aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Arvydas Vaitkus pralaimėjo antrajame merų rinkimų ture ir grįžo vadovauti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė prašysiąs susisiekimo ministro Roko Masiulio, kad A. Vaitkus būtų pašalintas iš šių pareigų. LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis į tai atsakė, kad jokių duomenų apie pažeidimus nėra.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Klaipėdos mieste antrajame rinkimų ture pergalę šventė dabartinis meras Vytautas Grubliauskas. A. Vaitkus su 44 proc. liko antroje vietoje. Rytą po rinkimų, BNS organizuotoje konferencijoje, G. Landsbergis pareiškė, kad Klaipėda išlaikė egzaminą, o oligarchinės tendencijos gavo smūgį.

„Aš tikiuosi, kad Rokas Masiulis, kuris prieš rinkimus pasakė, kad imsis sprendimų po rinkimų dėl A. Vaitkaus tolimesnės karjeros uoste, vis dėlto bus ryžtingas ir patrauks A. Vaitkų iš uosto vadovo, nes parama iš uosto įmonių nėra grąžinta, ir jis grįžtų vadovauti uostui. Tai būtų daug pagrindo manyti, kad jo priimami sprendimai nėra skaidrūs, kadangi jam įmonės yra suteikusios paramą. Manau, kad toks vadovas dirbti toliau negali“, – kalbėjo G. Landsbergis.

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis savo ruožtu tikino, kad nėra jokių patvirtintų duomenų apie galimus pažeidimus. Jo nuomone, nėra pagrindo A. Vaitkui neleisti dirbti uoste.

„Galiu pakomentuoti ministro žodžiais. Iš tikrųjų per tą laikotarpį, kada buvo pradėta abejoti kažkokiais ryšiais ar dar kažkuo, nebuvo pateikta jokių duomenų apie tai, kad yra kažkokie pažeidimai. Buvo tik sakymas, šnekėjimas, kad yra galimas interesų ryšys. Nebuvo nieko daugiau padaryta. Šioje situacijoje nematau jokio pagrindo tam, kad kažkaip abejoti uosto direktoriaus Vaitkaus galimybe dirbti uoste. Jeigu atsiras kokių nors duomenų apie galimus pažeidimus, tada tokiu atveju norėčiau išgirsti. Kol kas girdėjau tik vieną, kad neva gali kažkokie būti interesai įmonių uoste ir uosto direktoriaus. Turiu nuliūdinti, tuos, kurie norėjo, kad taip būtų. Jokių duomenų apie jokius bendrus interesus ir galimus korupcinius dalykus nebuvo niekur paminėta. Atitinkamai, tie kaltinimai, kurie buvo vienokie ar kitokie nepagrįsti, manau, kiekvienas žmogus turės teisę savo garbę ginti visais įmanomais būdais. Kiek žinau, skundai buvo rašyti, manau, tai bus pratęsta“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Arvydas Vaitkus
Arvydas Vaitkus
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Konferencijoje taip pat dalyvavęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius profesorius Ramūnas Vilpišauskas minėjo, kad A. Vaitkui grįžus vadovauti Klaipėdos uostui, bet dirbant miesto taryboje, gali kilti interesų konfliktas.

„Neabejotinai darbas savivaldybių tarybose, kaip ir mero pozicijoje, yra politinis, nes reikia priimti sprendimus dėl išteklių paskirstymo, spręsti konfliktus, kurie kyla toje politinėje bendruomenėje, ir labai tikėtina situacija, kada gali susidaryti interesų konfliktai, jei tas pats žmogus vadovauja ir ypač tokiai svarbiai įmonei, kaip Klaipėdos atveju. Mano nuomone, būtų geriau, kad iš anksto būtų ieškoma būdų, kaip išvengti tokio pobūdžio interesų konfliktų“, – teigė R. Vilpišauskas.

LRT tyrimų skyrius buvo rašęs, kad uoste dirbančių verslo įmonių vadovai rėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Klaipėdos sąrašą, įvardintą kaip „Klaipėdos komanda“. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sausį nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo A. Vaitkaus rinkimų kampanijoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.8800

Top naujienos

Ušackas nubraižė naujas Grybauskaitės perspektyvas Europoje (125)

70 Europos Sąjungos lyderių raginant moterį paskirti kitu Europos Komisijos ar Europos Sąjungos...

Viktorijos Siegel mama apie gyvenimo pamokas dukrai: visada sakiau, kad grožis tai atsakomybė, o ne pasididžiavimas (38)

Pažvelgus į Viktorijos Siegel socialinius tinklus, dažnas pasvajoja apie tokį gyvenimą –...

Gyvai / DELFI Diena. Ar verta įsiklausyti į perspėjimus dėl artėjančios krizės ir pagaliau pradėti taupyti vyksta apklausa (13)

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

Priminė, kuo gali baigtis pamirštas parodyti posūkio signalas

Spėlioti, kokį veiksmą atliks priekyje važiuojantis vairuotojas, nepatinka nė vienam eismo...

Labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąraše – dar du lietuviai už graiką siūloma 1 mln. eurų premija (46)

Europos ieškomiausiųjų bėglių sąraše, kurį skelbia Europolas, yra ir du lietuviai: Denas...

Arūnas Milašius. Kliedime apie Lietuvą kosmose, tačiau žagrė toliau kyšo iš kišenės (15)

Kiekvienas save gerbiantis studijos, rašomos gavus ES finansavimą ir brėžiančios Lietuvos...

Žvėryno gyventojai pasibaisėjo medžių genėtojų darbu: lieka ne liepa, o stulpas (12)

Vos prieš keletą dienų nurimus konfliktui dėl medžių kirtimo Vilniaus Sapiegų parke, savo...

Donaldas Trumpas: „Huawei“ yra tai, kas yra labai pavojinga

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmą kartą susiejo ginčą dėl telekomunikacijų įrangos...

Kažkas pabandė „nudžiauti“ naujai steigiamos partijos pavadinimą: įtaria senų bebrų „bajerius“ papildyta (82)

Kažkas nutarė pavogti naujai Aušrinės Armonaitės ir bendraminčių steigiamos Laisvės partijos...

Mirtinai peiliu vyrą Kaune sužalojęs įtariamasis rastas negyvas (21)

Kauno policija penktadienį pranešė radusi vyro, įtariamo mirtinai peiliu sužalojusio žmogų,...