aA
Lietuvai trečiadienį švenčiant Kariuomenės dieną, šalies vadovai ir karininkai atkreipė dėmesį į sustiprintus nacionalinius ir NATO gynybinius pajėgumus, tvyrant nerimui dėl Rusijos.
© DELFI / Domantas Pipas

Vilniaus Katedros aikštėje kreipdamasi į Lietuvos ir sąjungininkų karių rikiuotę, prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Lietuva turi „didžiausias nei kada nors anksčiau saugumo garantijas“.

„Mūsų kariuomenė kasmet stiprėja ir keičiasi kartu su Lietuva (...). Pasitikėjimo mums įkvepia NATO valstybių sąjungininkių solidarumas“, - kalbėjo prezidentė.

Renginyje Garbės sargybos kuopos kariai atliko stilizuotas salves, Gedimino prospektu surengtas karių paradas.

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos Lietuva beveik dukart padidino gynybos biudžetą, numatomas ir tolesnis jo augimas. Į Lietuvą su įranga atvyko amerikiečių kariai, kitąmet turėtų būti dislokuotas vokiečių pagrindu sudarytas tarptautinis batalionas.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sakė, kad Lietuvos kariuomenė „perėjo į kitą kokybės lygį, nes per pastaruosius metus ne tik žodžiais, bet ir darbais pavyko ją sustiprinti, modernizuoti, sukomplektuoti, pagerinti karių tarnybos sąlygas“.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sakė, kad papildomi NATO pajėgumai Lietuvoje yra „sąlygoti labai rimtų saugumo procesų, vyktančių tiek visame pasaulyje, tiek mums artimoje aplinkoje“.

„Iššūkiai Lietuvos saugumui niekur nesitraukia. Prognozuoti tolimesnį jų vystymąsi yra labai sunku, todėl ir kariuomenei keliami vis aukštesni reikalavimai“, - kalbėjo generolas.

Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23-ąją, nes tądien 1918 metais išleistas įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės organizavimo.

Naujoji Lietuvos vyriausybė žada, kad NATO numatytą tikslą gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto pasieks 2018 metais.

Prezidentė: Lietuvos kariai - šalies pasididžiavimas, viltis ir garbė

Lietuvos kariuomenės dienos proga karius sveikinusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad įsipareigojimas ginti Tėvynę yra aukščiausia kario pareiga, o šauktinių savanoriškas apsisprendimas atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje patvirtina, jog ryžtas prisiimti atsakomybę už savo valstybę ir jos laisvę yra gyvas.

Anot šalies vadovės, Lietuvos kariuomenė stiprėja ir keičiasi kasdien, tačiau jos pagrindinė vertybė – įsipareigojimas tarnauti Tėvynei – išlieka nekintanti.

„Vertiname kiekvieną, kuris savo širdyje atranda tikro kario dvasią ir drąsą. Pasitikėjimo mums įkvepia ir mūsų NATO sąjungininkų solidarumas“, – kariams kalbėjo Prezidentė.

Vilniaus Katedros aikštėje trečiadienį įvyko iškilminga Lietuvos karinių pajėgų rikiuotė ir paradas, kuriuose taip pat dalyvavo krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Šaulių sąjungos būriai, Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos ir bendros Lietuvos, Lenkijos bei Ukrainos brigados kariai.

Šiemet minimos 98-osios Lietuvos Kariuomenės atkūrimo metinės. Šią dieną 1918 m. Lietuvos valstybės Ministro Pirmininko Augustino Valdemaro įsakymu pradėtas formuoti pirmasis pulkas.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelio ir Grybauskaitės konfliktas atsidūrė prokremlinės žiniasklaidos taikinyje: dalį žodžių prigalvojo, dalį nutylėjo (203)

Į prezidentus kandidatuojančio premjero Sauliaus Skvernelio ir dabartinės šalies vadovės Dalios...

Darbuotoja dėl 300 eurų pakilo į kovą su viena didžiausių Lietuvos įmonių (93)

Kovo 13 dieną AB „ Lietuvos geležinkeliai “ (LG) pralaimėjo darbo ginčo bylą dėl jubiliejaus...

Ekspertas: Nazarbajevo kelias – vienas iš nedaugelio Putinui likusių variantų (27)

Nursultanas Nazarbajevas , Kazachstano prezidentas nuo 1990 m., sulaukęs 78-erių pareiškė...

Skvernelio raginimo atsistatydinti sulaukęs VSTT vadovas: tokios galimybės nesvarstau (3)

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nustačius, kad Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos...

Kepenis kalbėdamas apie skiepus pratrūko: vienuolikos metų norime paskiepyti nuo paleistuvystės Veryga nepritaria Kepeniui, bet nesipyks (119)

Kai visoje Europoje ir Lietuvoje – tymų protrūkis , o mūsų šalyje kasdien sužinoma apie...

Kurį naudotą automobilį geriausia pirkti, kad pavažinėjus pavyktų brangiai parduoti (55)

Prieš pirkdami naudotą automobilį žmonės domisi ne tik specifiniais tam tikro modelio ypatumais,...

Lietuvių itin pamėgtas vaisius turi ir šalutinių efektų (56)

Bananas yra vienas iš populiariausių maisto produktų pasaulyje po kavos, cukraus, kakavos ir...

Didelė avarija Karmėlavoje: susidūrė sunkvežimis ir lengvasis automobilis eismas paleistas (9)

Kauno policija informuoja, kad Kauno rajone, A6 kelyje, dėl avarijos buvo uždarytas eismas Kauno link.

Britai plūsta pasirašyti peticijos dėl „Brexit“: tai tarsi griūvanti užtvanka papildyta 16.34 (125)

Interneto peticija, kuria britų vyriausybės prašoma atšaukti „ Brexit “, ketvirtadienį...