Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl galimai neteisėtos paramos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) veiklai.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Karolina Pansevič

R. Karbauskis prašo VRK įvertinti kovo 28 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir naujienų portale www.lrytas.lt paviešintą informaciją apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio susitikimą su „MG Baltic“ vienu iš tuometinių vadovų Raimondu Kurlianskiu bei šio koncerno teiktą paramą su kitu konservatoriumi Laurynu Kasčiūnu susijusiai organizacijai.

R. Karbauskis taip pat prašo VRK kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), nes dalis VRK tyrimui reikalingos informacijos, sprendžiant iš www.lrytas.lt publikacijų, yra STT surinktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

R. Karbauskis sako, kad publikacijoje nurodoma, jog 5 tūkst. eurų parama galimai teikta už politinę veiklą. „Publikacijoje teigiama, kad parama teikta galimai atsidėkojant L. Kasčiūnui už jo pastangas įtikinti įtakingus TS-LKD partijos narius, tarp jų - Seimo Pirmininko pavaduotoją Ireną Degutienę, paremti Šarūno Gustainio teiktas Vartojimo kreditų įstatymo pataisas, kurioms paramos galimai siekė koncernas „MG Baltic“, - publikaciją komentavo „valstiečių“ lyderis.

Pasak jo, didelį nerimą kelia TS-LKD partijos lyderio susitikimas su koncerno atstovais, kurio metu galimai kalbėta ir ne apie piniginę paramą naudojant „MG Baltic“ valdomas žiniasklaidos priemones konservatorių viešųjų ryšių palaikymui bei netiesioginei politinei reklamai skleisti.

„Vertinant šias naujai paaiškėjusias aplinkybes, ypač tai, kad, „Lietuvos ryto“ duomenimis, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje metu pripažino, kad koncernas „MG Baltic“ yra skyręs finansinę paramą jo atstovaujamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kyla pagrįsta abejonė, ar toks lėšų skyrimas artimai su TS-LKD vadovybe susijusioms organizacijoms neturi neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo požymių. Pažymėtina, kad toks šalia politinių partijų veikiančių viešųjų įstaigų ir asociacijų veikimo modelis jau šiuo metu tiriamas Vyriausioje rinkimų komisijoje nagrinėjant kitas su Liberalų sąjūdžiu ir TS-LKD susijusių organizacijų (Laisvės studijų centras, Taikomosios politikos institutas, Demokratinės politikos institutas) renginių ir mokymų finansavimą“, - svarstė R. Karbauskis.

Atsižvelgdamas į deklaruotas aplinkybes, R. Karbauskis prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją išnagrinėti informaciją, paskelbtą dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir interneto portale www.lrytas.lt, ir inicijuoti atitinkamą tyrimą dėl galimai neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo.

Žurnalisto Tado Ignatavičiaus publikacijoje „STT agentų apčiupinėti konservatoriai sumišę“ nurodomos aplinkybės, kad 2015 m. koncernas „MG Baltic“ galimai skyrė 5 tūkst. eurų paramą su TS-LKD siejamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kurios dalininku buvo TS-LKD partijos narys L. Kasčiūnas.

Parama, apie 4 tūkst. eurų, kaip nurodoma publikacijoje, buvo panaudota žurnalo „Tribūna“ leidimui. Likusi suma, maždaug tūkstantis eurų, po kratų pas Eligijų Masiulį buvo perduota vienai Vilniaus rajono vaikų globos įstaigai.

Publikacijoje taip pat teigiama, kad 2016 m. vasario mėnesį pokalbyje su TS-LKD lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu Raimondas Kurlianskis galimai užsiminė apie netiesioginę paramą - finansuoti su partija susijusias jaunimo organizacijas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Buvę „Olympiakos“ lietuviai – apie „Žalgirio“ rezervus, Spanoulio nuovargį ir Jankūno faktorių (3)

Penktadienį vakare Pirėjuje į Eurolygos ketvirtfinalio antrąjį mūšį stos serijoje iki trijų...

Siurprizas: stojantiems į universitetus – kliūtys, į kolegijas – vilionės nemokamomis studijomis (68)

Valstybė šįmet studentus nudžiugino pranešdama apie papildomą aukštojo mokslo finansavimą....

Atskleidė planą, kaip spartins atlyginimų augimą ir mažins emigraciją (88)

Ūkio ministerijos vykdoma inovacijų reforma turėtų maždaug 17 proc. paspartinti gyventojų...

Po tiršta dūmų uždanga Rusija iškrauna slaptus krovinius (6)

Rusija Sirijoje kažką planuoja. Iš krovininių laivų pradėti krauti sunkūs kroviniai, kurie...

Sukčiai nusitaikė į sergančiuosius: siūloma greitai išsigydyti sudėtingą ligą (8)

Internete paskutiniu metu itin sparčiai plinta klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija...

Slaptos draugijos pėdsakai Vilniaus pakraštyje – vis dar neįminta mįslė (6)

Iki krikščionybės įvedimo Lietuvoje 1387 metais, Verkiai priklausė didžiajam kunigaikščiui,...

Skaniausių šašlykų marinatai: niekada nenusivilsite paisydami vienintelės taisyklės 3 receptai (8)

Šiltasis sezonas neatsiejamas nuo jaukių pasibuvimų gamtoje, o pagrindiniu tokio laisvalaikio...

Keli triukai, kurie pakeis jūsų svetainės išvaizdą neišleidžiant nė cento

Visuomet įdomu išbandyti naujus dalykus. Kartais tradiciniai interjero sprendimai nelabai tinka...

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (1)

Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos...

Sirijos kare – pavojingas posūkis: skamba tiesmuki įspėjimai (205)

Izraelio kariuomenė paviešino tiesioginį grasinimą Iranui – tai padaryta paskelbus minėtosios...