aA
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad Vyriausybės pasiūlyta 200 eurų išmoka senyvo amžiaus ir neįgaliems gyventojams gali būti išmokėta ne anksčiau kaip rugpjūčio mėnesį.

„Tai techninis sprendimas ir anksčiau „Sodra“ šio sprendimo įgyvendinti negali dėl programavimo. Mes visi norime, kad būtų kuo anksčiau, bet rugpjūtis yra anksčiausia data. Šioje vietoje mes nieko negalime padaryti. Tikrai nėra jokių bandymų vėliau mokėti šiuos pinigus. Yra pasirinktas optimaliausias, greičiausias variantas. Aš vakar mačiau „Sodros“ pažymą, kad anksčiau jie to įgyvendinti negalėtų“, – sakė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį Seimui teiks pataisas dėl vienkartinės 200 eurų išmokos skyrimo senyvo amžiaus ir neįgaliems gyventojams.

Kaip pranešė Vyriausybė, išmoka būtų skiriama, jeigu žmogui iki 2020 metų gruodžio 31 dienos buvo arba bus paskirta bent viena iš šių „Sodros“ išmokų: senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensija, našlių, našlaičių ar maitintojo netekimo pensija, ištarnauto laiko pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, šalpos pensija ar kompensacija ir panašiai.

Ši išmoka nukreipta į beveik 910 tūkst. asmenų.

Kaip anksčiau sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, dėl šiuo metu „Sodros“ patiriamų didelių apkrovimų išmoka gavėjus pasiektų tik rugpjūtį.

Kritikai sako, kad ši priemonė yra populistinė ir sieja ją su artėjančiais Seimo rinkimais.

Konservatoriai siūlo, kad vienkartinės išmokos gyventojus pasiektų jau birželį

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija siūlo nustatyti, kad vienkartinės išmokos gavėjų sąrašai būtų sudaromi iki šių metų gegužės 31 dienos, o šios išmokos būtų pervedamos jau birželį. Tokį pasiūlymą įregistravo Seimo nariai konservatoriai Gintarė Skaistė, Monika Navickienė ir Jurgis Razma, įvertinę „Sodros“ turimus duomenų rinkinius ir technines galimybes pervesti išmokas.

„Visų socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų sąrašus „Sodra“ turi jau dabar. Todėl papildomi darbai būtų itin nežymūs. Taupant lėšas pervedimams ir išnešiojimui, siūlome, kad išmokos būtų išmokamos drauge su gavėjų gaunamomis pensijomis ir šalpos išmokomis. Tuo metu tiems, kurie teisę į išmoką įgautų po birželio 1 dienos, siūlome vienkartinę išmoką pervesti drauge su pirmąja mokama išmoka“, – sako projekto autoriai.

Jų nuomone, dabartinėje įstatymo redakcijoje įvardinti išmokų skyrimo ir mokėjimo terminai nėra optimalūs išmokos tikslams pasiekti. „Tiesioginės išmokos suteikia gyventojams papildomas pajamas, leidžia jas savarankiškai išleisti ir taip skatina vietos vartojimą. Todėl tikslingiausia išmokas paskirti ir išmokėti artimiausiu metu, taip siekiant paskatinti karantino metu sumenkusį vartojimą“, – sako projektą įregistravę konservatoriai.

Jie taip pat siūlo patikslinti išmokos pavadinimą, įvardinant, kad tai vienkartinė ekonomikos skatinimo išmoka socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams.

„Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad pervedant besąlygines tiesiogines išmokas gavėjams labai svarbu įvardinti, koks pagrindinis tokių išmokų tikslas. Tai padeda pasiekti išmokos tikslų. Šiuo atveju, kadangi vienkartinės išmokos yra įvedamos dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai šalies ekonomika stoja, vartojimas mažėja, pagrindinis išmokos tikslas yra skatinti žmonių vartojimą ir ekonomikos atsigavimą. Todėl siūlome patikslinti išmokos pavadinimą, įvardinant, jog tai vienkartinė ekonomikos skatinimo išmoka socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams“, – sako G. Skaistė, M. Navickienė ir J. Razma.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.5000

Top naujienos

Kaip iš tiesų veiks nuskambėjęs sprendimas dėl migrantų: paprastai tokiais dalykais valstybės garsiai nesigiria (114)

Visiškai nematyti, kokia yra ilgalaikė strategija sprendžiant migrantų problemą, o įprastų...

Kol Baltarusijos valstybinė įmonė čia kraunasi pinigus, lietuviški hematogenai sienos neįveikia (31)

Šalies hematogeno batonėlių gamintoja „Mogemas“ jaučia nesąžiningą konkurenciją – į...

Klaiki avarija prie Vilniaus: nuplėšta jauno „Audi“ vairuotojo ranka rasta skiriamojoje juostoje (70)

Vėlų trečiadienio vakarą, prieš vidurnaktį, Minsko plente , netoli Nemėžio, įvyko klaiki...

Iš nuomojamo buto išsikraustyti ketinančią vilnietę pribloškė buto savininkės elgesys: įsivaizduokite, kaip jaučiausi (11)

Nemažai daliai jaunų žmonių didmiesčiuose kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu tenka nuomotis būstą....

Lietuvos ieties metimo rekordininkas nusivylęs: į žaidynes vykau ne tam, kad sudalyvaučiau specialiai Delfi iš Tokijo (16)

Lietuvos rekordininkas Edis Matusevičius trečiadienį varžėsi Tokijo olimpinių žaidynių...

Naujas lietuvis NBA: Kulboka pasirašė sutartį su Jordano valdomu klubu (1)

Dar 2018 metais NBA naujokų biržoje Šarlotės „Hornets“ pašauktas Arnoldas Kulboka...

Darbuotojų trūkumas verslą verčia imtis naujų priemonių: atsigręžia į regionuose gyvenančius (10)

Pandemijos metu visuotinį nuotolinį darbą išbandžiusios įmonės vis drąsiau renkasi...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Gydytoja patarė, ko ieškoti kremų nuo saulės sudėtyje: kai kurių medžiagų verčiau privengti

Šiemet, rodos, kaip niekad anksčiau kilo susidomėjimas SPF kremais veidui. Socialiniuose...

ES kova su klimato kaita: nuo 2035 m. planuojama uždrausti naujus dyzeliu ir benzinu varomus automobilius (22)

Europos Komisija per ateinantį dešimtmetį Europos Sąjungos vairuotojus nori persodinti prie...