aA
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad jo niūrios prognozės dėl Seimo valdybos pasitvirtino. Kartu, tvirtina politikas, pastarieji veiksmai rodo, kad opozicija turi siekį ne tik griauti biudžetą, bet ir išvesti nepatenkintą visuomenę į gatves.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

R. Karbauskio teigimu, parlamento vadovybėje lemiamą įtaką įgijusi opozicija ketvirtadienį sabotavo galimybę suorganizuoti nepriklausomą Biudžeto ir finansų komiteto inicijuotą ekspertinį vertinimą dėl valdančiųjų siūlomo stambios prekybos mokesčio įstatymo. Pasak jo, taip buvo pademonstruotas analogų neturintis ir kartu šlykštus elgesys.

„Tai yra elementarus sabotažas, šlykštus elgesys, niekada „valstiečiai“ taip nesielgtų“, - susiklosčiusią situaciją valdyboje komentavo R. Karbauskis, pridurdamas, kad tokiu būdu opozicija siekia kelti visuomenės nepasitenkinimą valdančiaisiais.

„Mes buvome girdėję, kad ruošiamasi sabotuoti valdybos posėdį, kad negalėtų valdyba priimti sprendimo užsakyti ekspertinį vertinimą. Tai daroma tik vienu tikslu, siekiama vilkinti įstatymo priėmimą arba padaryti taip, kad jo visai nepriimtų. Vien tam, kad Seimas, priiminėdamas biudžetą, neturėtų papildomų pajamų šaltinių. Kitaip tariant, opozicija dabar daro du dalykus, jie teikia siūlymus maksimaliai išlaidoms ir daro viską, kad jokių papildomų pajamų į biudžetą nepatektų. Kitaip tariant, jie daro tokias dvigubas žirkles, o po to patys rėks ir kvies žmones į gatves, rodant, kokia ši valdžia yra bloga“, – samprotavo R. Karbauskis.

„Šitas sabotažas valdyboje turbūt yra pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai opozicija, perėmusi daugumą valdyboje, padaro tokius veiksmus“, – sakė politikas.

Po nesėkmingo valdybos posėdžio Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja „valstietė“ Rima Baškienė teigė, kad tam, jog valdyboje būtų priimti sprendimai, pritrūko balsų.

„Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo vicepirmininkai Jonas Liesys ir Gediminas Kirkilas yra išvykę į komandiruotes Seimo leidimu. Remigijaus Žemaitaičio nebuvo, Julius Sabatauskas neatėjo. Dėkojame kolegoms Irenai Šiaulienei, Irenai Degutienei, Arvydui Nekrošiui, bet, deja, to nepakako. Penkių valdybos narių nebuvo, taigi valdybos posėdis neįvyko. Procedūra, deja, sustabdyta tų pačių iniciatorių rankomis“, – po valdybos posėdžio sakė ji.

R. Baškienės teigimu, dar trečiadienį ir ketvirtadienį iš ryto visi Seimo valdybos nariai buvo informuoti apie rengiamą neeilinį valdybos posėdį.

„Yra keista, kai patys kolegos – šiuo atveju Sabatauskas ir Žemaitaitis – pasirašo raštą, kad prašo ekspertinio vertinimo, reiškia, kad jie nori sužinoti ekspertų nuomonę, ir patys tuo pačiu nedalyvaudami posėdyje trukdo, kad greičiau tai įvyktų“, – kalbėjo R. Baškienė.

R. Karbauskis taip pat piktinosi į valdybą nesusirinkusiais nariais. Jo teigimu, posėdį ignoravęs J. Sabatauskas ir R. Žemaitaitis neturėjo rimtos priežasties nepasirodyti.

„Sabatauskas buvo Seime, Seimo salėje, dėl Žemaitaičio negaliu pasakyti, bet jis ryte tikrai buvo Seime. Kur jis buvo tuo momentu, negaliu atsakyti. Tikriausiai nebuvo priežasties, kad jie abu negalėjo dalyvauti“, – kalbėjo „valstietis“, pabrėždamas, kad netiki, jog posėdyje dalyvavusi konservatorė Degutienė atvyko nuoširdžių ketinimų vedina.

„Konservatorių Degutienė pasirodė, bet aš šioje vietoje esu įsitikinęs, kad ji pasirodė dėl to, kad ji žinojo, kad jų nebus“, - opozicijos klastą įžvelgdamas kalbėjo R. Karbauskis.

ELTA primena, kad pritrūkus kvorumo ketvirtadienį susirinkusi Seimo valdyba negalėjo apsispręsti dėl Stambios prekybos mokesčio įstatymo projekto nepriklausomo ekspertinio vertinimo. Kiek anksčiau Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Seimo valdybai teikti siūlymą dėl nepriklausomo ekspertinio vertinimo dėl siūlomo Stambios prekybos mokesčio įstatymo projekto.

Seimas po pateikimo yra pritaręs „valstiečių“ frakcijos narių Tomo Tomilino, Jono Jaručio ir Virgilijaus Poderio siūlymui apmokestinti stambią prekybą.

Jei visgi vertinimo būtų paprašyta, ekspertai turėtų nustatyti, koks priėmus šį įstatymą bus poveikis vartojimo prekių kainoms, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai mažmeninės rinkos srityje ar konkurencijai prekybos sektoriuje. Taip pat ar šio mokesčio mokėtojai turės galimybių sutartinai padidinti prekių kainas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
3.8684

Top naujienos

Mirė žurnalistas Aurelijus Katkevičius (95)

Eidamas 58-uosius metus mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“...

Užkalnis. Nesijuokime iš Baltarusijos – pas mus ne ką džiugiau (100)

Kad Baltarusija su visais jos rinkimais yra apgailėtina pelkė, nereikia nė aiškinti. Eiliniai...

Baltarusių aktyvumas gali nustebinti net ukrainiečius: net atskiri kiemai ginasi prieš OMON'ą (12)

Protestai Baltarusijoje stipriai skiriasi nuo Ukrainos Maidano, čia į gatves išėję žmonės...

Jakilaitis siūlo surasti jo svirne paslėptą lobį: tai pirmas toks projektas Lietuvoje (25)

Atvykus į Kaltanėnus, netoli Švenčionėlių įsikūrusią didžiausią gyvenvietę Aukštaitijos...

Kad stovykloje paliktas vaikas dingo, paaiškėjo, kai jo pasiimti atvyko mama (94)

Praėjusią savaitę ypatingų vaikų stovyklos „Rožių planeta“ bendruomenė patyrė šoką, kai...

Ekspertas: Putinas ne tiek pasveikino Lukašenką, kiek įteikė jam reikalavimų sąrašą (75)

Baltarusijos rinkimų komisijos pareigūnams paskelbus apie triuškinamą esamo prezidento...

Stiliaus ekspertė sudarė sąrašą, kokie drabužiai ir avalynė bus madingi artėjantį rudens sezoną (2)

Artėjantis rudens sezonas – puikus metas atnaujinti savo įvaizdį ir pasižvalgyti naujų...

Vilnietis pasijuto apiplėštas vidury baltos dienos – vaistinėje įsigijo „auksinį" maišelį (73)

„Noriu pasidalinti istorija, kai teko įsigyti medikamentų „Gintarinėje vaistinėje". Pasijutau...

Ketvirta diena Minske po rinkimų: uždaromos metropoliteno stotys, renkasi protestuotojai su gėlėmis (166)

Minsko metropolitenas trečiadienio pavakarę paskelbė, kad uždaro virtinę stočių „siekiant...

Toksiškus santykius nutraukusi ir 80 kg atsikračiusi mergina dabar švyti: be kūno skausmų negalėjau nueiti nė 100 metrų

27-erių Alida Elizabeth Dreyer kentėjo nuo policistinių kiaušidžių sindromo, atsparumo...

|Maža didelių žinių kaina