aA
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis prognozuoja, kad Seime bus „absoliutus“ balsavimas už ekonomikos ir inovacijų ministro „valstiečio“ Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jis teigė koalicijos balsais neabejojantis, bet dėl opozicijos negarantuojantis.

“O kas prieš Sinkevičių kažką turi? Jeigu jis tiko Europos Komisijos pirmininkei, ir Vyriausybė pritarė... Jeigu opozicija nebalsuos... bus minus 40 balsų. Ir kas? Kiti bus už. Jeigu jie (opozicija – BNS) elgsis pagal logiką, sveiką protą, iš viso prieš balsuojančių neturėtų būti“, – aiškino parlamentaras.

Jis pareiškė, kad balsuodami „valstiečiai“ kitaip pasielgti negalės, nes frakcija V. Sinkevičiaus kandidatūrą svarstė ir dėl jos jau balsavo: “Dabar užtat nebelieka klausimo – mes tikrai pritarsime tam, nes jau buvome sau tą klausimą uždavę“.

R. Karbauskio teigimu, visa frakcija V. Sinkevičių palaiko, abejonių dėl jo niekam nėra kilę.

Opozicija vertina palankiai, bet turi klausimų

Seimo opozicinių frakcijų atstovai kandidatą į eurokomisarus Virginijų Sinkevičių vertina palankiai, tačiau vieningos nuomonės, ar kandidatūrą palaikys, neturi.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas BNS teigė jo vadovaujamos frakcijos palaikymas priklausys nuo V. Sinkevičiaus prisistatymo ir deklaruotos vizijos, tačiau daugiau klausimų ketinama pateikti premjerui Sauliui Skverneliui.

„Išankstinės nuomonės dėl V. Sinkevičiaus nėra, bet labiau turim klausimų premjerui, kodėl neatsižvelgiama į Europos Komisijos pirmininkės prašymą teikti du kandidatus – tiek vyrą, tiek moterį“, – sakė J. Sabatauskas.

Pasak liberalų lyderio Eugenijaus Gentvilo, partijos valdyba V. Sinkevičių dėl jo darbų vertina pozityviai, tačiau frakcijoje yra „įvairių nuotaikų“.

„Partijos valdyba, čia yra keletas frakcijos narių, neblogai žiūri į V. Sinkevičiaus kandidatūrą, tačiau supranta ir užkulisius, kad norima atlaisvinti vietą „tvarkiečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui. Kitas dalykas, prekybininkai, pramonininkai pozityviai žiūri į V. Sinkevičiaus veiklą ir nenori jo prarasti“, – BNS teigė E. Gentvilas.

„Aš asmeniškai esu garsiai pasakęs, kad kandidatūrą palaikysiu, bet žinau kolegų iš frakcijos, kurie nepalaikys“, – pridūrė jis.

Konservatorių seniūno pavaduotojas Jurgis Razma BNS teigė, kad V. Sinkevičius – geriausias galimas „valstiečių“ kandidatas.

„Akivaizdu, kad jie rinkosi kandidatą tik iš savo gretų. Jeigu jau priimti tai kaip duotybę, tai ko gero nelabai ką jie geresnio ir galėtų pasiūlyti nei dabartinis kandidatas“, – sakė J. Razma.

Jis teigė kaip ir frakcija neturintis išankstinių nuostatų dėl V. Sinkevičiaus palaikymo, tačiau pagal darbus, jį vertina palankiai.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį teigė praėjusią savaitę su premjeru Sauliumi Skverneliu ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu pasiekęs neformalų susitarimą dėl Lietuvos kandidatūros į Europos Komisiją.

Kandidatu siūlomas ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius antradienį Briuselyje buvo susitikęs ir su naująja Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lajen).

Prezidentas sakė, kad Lietuva po šio susitikimo tikisi labai reikšmingo eurokomisaro portfelio.

R. Karbauskis dėl ministerijos perleidimo „tvarkiečiams“: sutarsime

R. Karbauskis neatmeta, kad be ministro liekančią Ekonomikos ir inovacijų ministeriją galėtų perimti „tvarkiečiai“.

„Tai vienas iš galimų sprendimų, bet tai priklauso ir nuo prezidento, ir nuo premjero pirmiausiai. Manau, kad mes sutarsime“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis tvirtino, kad su „tvarkiečių“ vadovybe galimas kandidatas neaptartas: „Koalicinė sutartis nešneka apie pavardes, tik, kad priklauso atsakomybė už kažkurią sritį, todėl negaliu pasakyti, ką partija deleguos“.

„Tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis patikino, kad frakcijos nariai balsuos už V. Sinkevičių: „Koalicijos partneris, tai vienareikšmiškai, kad balsuos už“.

R.Žemaitaitis sutinka, kad V. Sinkevičiui išvykus dirbti į Briuselį, laisvas likęs ekonomikos ir inovacijų ministro portfelis turėtų atitekti „tvarkiečiams“.

„Logiškai taip turi būti. Lenkai gavo, socialdarbiečiai gavo (ministrų postus – BNS), tai turi būti atsakomybės sritis ir mums tokiu atveju, manau, kad rugsėjo mėnesį ir išaiškės“, – teigė R. Žemaitaitis.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.0000

Top naujienos

Sužeistuosius per mįslingą sprogimą Rusijoje gydę medikai – šokiruoti nukentėjusiuosius vežė plastikiniuose maišuose (204)

Trys sužeisti vyriškiai atvyko į ligoninę maždaug 16.30 val. Jie buvo nuogi ir suvynioti į...

Seimas iš naujo suteikė Vyriausybei įgaliojimus veikti: lieka klausimai dėl sprendimo teisėtumo Papildyta 12:31 val. (90)

Seime nuo pat ryto, jau neeilinės Sesijos darbų programos tvirtinimo etape, užvirė aštrios...

Būdamas 45-erių metė darbą ir įkūrė savo įmonę: tai yra tikras kaifas (42)

Iš Jonavos kilęs Robertas Banys būdamas 45-erių metė samdomą darbą ir įkūrė savo logistikos...

Premjeras: vienas iš alkoholio draudimų gali būti peržiūrėtas (36)

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo iš naujo įvertinti 2017 metų birželį Seimo įteisintus kai...

Razma: jau ketvirtadienį rengsime kreipimąsi dėl šios Vyriausybės įgaliojimų (1)

Opozicija jau šį ketvirtadienį dėl Vyriausybės įgaliojimų tvirtinimo procedūros Seime kreipsis...

Artėjant rudeniui, medikai primena apie pavojingą infekciją: ypač svarbu tėvams, auginantiems vaikus iki 5 metų (4)

Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 m. amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo...

Lietuvoje tilapijas auginantis ūkininkas Aurimas: noriu sulaužyti mitą, kad tai nevertinga žuvis (42)

Dauguma esame girdėję, kad žuvis yra tas produktas, kuris stiprina širdį ir imunitetą, gerina...

Rekonstruos Kauno rotušę: kaina kol kas nutylima (14)

Vienas geriausiai žinomų Kauno objektų – Rotušės rūmai – netrukus pasikeis. Tiesa, iš...

Atminties susilpnėjimas, išsiblaškymas ir nesugebėjimas susikaupti: kaip palengvinti šiuos simptomus?

Nejaugi gyventi ilgai ir laimingai galima ne tik pasakose? Klaipėdos universiteto lektorė, medicinos...