„Rusijos savanorių korpuso“ ir „Rusijos laisvės legiono“ (RSK ir RLL) operacija Belgorodo srityje baigta. Surengę reidą agresoriaus teritorijoje ir išsilaikę čia dvi dienas, jie atsitraukė.

RSK ir RLL toliau akcentuoja, kad tai tik pradžia. Tikėtina, šios operacijos taktinio lygmens tikslai buvo įvertinti rusų pajėgų reagavimo galimybes ir laikus.

Žinoma, jie nebuvo vieninteliai, tuo pačiu tai turėjo didelę (o gal ir esminę) strateginės komunikacijos dedamąją. Šios operacijos metu buvo parodyta, kad V. Putino režimas ne tik negeba pasiekti keliamų tikslų kare Ukrainoje, bet net neturi kompetencijos apsaugoti Rusijos teritorijos.

Šią žinutę RSK ir RLL per savo ir kitus kanalus transliuoja gana dažnai. Sunku suprasti analitikus, kurie santūriai skeptiškai ar neigiamai vertina šią operaciją. Kažin, ar kažko daugiau buvo galima tikėtis iš šio reido: įsiveržimas į priešo teritoriją – numatytų objektų užėmimas – suplanuotas atsitraukimas.

„Tupėti užėmus greitą gynybą ir kautis už kelis beprasmius kvadratinius kilometrus nėra jokios tikslo“, – pabrėžia ekspertai.

Luhansko kryptis

Svatovė. Mūšiai prie Masjutivkos nerimsta, susidaro įspūdis, kad rusai labai skuba pasigerinti savo taktinę situaciją. Tikėtina, jie Svatovės sektorių vertina kaip vieną iš realiausių Ukrainos puolimo krypčių. Turbūt todėl vėl surengtas intensyvus Charkivo srities apšaudymas artilerija bei aviacijos antskrydžiai.

Kremina. Tęsiasi lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje, tačiau mūšių dinamika sąlyginai žema lyginant su tuo kas buvo anksčiau.

Lisičianskas. Ukrainiečiai atmušė rusų atakas link Bilohorivkos, tačiau agresorius ir toliau nusiteikęs tęsti ką pradėjęs. Kontaktinėje linijoje aktyviai dirba jo aviacija.

Donecko kryptis

Bachmutas. Šiaurinis flangas. Okupantai nepraranda vilties išlaikyti iniciatyvą savo rankose, todėl ėmė pulti Chromovės link. Tai labiau panašu ne į siekį atkirsti Ukrainos pajėgas prie Bachmuto, bet prikaustyti jas mūšiu, su tikslu neleisti vykdyti puolamųjų operacijų.

Kaip ir praeitų metų pavasarį prie Charkivo, ukrainiečiai mielai leidžiasi į šį lokalių pasistumdymų šokį. Logiška, kadangi Ukrainos pajėgų pėstininkai yra geriau apmokyti, aprūpinti, motyvuoti bei netiesioginės ugnies parama veikia efektyviau nei rusų (nors ir nusileidžia vamzdžių ir amunicijos kiekiais).

Bachmuto miesto vakariniame pakraštyje mūšiai po truputį rimsta, abi pusės pereina į gynybą.

Pietinis flangas. Čia, kaip ir šiauriniame flange, vyksta abipusės lokalios atakos, tačiau aktyvesni ukrainiečiai. Antradienio informacija, kad Ukrainos vienetai pasiekė Klišijivką, nepasitvirtino, tačiau judėjimo ta kryptimi dinamika išlieka.

Iki gyvenvietės liko apie 2 km. Tačiau yra ir kitų variantų kaip išvyti rusus iš Klišijivkos (arba juos ten palaidoti). Pavyzdžiui, vienintelis didesnis kelias iš Klišijivkos eina į šiaurės rytus per Mariupolio kapines ir tiesiai į Bachmutą.

Didelė dalis kelio yra žemumoje. Atitinkamai, aukštumos juosia šį operacijos rajoną iš vakarų, šiaurės vakarų, šiaurės ir šiaurės rytų. Šiaurės vakaruose taip pat yra miškinga vietovė.

Karas Ukrainoje

Teoriškai galimas variantas, kad ukrainiečiai bandys pralaužti agresoriaus gynybą ir užimti kalvas į pietus nuo minėtų kapinių, su keliais tikslais:

  • sudarys sąlygas kitoms operacijoms link Klišijivkos (nuo čia galima apšaudyti priešo pozicijas tankų, minosvaidžių ugnimi, nuo aukštumų efektyviai ją koreguojant bei nurodant taikinius;
  • užėmus geras pozicijas aukštumose, galima bus tinkamiau pasiruošti operacijoms link Opytnės ir Ivanivskės;
  • Ukrainos pajėgų puolimo nuo Kurdiumivkos atveju, galima būtų nurodinėti taikinius ir dengti ugnimi žemiau esančias Andrijivkos ir Odradivkos apylinkes.

Tam reikėtų iš Mariupolio kapinių prieigų išstumti „Wagner“ samdinius. Tiesa, jie ir patys, J. Prigožino žodžiais, ruošiasi išeiti, perduodant šį atsakomybės rajoną „reguliarams“.

Avdijivka – Marijinka. Šiauriniame Avdijivkos flange rusų aviacija smūgiuoja Novokalynovėje ir bando paremti savo stringančius pėstininkus. Ukrainiečiai apsigynė.

Prie Pervomaiskės rusai toliau bando atakuoti, tačiau juos banga po bangos šienauja Ukrainos gynėjai.

Marijinkos ruože tęsiasi susidūrimai pačioje gyvenvietėje, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

Zaporižios kryptis

Tęsiasi artilerinė rutina, abi pusės persigrupuoja ir ruošiasi ateities operacijoms.

Pietų kryptis

Rusai surengė mokymus ant Kerčės tilto, dėl to buvo uždarytas eismas šiuo, agresoriaus grupuotei Kryme labai svarbiu, aprūpinimo keliu.

Rusai treniruojasi, kaip ant tilto leisti dūmų uždangą, siekiant apsunkinti galimą jo atakavimą.

Kaip teisingai pastebėjo tviterio vartotojas Tendar, jie turbūt pamiršo, jog dabar ne 1940-ieji, kai apšaudant tiltą naikintuvui reikėjo jį matyti savo akimis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją