270

Top naujienos

Prieš paramą Ukrainai pradėtas purvinas žaidimas: įvėlė Lietuvos pilietį, klausimų kyla ir JAV (8)

Kurgi dingo pinigėliai, ar tik nebus visi ištaškyti? Tokias ir panašias sąmokslo teorijas apie...

Nausėda atėmė valstybės apdovanojimą iš čiuožėjų Drobiazko ir Vanago papildyta (4)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo...

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų (35)

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Paaiškėjo, kas tapo Delfi „Metų Moterys 2022” nugalėtojomis: rezultatai nustebino (6)

Ne vienerius metus iš eilės vykstantys tradiciniai Delfi „ Metų Moterys “ rinkimai jau turi...

Ukrainietes užgauliojusi rusų turistė sulaukė atpildo: sugadinote man atostogas (4)

Turistė iš Rusijos Zalcburgo gatvėje pristojo prie pabėgėlių iš Ukrainos ir įžeidinėjo...

Transliacija / Delfi rytas. Apsinuodijimas grybais: kaip atpažinti ir kada nedelsiant kreiptis į medikus?

Lietuvoje auga apie 400 rūšių grybų, iš kurių nuodingomis laikomos apie 40 rūšių. Visus...

Vaizdai vandenyne gali šokiruoti: išvydę tai savo akimis pakeičia įpročius

„Vandenynų taršos problemos didžiulės, o siūlomi sprendimo būdai – įvairiausios direktyvos,...

Vaizdo įrašuose – iš Krymo bėgantys rusai Krymo totorių lyderis: turite tučtuojau palikti pusiasalio teritoriją (10)

Po sprogimų laikinai okupuotame Kryme – Novofedorivkoje esančiame kariniame aerodrome – prie...

Karas Ukrainoje. Baisi naktis centrinėje Ukrainoje: per Rusijos smūgius žuvo 13 civilių Zelenskis: šis karas prasidėjo Krymu ir Krymu baigsis

Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...