Kardinolas Audrys Juozas Bačkis teigia, kad jei prezidentas Rolandas Paksas, "atsižvelgdamas į savo sąžinę ir atsakomybę už visus Lietuvos žmones, o ne tik dalį jų, priimtų ryžtingą sprendimą, tokiu būdų jis atneštų ramybę ir padovanotų Lietuvai gražią Kalėdų dovaną". Tai kardinolas ketvirtadienį žurnalistams sakė Kauno arkivyskupijos kurijoje.
Kardinolas Audrys Juozas Bačkis
© ELTA
Jis taip pat pasakė, jog gera prezidento Kalėdų dovana būtų ir jam skirto laiško nuo kardinolo ir Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus paviešinimas.

Paprašytas patikslinti, ar tai reiškia, jog hierarchai pasisako už prezidento atsistatydinimą, J.Bačkis atsakė, jog R.Paksas turi "atskleisti visas kortas ir pasakyti tiesą, nes dabar jis to visiškai nedaro".

S.Tamkevičius spaudos konferencijoje teigė, jog bažnyčia dabartinėje politinėje situacijoje negali likti nuošalyje. "Mes vengte vengiame dalyvauti politinėse kovose, palaikyti kurią nors partiją, nenorime niekam būti vėliava, bet tai, kas vyksta šiandien, paliečia didžiąją žmonių dalį, o dauguma jų yra katalikai, ir mes, ganytojai, negalime būti abejingi. Čia ne kišimasis į politiką, bet mūsų pastanga padėti Lietuvos žmonėms susiorientuoti, kai jie kasdien vis labiau ir labiau kiršinamai, supriešinami. Jei šito nepadarytume, manau, darytume nusikaltimą", - kalbėjo arkivyskupas.

Vyskupai: mažėja vilčių, kad pasitikėjimas prezidentu gali būti atkurtas

Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai viešai pareiškė, kad prezidento Rolando Pakso krizė virsta moraline visuomenės krize ir paragino šalies gyventojus nepasiduoti mėginimams suskaldyti visuomenę bei demagogijai.

"Sunerimę ir susirūpinę matome, kaip politinė valstybės vadovo krizė virsta moraline visuomenės krize, kaip nuolat auginama piliečių tarpusavio įtampa. Jei šalyje ilgiems mėnesiams įsiviešpatautų priešiškumo dvasia, žalą pajustų kiekvienas", - rašoma ketvirtadienį paskelbtame Vyskupų konferencijos kreipimesi.

Kreipimasis paskelbtas praėjus savaitei po to, kai aukščiausi Lietuvos katalikų hierarchai - kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius - asmenišku laišku kreipėsi į Rolandą Paksą, prašydami "įsiklausyti į savo sąžinės balsą ir pasielgti taip, kaip reikalauja bendrasis gėris, o ne asmeniniai ar grupiniai interesai".

R.Paksui delsiant įsiklausyti į Bažnyčios, taip pat Seimo ir Vyriausybės vadovų bei opozicijos raginimus atsistatydinti, prieš jį pradedamas parlamentinės apkaltos procesas, kuris gali užtrukti keletą mėnesių.

"Kiekvieną dieną mažėjo vilčių, kad didelės visuomenės dalies pagarba ir pasitikėjimas prezidentu dar galėtų būti atkurtas", - rašoma vyskupų kreipimesi į R.Paksą.

Pasak jų, žmonėms taip ir nebuvo atvirai paaiškinta, kodėl jis naudojosi parama ir patarimais asmenų, ant kurių krenta sunkūs įtarimai.

Vyskupai pastebi, kad "likus metams iki rinkimų, miestuose bei miesteliuose pradėta rinkiminė kampanija gresia krikščionims deramą Kristaus gimimo šventės laukimą pakeisti emocijų kurstymu ir apsistumdymais salių prieangiuose".

Vyskupai ragina šalies gyventojus nepasiduoti "nuolatinei demagogijai, neatsakingai svaidomiems pažadams, o ypač - pykčiui", kurį, anot vyskupų, siekiama išprovokuoti beatodairiškais kaltinimais, metamais ištisoms visuomenės grupėms - jaunimui, inteligentams, miestiečiams ir svarbioms demokratinės valstybės institucijoms - Seimui, žiniasklaidai.

Maždaug 80 proc. Lietuvos gyventojų laiko save katalikais, paties R.Pakso šeima atvirai demonstruoja pamaldumą.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių bei slaptos informacijos nutekėjimo iš Prezidentūros tyrusi speciali parlamentinė komisija praėjusią savaitę konstatavo, jog R.Paksas dėl savo ryšių yra pažeidžiamas, ir tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

R.Paksas kartoja esąs nekaltas ir teigia neketinąs atsistatydinti. Pastarosiomis savaitėmis jis važinėja po Lietuvą į susitikimus su rinkėjais ir aiškina jiems esąs nekaltas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (43)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (537)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (18)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (40)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (792)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Bakingamo rūmuose po grindimis – istoriją menantys radiniai

Vykdant Bakingamo rūmų elektros instaliacijos keitimo darbus po grindų lentomis buvo rasta daugybė...

Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (20)

Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (41)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Pinigų medžio lapai, pasirodo, plačiai naudojami liaudies medicinoje (7)

Beveik kiekvienuose namuose galima išvysti pinigų medį, kuris, anot legendų, atneša materialinę...