Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF), kad ši įvertintų, ar VŠĮ „Pirmoji kava“ ir UAB „TV Play“ sandoriai panaudojant ES lėšas atitinka ES finansavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas taisykles.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„TV Play“ vadovas Laurynas Šeškus sako, kad projektas vykdomas sąžiningai.

Anot R. Karbauskio, kreiptis į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą jį paskatino žiniasklaidos paviešinti faktai, kad „Pirmoji kava“ gauna ES lėšų per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (LRT) laidai rengti, tam skelbia viešuosius pirkimus, o juos laimi vienintelė šių pirkimų dalyvė „TV Play“.

„Kreipiausi į OLAF, kad ši tarnyba įvertintų, ar tokiu būdu vykdomas ES lėšų naudojimas yra teisėtas“, – pranešime cituojamas Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Jis į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą kreipėsi Seime vykstant tyrimui dėl LRT veiklos.

„TV Play“ vadovas L. Šeškus žiniasklaidai ne vieną kartą yra teigęs, kad savo draugo, „Pirmosios kavos“ steigėjo Jogailos Morkūno dar praėjusiame dešimtmetyje paprašė dalyvauti konkurse dėl „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ kūrimo, nes pats dar nebuvo įsteigęs įmonės.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė naujienų portalo 15min.lt sausį skelbtame rašinyje abejojo kasmet nuo 2011 metų „Pirmosios kavos“ vykdomų pirkimų skaidrumu. Konkurso sąlygose nurodoma, kad konkurse dalyvaujantis prodiuseris privalo pasiūlyti konkretų laidos transliavimo per LRT televiziją laiką.

„Abejones situacijos skaidrumu sustiprina ir ta aplinkybė, kad „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidą kurianti prodiuserinė kompanija UAB „TV Play“ yra mokėjusi atlygį VšĮ „Pirmoji kava“ vadovei (Julijai Matulaitei – BNS)“, – rašoma R. Karbauskio pranešime.

Šią informaciją vasario pradžioje skelbė BNS. Nors „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ interneto svetainėje J. Matulaitė buvo nurodoma kaip „TV Play“ kuriamos laidos vykdomoji prodiuserė, ji aiškino šioje bendrovėje nedirbanti, vykdomąja laidos prodiusere buvusi 2008–2011 metais, o vėliau atlyginimą iš „TV Play“ gaudavusi nereguliariai, kai prisidėdavo prie laidos kūrimo.

Pavyzdžiui, pernai ji nurodė iš „TV Play“ gavusi apie 780 eurų „ant popieriaus“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas taip pat atkreipia dėmesį, kad „Pirmosios kavos“ viešųjų pirkimų techninėje specifikacijoje reikalaujama į laidos rengimo kainą įskaičiuoti visus pridėtinius kaštus, tačiau „TV Play“ ir LRT sudarytos sąmatos rodo, kad į prodiuserio patiriamus laidos rengimo kaštus gali būti įtraukiamos ne visos lėšos, o dalį jų dar dengia ir pati LRT televizija.

„TV Play“ vadovas L. Šeškus pareiškė, kad nepaisant galimų procedūrinių netikslumų „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektas vykdomas sąžiningai.

„Ir nesvarbu, kad jokios sąmatų eilutės šiame projekte nepersidengia, visi, kam tai buvo įdomu ir skyrė tam bent valandą laiko, matė visus popierius, sutartis ir sąskaitas. Bet pačiam, juk tai neįdomu?“ – kreipdamasis į R. Karbauskį feisbuke parašė prodiuseris.

„Jeigu ir yra kokių nors klaidų formalumuose, mes esame šimtu procentų ramūs dėl šio projekto sąžiningumo, todėl nepergyvename dėl jokių patikrinimų. Labai didžiuojamės tuo, ką darom, nes tai svarbu ne tik mums, bet ir visai visuomenei“, – pridūrė jis.

Pasak L. Šeškaus, „valstiečių“ lyderis, užuot dirbęs savo darbą, „užsiima apgailėtina propaganda, platindamas pareiškimus su supainiotais faktais, cituodamas mane, ko nesu sakęs, rašydamas totalias nesąmones apie jam nenutuokiamus filmavimo procesus, gudriai, su žodeliais „galbūt“.

„Ramūnas Karbauskis – prieš „Tūkstantmečio vaikus“. Graudu ir apgailėtina. Būkit drąsus, susikaukit žinių žaidime, o ne apgailėtinoje viešųjų ryšių kampanijoje“, – rašė „TV Play“ vadovas.

Jo vadovaujama įmonė per konkursus kasmet gauna nuo 160 iki 250 tūkst. eurų „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektui kurti.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba tiria ES biudžetui kenkiančio sukčiavimo, korupcijos ir sunkių pažeidimų ES institucijose atvejus ir formuoja kovos su sukčiavimu politiką.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A: pagalba Seimo nariams – iš Vangos pranašysčių (16)

Mokesčių mokėtojų išlaikomų Seimo narių padėjėjų yra įvairiausių profesijų ir pomėgių,...

Sėkmingais metais pasidžiaugęs Nausėda papasakojo, ko tikėtis toliau (73)

2017 metai Lietuvai buvo vieni sėkmingiausių nuo pasaulinės finansų krizės pradžios, sako SEB...

Po FNTT išvados Markausko sprendimas – nesitraukti papildyta Karbauskio ir Skvernelio komentarais (402)

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas po Finansinių nusikaltimų tyrimo ( FNTT ) išvados...

„Policininkas, kuris neiššovė“: po išpuolio Toronte – kalbos apie siaubingą akistatą (86)

Tai buvo įtempčiausios 37 sekundės šio policijos pareigūno gyvenime. Ką tik žuvo dešimt...

Iššūkį Egidijui Dragūnui metusi bokso čempionė šaukiasi pagalbos: į kvailesnę situaciją nesu patekusi (60)

Po skandalingo atlikėjo Egidijaus Dragūno (SEL) pasisakymo apie mados tinklaraštininkę Simoną...

Deklaravę pajamas patikrinkite „Sodrą“ – pinigų ji gali pareikalauti ir antrą kartą (54)

Lieka vos savaitė deklaruoti praėjusių metų pajamas, prireikus sumokėti gyventojų pajamų...

Opozicija daužė Vyriausybę: kliuvo ir už skurdą, ir už talibaniškas idėjas (57)

Seime svarstant Vyriausybės veiklos ataskaitą ministrų kabinetas sulaukė ir pagyrimų už atliktus...

Ūkininkai apie svetimos žemės dirbimą: taip darom visi (106)

Ūkininkus atstovaujančios asociacijos surengė spaudos konferenciją, kurioje mėgino paaiškinti,...

20 akis stiprinančių maisto produktų

Regėjimas – vienas svarbiausių pojūčių, skiriantis žmones nuo gyvūnų. Neretai bėgant metams...