aA
Konservatoriams toliau primygtinai reikalaujant, kad nebūtų priiminėjama biudžeto įstatymo pataisa, kuri leistų valstybės vardu pasiskolinti partijų veiklai finansuoti, valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis stojo ginti tokią pataisą pateikusios savo frakcijos narės Agnės Širinskienės.
Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Šis klausimas bus svarstomas, kada grįš premjeras. Tai yra visiškai techninis klausimas, absoliučiai nieko bendro neturintis su tomis interpretacijomis, kurias konservatoriai dabar daro.

Jis apima ne tik krašto apsaugos finansavimą, bet ir referendumą, ir rinkimų apmokėjimus, kitus klausimus. Jeigu nebus sprendimo dėl partijų finansavimo, tai nebus tie pinigai reikalingi“, – dėstė R. Karbauskis.

Valstiečių-žaliųjų lyderis tikino, kad „ne A. Širinskienė tą įstatymą ruošė“.

„Ir man skaudoka girdėti, kai parlamentarai įžeidinėja kolegas, nors patys žino, kad visa tai nieko bendro su tikrove neturi. Tai yra Vyriausybės siūlymas, Vyriausybė įtraukė visus klausimus“, – sakė R. Karbauskis.

Neigia, kad yra koalicijos partnerių įkaitai

Gindamas įstatymą dėl partijų finansavimo, valstiečių-žaliųjų lyderis teigė vykdąs prezidentės valią.

„Jeigu kas nors manęs klausia, aš visą laiką kartoju, kad mes įgyvendiname prezidentės išsakytą valią, kad partija, kuri veikia Seime, ji turi turėti finansavimą. (…) Jeigu jau išeina taip, kad mes esame to klausimo įkaitai, tada ir prezidentė yra įkaitė“, – sakė R. Karbauskis.

DELFI primena, kad prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė „Žinių radijui“ rugsėjį, remdamasis Venecijos komisijos rekomendacijomis, sakė, kad parlamente esančios politinės partijos turėtų teisę dotaciją gauti.

Parlamentas, jo teigimu, turėtų rinktis konstitucinį kelią: „Kada nebūtų pažeidžiami įstatymai, kaip dabar planuojama iš vienų atimti dotaciją, kitiems perskirstyti, duoti, kad nebūtų pažeisti teisėti lūkesčiai, kad būtų išlaikytas atsakingo valdymo principas.“

Prašo atšaukti pataisą dėl galimybės skolintis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, nesulaukęs atsakymo iš Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, ar jis ketina grąžinti į svarstymo ir pataisų teikimo stadiją 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo projektą, prašydamas atsakyti kreipėsi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką R. Karbauskį.

„Norime sulaukti valdančiųjų aiškaus atsakymo, ar jie ir toliau mano, kad būtina įstatymu įteisinti šį politinės korupcijos atvejį, kai politinė Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos parama valdančiajai daugumai yra perkama už biudžeto lėšas, – sako G. Landsbergis. – Minėtas įstatymo projektas yra būtinas teisės aktas, norint užtikrinti Lietuvos gynybos išlaidų finansavimo įsipareigojimus, patvirtintus pagal Lietuvos Respublikos Seimui atstovaujančių partijų susitarimą „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“.

Tačiau priėmimo stadijoje projektas buvo iš esmės sugadintas Seimo narei A. Širinskienei pateikus ir Seimo daugumai priėmus pasiūlymą dėl pasiskolinimo nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“.

Rytoj Seimo posėdyje priėmus valdančiosios daugumos atstovės Agnės Širinskienės teiktą įstatymo pataisą būtų užtikrinta teisė pasiskolinti valstybės vardu partijų veiklai finansuoti.

„Todėl kreipiuosi į Jus prašydamas sudaryti galimybes arba bent netrukdyti Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui pademonstruoti viršpartinę ir mūsų visų valstybės nacionalinius interesus atitinkančią poziciją, kaip yra tikimasi iš jo – vieno iš trijų aukščiausių valstybės pareigūnų – poziciją užimančio asmens, ir neberemti politinės korupcijos Seime, o tvirtai atsistoti Lietuvos krašto gynybos ir Konstitucijos pusėje, – kreipimesi pažymi G. Landsbergis. – Prašome Jūsų paraginti Seimo Pirmininką pasinaudoti jam Seimo Statuto 261 straipsnio suteikta teise grąžinti minėtą projektą į pataisų svarstymą priėmimo stadijoje“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (335)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (136)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Paviešintas ilgai slėptas Michaelio Schumacherio žmonos laiškas (7)

Michaelo Schumacherio žmona prakalbo apie lenktynininko sveikatos būklę anksčiau nematytame...

Apokaliptinės užuominos: Maskva turi planų prie pat JAV sienų? (64)

Panašu, kad Vladimiras Putinas ketina atkurti sovietmečio laikų radioelektroninės žvalgybos...

Gražiausiais pasaulio vaikais vadinamos mergaitės užaugo: kaip jos atrodo dabar ir kaip susiklostė jų likimai? (12)

Netrūksta pasakų apie nuostabaus grožio vaikus – kai kuriems ir vardai duoti remiantis jų...

Norvegija tiesiai apkaltino Rusiją blokavus GPS (24)

Oslas antradienį tiesiai apkaltino Rusiją blokavus globalinės padėties nustatymo sistemos...

Profesorius Stukas: bulves valgyti turime kasdien, tačiau reikia žinoti kelis dalykus (7)

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė...

„Apple“ ruošiasi blogesniems laikams, tačiau daugeliui šis planas nepatiks (37)

Pasaulyje, kuriame išmaniųjų telefonų „iPhone“ paklausa ims mažėti, JAV korporacija „...

Antibiotikus priverstas gerti „Ryto“ naujokas graužėsi dėl pralaimėjimą lėmusių detalių (7)

Europos taurėje debiutavęs naujausias Vilniaus „Ryto“ pirkinys Rokas Stipčevičius ruošdamasis...

Europos oro uostuose pradedami naudoti melo detektoriai (19)

Kai kurių Europos šalių oro uostuose jau visiškai pasirengta pradėti ypač išmanių melo...