aA
Po skandalingo Seimo valdybos sprendimo grąžinti Seimo nariams privilegijas į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) kreipęsis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ragina atsisakyti kenksmingų valstybei veiksmų, vadovautis STT rekomendacijomis ir priiminėti skaidrumą Seimo veikloje užtikrinančius sprendimus.
Juozas Bernatonis, Rimantas Sinkevičius, Gediminas Kirkilas, Ramūnas Karbauskis
Juozas Bernatonis, Rimantas Sinkevičius, Gediminas Kirkilas, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Mums neramu, kad Seimo valdyboje daugiau balsų turint opozicijai, priiminėjami neskaidrūs sprendimai, galimai siekiant pakenkti LVŽS ir diskredituoti valdančiąją daugumą visuomenės akyse. Tokius kelius ir priemones vertiname kaip sąmoningą kenkimą šaliai, diskredituojant ne mūsų frakciją, o visą Seimą, kuriuo pasitikėjimas žmonių akyse akivaizdžiai senka. Kad tai naudinga opozicijai artėjant rinkimams, tikriausiai niekam nekyla abejonių“, - gavęs STT vertinimą, sako R. Karbauskis.

Pasak jo, tokių priemonių, kaip Seimo narių gerbūvio gerinimas be aiškių taisyklių ne tik mažina pasitikėjimą Seimu, bet ir rodo visuomenei pavyzdį, kad neskaidrūs sprendimai šioje valstybėje gali būti toleruojami.

Atsižvelgdami į LVŽS frakcijos šių metų lapkričio 18 d. prašymą, STT atliko spalio 23 d. Seimo valdybos priimto sprendimo vertinimą.

„Parlamentinių lėšų skyrimas, naudojimas ir atsiskaitymas už jas visuomenei turi būti aiškiai reglamentuojamas. Niekuo nepateisinamas šios Seimo valdybos sprendimas suteikti Seimo nariams galimybes mokesčių mokėtojų pinigus naudoti be jokios atsakomybės ir atskaitomybės“, - sako LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis, komentuodamas STT antikorupcinio vertinimo išvadą.

Pasak jo, siekdami aiškaus bei skaidraus Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo proceso teisinio reguliavimo, LVŽS frakcija STT pastabas ir pasiūlymus persiųs Seimo valdybai, tikėdamasi, jog tai padės skaidrinti joje priimamus sprendimus.

Beje, lapkričio 5 d. LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis frakcijos vardu kreipėsi į Seimą, prašydamas pripažinti neteisėtu ir atšaukti šių metų spalio 23 d. Seimo valdybos sprendimą dėl Seimo narių parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo.

R. Karbauskis pabrėžia, kad sudaryti sąlygas Seimo nariams privilegijoms ir savo reikmėms leisti mokesčių mokėtojų lėšas yra apgailėtinas, žemas ir neteisingas veiksmas prieš visus Lietuvos žmones.

Kaip ELTA skelbė lapkričio 6 d., Seimo valdyba panaikino savo spalio 23 d. priimtą privilegijas parlamentarams grąžinantį sprendimą dėl Seimo narių parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo.

Pasak Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, Seimo valdyba nutarė kreiptis į Seimo frakcijas ir paprašyti jų pateikti savo siūlymus. Seimo valdyba, gavusi juos, ketina kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ji suformuluotų naują siūlymą dėl parlamentinių lėšų panaudojimo tvarkos.
Seimo pirmininkas V. Pranckietis yra sakęs, kad Seimo valdybos sprendimas buvo panaikintas dėl to, kad neatitiko įstatymo reikalavimų.

ELTA primena, kad spalio 23 d. Seimo valdyba pritarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sudarytos darbo grupės siūlymui pakeisti 2016 m. patvirtintą „Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašą“.
Seimo valdybos sprendime, kuris jau yra atšauktas, buvo numatyta, kad Seimo nariai galės parlamentinei veiklai naudoti savo automobilį ar jį nuomotis, tačiau be galimybės išsipirkti. Automobilio nuomai buvo leidžiama skirti ne daugiau kaip 30 procentų visų parlamentinei veiklai skirtų mėnesio lėšų.

Buvo numatyta, kad iš šių lėšų parlamentarai taip pat galės apmokėti automobilio trumpalaikės nuomos, dalijimosi transporto priemonėmis paslaugų išlaidas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
4.5294

Top naujienos

Gauti koronavirusu užsikrėtusios moters šeimos narių tyrimų rezultatai: visi ėminiai neigiami atnaujinta 22.56 (196)

Praėjusią naktį pranešus, kad iš Italijos sugrįžusi 39 metų moteris yra užsikrėtusi...

Atrodė, karjera bus trumpa, bet viską pakeitė Landsbergio skambutis: kaip jauna provincijos gydytoja tapo įtakinga politike (90)

Kitą rytą po laimėtų rinkimų į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą Rasa Rastauskienė...

Rizikingą žingsnį ir lūžusią derinių lentą aptaręs Jasikevičius galiausiai pasisakė ir apie virusą (215)

Krepšinis „Žalgirio“ arenoje penktadienį turėjo padėti pamiršti tiek Italijoje, tiek...

Į infekcines ligonines vežami žmonės iš visos Lietuvos, kol kas naujų susirgimų nenustatyta (43)

Į penkias šalies ligonines, kuriose yra specialiai pritaikyta infrastruktūra ir infekcinių ligų...

Svarbi pergalė lenktynėse dėl TOP-8: prireikė pratęsimo, bet „Žalgiris“ patiesė Milano ekipą (685)

Penktadienio vakarą Nemuno saloje vykusiose Eurolygos 26-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“...

Visockas apie koronaviruso identifikavimą: tai sėkmės atvejis (32)

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas po miesto savivaldybėje surengto ekstremalių situacijų...

Užsienietis nesitikėjo tokio akibrokšto gydymo klinikoje: moka visus mokesčius, bet paslauga – neprieinama (61)

Lietuvoje jau kelerius metus gyvenantis ir dirbantis užsienietis labai nustebo, kai jam prireikus...

Po sauso penktadienio laukia nauja kritulių banga (8)

Šeštadienio naktį orus lems tolstančio ciklono pietvakarinis pakraštys. Šlapdriba ir sniegas...

Žaidimas degtukais virš parako statinės: ar Turkija įtrauks NATO į Trečiąjį pasaulinį karą su Rusija? (691)

Jungtinių Valstijų kariuomenė atsargiai vertina savo vaidmenį Sirijoje . Tačiau Jungtinių...

Vitalija Guobė

Karas šeimoje: kodėl geria garsių vyrų žmonos? N-18

Kai eilinį kartą pro langą kieme pamačiau kelis prabangius automobilius su man nelauktais...

|Maža didelių žinių kaina