aA
Atšaukus karantiną, Lietuvos kariuomenė baigia teikti pagalbą su pandemija kovojančioms institucijoms ir grįžta prie įprastinio karinio rengimo, veiklos ir tarnybos ritmo, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Kariuomenė grįžta į įprastinį tarnybos ritmą
© Mindaugas Milinis

Įsigaliojus karantino režimui buvo aktyvuoti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operaciniai pajėgumai ir šimtai Lietuvos karių su pasieniečiais ir sveikatos specialistais vykdė jiems skirtas užduotis jūrų ir oro uostuose bei praleidžiamuosiuose punktuose pasienyje.

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio, kariuomenė dar iki karantino paskelbimo buvo gavusi užduočių iš prezidento, kuris aktyviai domėjosi galimybe įtraukti kariuomenę į situacijos suvaldymą.

„Jo pavedimu planavome paremti valstybės pastangas teikiant paramą institucijoms einamosios situacijos suvaldymui bei, žvelgiant toliau, parengti Lietuvos kariuomenės pagalbos teikimo planus civilinėms institucijoms situacijai blogėjant. Pasirengėme tam ir džiaugiamės, kad šių planų įgyvendinti nereikėjo ir situacija buvo suvaldyta“, – pranešime cituojamas V. Rupšys.

Pasak jo, kariuomenės karininkai padėjo planuoti ir organizuoti valstybės veiklą, oro transporto paslaugas teikė kariuomenės lėktuvas „Spartan“. Kariuomenė analizavo informacinę erdvę, saugojo svarbius objektus, kariai patruliavo ir vykdė kitas pavestas užduotis.

Per karantiną kariuomenė šioms užduotims iš krašto apsaugos biudžeto išleido daugiau kaip 8 mln. eurų. Jie buvo skirti atlyginimams sumokėti, apmokėti karinio lėktuvo skrydžius ir kitoms logistinėms išlaidoms, medicininėms ir apsaugos priemonėms.

„Esu dėkingas visiems Lietuvos kariams, kurie atliko savo pareigas nepriekaištingai. Dėkingas vadams, kurių sėkmingo vadovavimo dėka virusas kariuomenėje neišplito. Esu dėkingas valstybinėms institucijoms, ypač medikams, kurie sunkiai dirbo, bei užtikrino visų Lietuvos piliečių, tuo pačiu ir kariuomenės poreikius“, – sako kariuomenės vadas.

Daugiausiai vienu metu pamainoje vykdant taikos meto užduotis buvo beveik 200 Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių savanorių. Iš viso per šį laikotarpį kariai savanoriai vykdyti užduočių šaukti daugiau kaip 10 tūkst. kartų.

Sveikatos apsaugos ministerijai buvo priskirti sąveikos karininkai, Karo policijos pareigūnai saugojo Lietuvos pašto terminalą bei patruliavo gatvėse, padėdami Lietuvos policijai užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi, Logistikos valdyba Santaros klinikoms Vilniuje skyrė dešimt palapinių su visa administracine įranga, Karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“ pargabeno reagentus COVID-19 viruso tyrimams ir apsaugines priemones, o Strateginės komunikacijos departamento analitikai teikė informacinės aplinkos vertinimus dėl COVID19 informacinių atakų.

Karo medikams teko teikti būtinąją pagalbą pacientams 29-iose Nacionalinės sveikatos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose įvairiuose Lietuvos miestuose.

Per karantiną Lietuvos kariuomenėje buvo apribotas karinis rengimas ir pratybos, karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių, atšauktos ir neplanuojamos naujos karių komandiruotės į užsienį, sugriežtėjo patekimo į karinį vienetą tvarka, maitinimas ir sveikatos priežiūros paslaugos buvo organizuojamos taip, kad būtų išlaikyti saugaus atstumo reikalavimai.

Pasak ministerijos, nors dėl buvusio karantino suvaržymų nežymiai pakito visų metų šaukimo planas, šis procesas visiškai nesustojo. Nuo liepos planuojama toliau vykdyti šaukimą tiek į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tiek į parengtojo rezervo mokymus įprastine tvarka.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Juodojo verslo schema: įtakingo verslininko įmonė Lietuvai jau kainavo beveik 2 milijonus eurų (72)

1,7 mln. eurų. Tiek Lietuvai jau kainavo bankrutuojančios UAB „Ūrus ir Ko” verslas. Šios...

Didinant NPD priimtas ir kitas pakeitimas: baiminamasi, kad Lietuva virs Laukiniais Vakarais (30)

Spręsdamas dėl NPD didinimo, Seimas birželį priėmė ir Teisėkūros pagrindų ir Mokesčių...

JAV oficialiai traukiasi iš PSO papildyta (96)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį oficialiai pradėjo savo šalies pasitraukimo iš...

Studentų laukia didelė naujovė: galės pasirinkti studijuoti namie ar universitete (25)

Įvedus karantiną aukštųjų mokyklų darbas persikėlė į nuotolinę erdvę, o studentams ir...

Įsigiję tokį būstą, neišvengsite nuostolių: kas praneša apie papildomas išlaidas (3)

Būsto pirkimas kiekvienai šeimai yra džiaugsmingas įvykis, tačiau neatlikus namų darbų,...

Bruno Macaes

„Didžioji pauzė“ dėl karantino buvo ekonominė revoliucija – tikras išsigelbėjimas

Prasidėjus pandemijai vyriausybės sustabdė visą pasaulį – todėl mūsų santykiai su ekonomika...

Patyrę daržininkai išdavė paslaptis, kaip pagausinti daržovių derlių (10)

Šiais laikais nestinga derlių gausinančių priemonių – subalansuotų trąšų kompleksų,...

Italijoje „Lazio“ žvaigždė iš nevilties suleido dantis varžovui į ranką

Pralaimėjimai priveda prie desperatiškų veiksmų. „Lazio“ saugas Patricas antradienį buvo...

Didžiausias pasaulyje pensijų fondas per silpniausią ketvirtį prarado 165 mlrd. JAV dolerių (31)

Didžiausias pasaulyje pensijų fondas pranešė apie rekordinius nuostolius, patirtus per...

Teismą pasiekė pirmasis verslo skundas dėl karantino draudimų (6)

Verslo atstovai trečiadienį teismui pateikė skundą dėl karantino metu įvestų draudimų teikti...

|Maža didelių žinių kaina