aA
„Tai jau nebepanašu į melą ir šmeižimą. Tai panašu į problemą, kai dvejinasi. Dvejinasi realybė su menama realybe. Tada žmogus pradeda nesuvokti“, – taip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos nario Mindaugo Puidoko kritiką sąjungai įvertino LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis.
Mindaugas Puidokas, Ramūnas Karbauskis
Mindaugas Puidokas, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Nesistebėčiau, jei jis išsikeltų kandidatu į prezidentus. Tokioje būsenoje gali būti, kad taip ir bus, – po M. Puidoko surengtos spaudos konferencijos, kurioje nuskambėjo kritika sąjungos veiklai ir atskiriems jos nariams, kalbėjo R. Karbauskis. – Džiugelis su pasakojimais apie menamus kyšius – tai fantazijos, kurios skirtos tik dėmesiui pritraukti. Čia jau ne tai. Čia daug sunkiau.“

Karbauskis: tai rimtesnė problema nei dėmesio troškulys

M. Puidokas spaudos konferencijos metu kvietė kolegas jungtis į grupę, kuri esą padėtų sąjungai siekti rinkimų metu išsikeltų tikslų. Jis teigė, kad sulaukia nemažai frakcijos kolegų palaikymo, tačiau R. Karbauskis neigė šią nuomonę: „Aš žinau, kaip yra. Žmonės pasibaisėję tuo, ką jis darė tos mergaitės istorijoje (devynmetės, kurios įvaikinimo siekė pora iš Naujosios Zelandijos istorija – DELFI)“.

R. Karbauskis teigė, kad po M. Puidoko pareiškimų emocijos dviprasmiškos: ir juokinga, ir liūdna. „Jei aš esu teisus, kad jam dvejinasi, tai tokiu atveju tai rimtesnė problema nei dėmesio troškulys“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

Parlamentaras teigė, kad viskas prasidėjo nuo kauniečių Kručinskų istorijos. M. Puidoko įsikišimą į šią istoriją R. Karbauskis taip pat kritikavo. „Jis gavo dėmesio toje istorijoje, kai Kaune buvo paimti du vaikai. Tai buvo jo apygarda ir panašiai. Tada aš jam sakiau, kad gerai, kad dalyvauja, kad padeda šeimai. Be abejo, jis darė darbą, kurį Seimo narys turi daryti. Nors galima kibti prie elgesio ir taip toliau, bet toje vietoje jis pateisinamas, jo elgesys. Vėliau atsiranda darbo grupė tam, kad pateiktų pasiūlymus Vaiko apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms, kurioje jis dalyvauja ir pateikia projektą, kuriame buvo trys Konstitucijos pažeidimai“, – kalbėjo R. Karbauskis ir teigė, kad dėl to ir pats prisijungė prie darbo grupės, tačiau vėliau M. Puidokas esą nuopelnus prisiėmė sau.

Jei aš esu teisus, kad jam dvejinasi, tai tokiu atveju tai rimtesnė problema nei dėmesio troškulys.
Ramūnas Karbauskis

M. Puidokas aktyviai reiškėsi ir mergaitės, kurią norėjo įvaikinti į Naująją Zelandiją, istorijoje. R. Karbauskio teigimu, frakcijoje nėra nė vieno, kuris palaikė tokį kolegos elgesį. „Tai buvo politiko, kuriam reikia dėmesio, elgesys. Tokio, kuris pasigauna temą tik dėl to, kad turėtų dėmesio ir kažkaip formuotų savo įvaizdį“, – teigė LVŽS lyderis.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis tikino, kad kalbėjo su M. Puidoku ir kritikavo jo didelį įsikišimą į Naujosios Zelandijos istoriją.

„Bet žmogus tiesiog pradėjo nebeatrinkti. Jis man sakė, kad turi šimtą tūkstančių rinkėjų. Jis sutapatino tuo žmones, kurie internete pasirašinėjo dėl Vaiko apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, su tais, kurie už jį balsuotų. Girdėjau tuos dalykus ir galvojau, kas su žmogumi negerai?“, – svarstė R. Karbauskis.

LVŽS nesiims jokių veiksmų

„Dėl nuomonių iš frakcijos nieko nešaliname, – į klausimą, ar ketina imtis veiksmų dėl M. Puidoko pareiškimų, atsakė R. Karbauskis. – Bet man liūdna, nes čia jau ne nuomonė. Esu tikras, kad čia ne kritika.“

LVŽS lyderis vėl pakartojo, kad M. Puidokas maišo realybę su menama realybe. „Liūdna, nes aš jį pažįstu. Nepažinočiau, man tiesiog būtų juokinga, nes tai, ką jis sako – tiesiog nesąmonės visa apimtimi.“

Seimo narys teigia, kad be S. Skvernelio ir R. Karbauskio fotografijų M. Puidoko apylinkėje, Seimo nariu jis net nebūtų išrinktas.

Dėl nuomonių iš frakcijos nieko nešaliname. Bet man liūdna, nes čia jau ne nuomonė. Esu tikras, kad čia ne kritika.
Ramūnas Karbauskis

M. Puidokas teigia, kad LVŽS nevykdo rinkiminių pažadų, tačiau R. Karbauskis tai neigia ir M. Puidoko žodžius vadina savo paties galvoje susidėliotu paveikslu, kuris esą su realybe neturi nieko bendro.

LVŽS lyderis neigiamai atsakė ir į klausimą, ar apskritai bandysis kalbėtis su M. Puidoku: „Apie ką kalbėtis su žmogumi, kuriam dvejinasi?“

R. Karbauskio teigimu, dėmesio parodymas situaciją tik pablogins. „Jei kas nors klaus, ką daryti, nes žmogus visiškai nusišneka? Sakysiu, kad nieko nedaryti, nes žmogaus tiesiog gaila“, – teigė parlamentaras.

Puidokas kritikavo LVŽS ir kolegas kvietė jungtis į grupę

„Matau Karbauskio ir Skvernelio galios žaidimą, – kviesdamas kolegas telktis į vidinę grupę „Darni Lietuva“ ir prisiimti atsakomybę už rinkiminės programos vykdymą, kalbėjo M. Puidokas. – Šiame žaidime jau nebesvarbi rinkimų programa.“

M. Puidokas kreipėsi į LVŽS lyderį Ramūną Karbauskį: „Kreipiuosi į Karbauskį kviesdamas atsibusti ir sugrįžti prie tikrųjų vertybinių principų ir nuostatų, kurių dėka mes visi susibūrėme šioje politinėje jėgoje“.

Mindaugas Puidokas
Mindaugas Puidokas
© DELFI / Karolina Pansevič

„Šiuo kvietimu raginu savo kolegas ir bendražygius atsigręžti ir peržvelgti LVŽS vertybes, prisiminti rinkėjams duotus pažadus ir prisiimtus įsipareigojimus. Negaliu taikstytis su tendencija kai LVŽS vis labiau ne tik tampa vieno žmogaus partija, bet ir tolsta nuo savo rinkimų programoje iškeltų ambicingų vertybinių tikslų. Kartu tikiu mūsų programos siekių teisingumu ir reikalingumu šios dienos Lietuvai“, – raginimo telktis į grupę motyvus pranešime spaudai įvardino M. Puidokas.

Pasak M. Puidoko, LŽVS pirmininko R. Karbauskio siekis vis daugiau valdžios koncentruoti savo rankose, taip pat neseniai įgyvendinta ambicija per pusę, nuo 12 iki 6, sumažinti LVŽS pavaduotojų skaičių ir dvigubai prailginti partijos pirmininko kadenciją – nedera su demokratijos principais.

Kreipiuosi į Karbauskį kviesdamas atsibusti ir sugrįžti prie tikrųjų vertybinių pribcipų ir nuostatų, kurių dėka mes visi susibūrėme šioje politinėje jėgoje.
Mindaugas Puidokas

„Partijos pirmininkas nori ne tik būti renkamu iš vieno kandidato, bet ir pats pasiskirti valdybos narius. Greta to, partijos pirmininko vykdomas boikotavimas bet kokių mėginimų stiprinti partijos regioninę struktūrą, matyt, bus sąlygotas tos pačios diskusijų ir kitos nuomonės baimės. Man tai atrodo ne tik nedemokratiška, bet ir nekorektiška“, – pranešime teigia M. Puidokas.

M. Puidokas mano, kad partijai reikia didelių vidinių reformų, susitelkimo, kalbėjimosi ir susikalbėjimo tarpusavyje. „Kartais atrodo, kad dėl svarbių žmonėms ir valstybei projektų diskusijoms vietos visai nebelieka, kai bet kokias geriausio sprendimo paieškas nustelbia viena nuomonė“, – pranešime kalba Seimo narys.

Spaudos konferencijos metu kritiką LVŽS išsakęs M. Puidokas sulaukė klausimo, ar ketina trauktis iš LVŽS frakcijos Seime, ar net iš pačios sąjungos, tačiau jis tikino, kad tokių veiksmų neplanuoja. „Lieku frakcijoje ir kviečiu partijos kolegas kartu diskutuoti ir burtis į vidinę frakcijos grupę“, – kalbėjo M. Puidokas.

„Turėtume pamėginti, kad lyderiai išgirstų kritiką ir kas yra blogai. Jei kritika nebus išgirsta, turėsime labai liūdnas pasekmes, – kalbėjo M. Puidokas. – Nesiekiu skaldyti frakcijos, neišeinu iš partijos ir iš pačios frakcijos.“

Į klausimą, ką darytų, jei nepavyktų pasiekti savo tikslų, teigė, kad apie tai galvoti dar anksti. Jis taip pat neigiamai atsakė į klausimą, ar neketina kandidatuoti į prezidento rinkimus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
1.6667

Top naujienos

Nauja Gentvilo iniciatyva sukėlė sumaištį: gražiausios Lietuvos vietos taptų turtuolių rezervatu

Iš Aplinkos ministerijos ėmus sklisti žiniai, kad planuojama regioninius ir nacionalinius parkus...

Ilgose eilėse paramos būstui laukiančios šeimos nusivylusios: pinigų nepakanka, įtaria kai kuriuos gudraujant

Dalis jaunų šeimų skundžiasi, kad parama įsigyjant būstą yra per maža, o kartu pažeria...

Verslas PliusBeril Akman

Turkijoje daugėja registruojamų Rusijos įmonių

Rusai 2022 metais Turkijoje įsteigė daugiau nei 1300 įmonių, t. y. 670 proc. daugiau nei per...

Įvertino Kinijos ir Rusijos lyderių susitikimą: Kinijai būtų sunku nuslėpti savo tikruosius ryšius su Kremliumi (4)

Jau po kelių valandų antradienį Maskvoje įvyks oficialios derybos tarp Kinijos ir Rusijos....

Prieštaravimų ar net šiurpą keliantis australo išradimas: psichologė tai pavadino nužmogėjimo simboliu (13)

Vienas šių metų LOGIN pranešėjas, tikėtina, daliai klausytojų kels ne tik susidomėjimą, bet...

Sniego pilys

Kraupiausia traukinių avarija Sovietų Sąjungoje, kurią lydėjo degančių žmonių riksmai: išgyvenę keleiviai prilygino ją pragarui (1)

Daugelis sovietmečio nelaimių buvo tiesiog slepiamos. Todėl niekas negirdėjo ir apie tai, kad 1989...

Balio salos dvelksmas lietuviško miško apsuptyje: pasidairykite po išskirtine prabanga pasižymintį nuosavą namą Vilniuje

Būstas, kuriame kiekviena diena yra lyg atostogos egzotiškame krašte. Tokį interjero projektą...

Neregėtas kritikės vertinimas: tokio viešbučio Lietuvoje tikrai labai trūko

Vilnius, ta mūsų nuostabioji sostinė, su iš visų pusių pridygusiais maloniais ir patogiais...

Orų prognozė: nors temperatūra bus pavasariška, bet bus staigmenų

Trečiadienio rytas apniukęs išauš vakariniuose rajonuose, ten jau greitai ims lyti.

Kokią džiovyklę rinktis: lietuviai moka ir po 800 eurų, pasirinkę „du viename“ dažnai pasigaili

Visiems naujakuriams ar paprasčiausiai norintiems atsinaujinti vonios kambarį kyla klausimas:...