aA
Laidoje „DELFI Diena“ viešėjęs Gabrielius Landsbergis teigė, kad norėtų asmeniškai pakalbėti su Ramūnu Karbauskiu dėl galimybės perimti valdžią, nors pastarasis teigia, kad nėra apie ką šnekėti, nes jau girdėjo visus atsakymus.
Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Domantas Pipas

„Ramūnas Karbauskis sako, kad asmeninio pokalbio su Jumis nebuvo dėl galimybės perimti valdžią. Norėtumėte tokio pokalbio?“ – laidoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko G. Landsbergio paklausė laidos vedėjas Arnas Mazėtis.

„Vienareikšmiškai. Jeigu jis mano, kad yra apie ką kalbėti, aš irgi manau, kad yra. Klausimas, ar kas nors keisis po Europos Parlamento rinkimų, nes Saulius Skvernelis irgi atsiima savo žodžius. Reikia turėti omenyje, kad įgaliojimų grąžinimas nėra atsistatydinimas. Jis turi aiškiai pasakyti. Dėl valstybės visada gerai kalbėti“, – atsakė G. Landsbergis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis R. Karbauskis teigė, kad G. Landsbergis jau viską pasakė, todėl ir nėra apie ką daugiau šnekėti.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš pirmas pasakiau, kad Europos Parlamento (EP) rinkimai ir Prezidento rinkimų pirmasis turas mums yra labai svarbūs dėl pasitikėjimo. Po to buvo pradėta vieša diskusija, Gabrielius Landsbergis dalyvavo debatuose, kur jis labai aiškiai pasakė, kad dabar kol kas valdžios neims. Labai aiškiai pasakė“, – teigė R. Karbauskis ir pabrėžė, kad kalbėdamas apie pasitraukimą buvo įvardijęs dvi situacijos dedamąsias: Prezidento rinkimus ir Europos Parlamento rinkimus. Pastarieji dar nėra įvykę. Vis dėlto, R. Karbauskis jau kalba apie tai, kad nesitrauks iš valdančiosios daugumos ir paaiškina, kodėl taip įvyko – jo teigimu, „valstiečiai“ persigalvojo tik todėl, kad konservatoriai nepanoro prisiimti atsakomybės.

Vienareikšmiškai. Jeigu jis mano, kad yra apie ką kalbėti, aš irgi manau, kad yra.
Gabrielius Landsbergis

„Po tų pareiškimų vakar, kai buvo aišku, kad niekas atsakomybės nesiims, mes šnekame jau negalvodami, kaip pasibaigs EP rinkimai. Šnekame dėl to, kad suprantame, kad niekas nesiima atsakomybės, – tvirtino LVŽS lyderis. – Premjeras geras, konservatoriai atsakomybės nesiima – tai pasakė pats Gabrielius Landsbergis.“

„Jis galvoja, kaip tai veikia rinkėjus ir staiga sako: aš galiu šnekėti. Apie ką šnekėti? Tu viską pasakei: atsakomybės prisiimti nenori. Mes dirbame. Vyriausybė negali nedirbti, – kalbėjo R. Karbauskis. – Mes ir vakar būtume kitaip šnekėję, jei būtų pasakę, kad konservatoriai pasirengę prisiimti atsakomybę iki eilinių Seimo rinkimų formuoti Vyriausybę.“

G. Landsbergio žodžius R. Karbauskis vertina kaip viešuosius ryšius. „Gaunasi viešieji ryšiai. Šiandien jis mane eiliniame straipsnyje išvadino vienaip ar kitaip. Patys mus į tą situaciją stumia, – kalbėjo R. Karbauskis ir priminė, kad yra kalbėjęs, jog jei premjeru bus siūlomas G. Landsbergis, tikrai sulauks „valstiečių“ paramos. – Mes juk pasakėme, jei Landsbergis tampa premjeru, mes už tai balsuosime. Mes tai viešai pasakėme, bet jo atsakymas viešas per televiziją tiesioginiame eteryje buvo: „ne, mes valdžios neimame, koalicijos neformuojame“.

Jis galvoja, kaip tai veikia rinkėjus ir staiga sako: aš galiu šnekėti. Apie ką šnekėti? Tu viską pasakei: atsakomybės prisiimti nenori. Mes dirbame. Vyriausybė negali nedirbti.
Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskis pabrėžė, kad „valstiečiai“ dabar lauks naujo valstybės vadovo išrinkimo ir derybų su juo. „Aš neturiu, ką šnekėti su Landsbergiu, neturiu, – tvirtino „valstiečių“ lyderis. – Jei jis būtų pasakęs: aš imuosi, einu, šiandien būtų kita kalba. Mes nežaidžiame, negalime sprendimų priiminėti, atšaukinėti.“

LVŽS lyderis priminė tris TS-LKD viduje aptartus scenarijus, kuriuos įvertino itin kritiškai. R. Karbauskio teigimu, nė vienas scenarijus negali būti įmanomas, nes pačio G. Landsbergio tuose scenarijuose nėra.

„Ką aš dar iš Landsbergio sužinosiu naujo? Ką jis man papasakos? Man negaila, aš galiu susitikti, bet mes juk vienoje salėje esame kiekvieną dieną. Rytoj būsime aštuonias valandas toje pačioje salėje. Jei yra, ką pasakyti, prieis ir pasakys“, – tvirtino R. Karbauskis, tačiau iš karto pridūrė, kad per dvejus su puse metų G. Landsbergis prie jo yra priėjęs du kartus: dėl vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir reformų dėl urėdijų.

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Mes buvome žeminami dvejus su puse metų, kvailiais ir kuo tik nebuvome vadinami ir dabar tas žmogus, matyt, vadovaudamasis viešųjų ryšių specialistų patarimais, man sako: dabar reikia sėsti pasišnekėti, nes jie randa atsakymus, kuriuos visuomenė priima kaip normalius“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis dar kartą pakartojo, kad, jo nuomone, G. Landsbergiui susitikimo reikia dėl viešųjų ryšių ir pridūrė, kad dar šiandien, trečiadienį, jis skaitė G. Landsbergio pasisakymus straipsnyje, kuriame netrūko kritikos jam pačiam. „Matyt, nebuvo tuo momentu dar pakonsultavę“, – svarstė R. Karbauskis.

Ką aš dar iš Landsbergio sužinosiu naujo? Ką jis man papasakos? Man negaila, aš galiu susitikti, bet mes juk vienoje salėje esame kiekvieną dieną. Rytoj būsime aštuonias valandas toje pačioje salėje. Jei yra, ką pasakyti, prieis ir pasakys.
Ramūnas Karbauskis

„Valstiečių“ lyderis G. Landsbergiui pasiuntė žinutę: „Prie manęs galima prieiti bet kurią minutę, aš esu toje pačioje salėje, iki manęs yra penkiasdešimt metrų nuo jo. Nėra jokių problemų“.

R. Karbauskis teigė, kad jei konservatorių pirmininkas turi, ką pasakyti, jei dar kažkas nebuvo pasakyta, jei kažkokia paskleista informacija buvo netiksli, tai laukia prieinančio Seime: „Landsbergį visada kviečiu, per jus galiu perduoti linkėjimus, pas mane šnekėtis reikia ne tada, kai viešieji ryšiai duoda nurodymą, kad tas klausimas populiarus, nubėk, pasiūlyk savo balsus, kaip buvo du kartus per šito Seimo istoriją. Matyt, dažnai viešųjų ryšių neužsakinėja, apklausų nedaro. Bet daugiau nė karto nebuvo“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(124 žmonės įvertino)
3.2823

Top naujienos

Andrius Tapinas. Dešimt detalių po rinkimų ir vienas noras (19)

1. Išrinktasis Prezidentas vadovauti šaliai ateina geru metu – viskas gan stabilu, gaisrų...

Išrinkto prezidento tėvas: jau vakar kaimynai pradėjo belsti į langus (25)

Nuo šeštos ryto klaipėdiečio Antano Nausėdos telefonas netyla – artimieji, bičiuliai,...

Grybauskaitė tiesia ranką Nausėdai: visa mano komanda yra pasirengusi padėti atnaujinta 14:52 (41)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė patikino, kad ir ji asmeniškai, ir visa jos...

Išskirtinis interviu: Nausėda darys įtaką partijų veiklai ir keis Prezidentūrą (150)

Naujai išrinktas Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad iki liepos 12-osios, kai įvyks jo...

Maldeikienė apie Nausėdą: jis yra nulis (259)

„Jis yra nulis ir nėra asmenybė“, – taip po rinkimų pirmadienį naujienų agentūros BNS...

Praėjus vos dienai po atidarymo, suskilo Kijevo tiltas. Klyčko įtaria, kad buvo šauta (23)

Stiklinį pėsčiųjų tiltą atidarė gegužės 25 d., minint Kijevo miesto jubiliejų. Vos po paros...

Konferencijoje nepasirodęs Karbauskis apie Marčiulionį neužsiminė, džiaugiasi Ropės pasiekimu (56)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis , pirmadienį neatvykęs į spaudos konferenciją...

Dėl sveikatos negalėjęs delsti vilnietis į medikus kreipėsi privačiai: už ką kiekvieną mėnesį mokame mokesčius? (21)

DELFI redakciją pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame moteris rašė, kad ligai užklupus jos vyrą,...

Gabrielius Landsbergis: valstiečių pasirodymas rinkimuose buvo siurprizas visiems papildyta (347)

Valstiečių-žaliųjų rezultatą Europos Parlamento rinkimuose būtų sunku vertinti kaip pozityvų,...