aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad derybų dėl naujos koalicinės sutarties kontekste atsiradusioje prieštaroje konflikto tarp jo ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio nėra. Komentuodamas tai, kad parlamento vadovas nėra linkęs perleisti užimamo posto, kaip numato pasirašytas memorandumas, „socialdarbiečiams“, R. Karbauskis tikina - ultimatyviai Gedimino Kirkilo vadovaujamai partnerių pretenzijai nėra jokių alternatyvų. Tokią pačią žinutę, teigia LVŽS lyderis, jis siųs ir frakcijai, kurioje, pasak jo, dar esama žmonių, nesuprantančių, kad jis neturi jokios galios pakeisti keliamų „socialdarbiečių“ reikalavimų.
Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Nėra jokio konflikto tarp manęs ir Seimo pirmininko. Jo tiesiog negali būti. Tai (perleisti Seimo vadovo postą „socialdarbiečiams“. – ELTA) yra ne mūsų reikalavimas. Ne mes tą reikalavimą keliame, ne Valstiečių žaliųjų sąjunga. Aš apskritai nesuprantu, kodėl mane mini (...). Reikia klausti Socialdemokratų darbo partijos - kodėl jie reikalauja ir kokie yra jų motyvai (...). Proporcijos valdančiojoje koalicijoje pasikeitė labai stipriai, ir tai yra normalu. Todėl problemų tarp manęs ir Seimo pirmininko ieškojimas man yra tiesiog nesuvokiamas. Mes jo nekeistume, jeigu mes galėtume išsaugoti šitą poziciją“, - Eltai kalbėjo R. Karbauskis, pridurdamas, kad jo, kaip didžiausios frakcijos Seime pirmininko, pagrindinis tikslas užtikrinti, jog išliktų stabilumas valstybėje.

„O kaip stabilumą kitaip užtikrinti, jeigu mūsų partneriai reikalauja šitos pozicijos, ir tas reikalavimas yra ultimatyvus. Tiesiog nėra galimybės, kad būtų galima šio klausimo nespręsti“, - sakė R. Karbauskis. Todėl, tvirtino politikas, V. Pranckietis visiškai be pagrindo ėmė laidytis priekaištais, o ir savo ateitį šiuo metu užimame poste sieti su jo asmenine valia.

„Seimo pirmininkas perėjo į tokius privačius kaltinimus, neva tai mano reikalavimas. Klauskite Kirkilo, o ne manęs. Jeigu jie pasakys, kad aš juos priverčiau to (perleisti Seimo pirmininko postą. – ELTA) prašyti, tada bus galima taip ir rašyti. „Tvarkos ir teisingumo“ ir Socialdemokratų darbo frakcijos supranta, kad jų dabar yra tiek daug koalicijoje, kad jie to gali reikalauti“, - sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, ir LVŽS frakcijoje dar ne visi supranta, kad „socialdarbiečių“ reikalaujami pokyčiai yra būtent ir susiję su pasikeitusia situacija koalicijoje.

„Pas mus frakcijoje dar ne visi supranta, kad tai su manimi visai nesusijęs dalykas ir absoliučiai nuo manęs tai nepriklauso. Manęs iš viso gali nebūti ir vis tiek viskas bus taip pat. Aš šioje situacijoje neturiu jokios galios pakeisti mūsų kolegų reikalavimų“, - kalbėjo jis.

Į LVŽS frakcijoje pasigirdusius komentarus, kad dar esama vilties, jog memorandume sudėlioti siekiniai ir įsipareigojimai dar nėra galutiniai, R. Karbauskis atsakė teigdamas, jog sveikintų tą, kuris sugebėtų su „socialdarbiečiais“ persiderėti kitaip, nei dabar yra sutarta.

„Jeigu kas nors frakcijoje mūsų gali pakeisti jų reikalavimus - tai aš su didžiuliu džiaugsmu sutiksiu šią žinią. Bet aš to neįsivaizduoju“, - sakė R. Karbauskis.

„Jeigu kas nors gali kaip nors kitaip įtikinti, ar yra kokie nors kiti argumentai, kurių aš nežinau ir nesuprantu, tai tokiu atveju - pirmyn. Bet kiek aš mačiau kolegas, jų nuostatas, jų poziciją - tai nesimato jokių vilčių“, - tvirtino LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis po to, kai pastarąją savaitę buvo pranešta, kad „socialdarbiečiams“ yra numatomas Seimo pirmininko postas, yra sakęs, jog jei V. Pranckietis neatsistatydins, neišvengiamai jam bus inicijuojama nepasitikėjimo procedūra.

Savo ruožtu V. Pranckietis pirmadienį teigė manąs, kad jam LVŽS vadovo žadama nepasitikėjimo procedūra išsikvėps. V. Pranckietis tai pat pakartojo, kad atsistatydinti neketina, o balsavimas dėl nepasitikėjimo juo negali būti svarstomas jam nedalyvaujant. Jis šią savaitę ketina viešėti Kijeve ir Varšuvoje.

ELTA primena, kad ketvirtadienį „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino, kad partija siūlys būtent jo kandidatūrą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.6250

Top naujienos

NT mokesčio mokėtojų paieškos parlamente: mokėsiu, ir daug (120)

Dalis tarp turtingiausių šalies politikų patenkančių Seimo narių net nebando išsisukinėti ir...

Pinigai teka į NT: įspūdingai išaugo turinčių 5 ir daugiau butų skaičius (203)

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie turi ne po vieną butą, bet ir po du, tris ar net penkis ir...

Prieš oficialią JAV sąjungininkę Trumpas ėmėsi neįprastų veiksmų Pence'as: Trumpas Erdogano prašė sustabdyti invaziją (118)

JAV iždo departamentas, reaguodamas į Ankaros puolimą Sirijos šiaurėje, pirmadienį įvedė...

Chuliganizmas tribūnose: dėl rasizmo rungtynės tarp Bulgarijos ir Anglijos buvo sustabdytos du kartus (15)

2020-ųjų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse Anglijos rinktinė 6:0 išvykoje sudorojo...

Populiariausias Kauno rajonas po 10 metų gali tapti neatpažįstamu

Vilijampolė – vienas aktyviausiai besikeičiančių Kauno rajonų, išsidėstęs palei Neries ir...

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis apie jam atliktą vazektomiją: ilgą laiką artimieji manė, kad aš juokauju (186)

Kai kam nors pasakai, kad pasidarei vazektomiją, reakcija būna daugmaž vienoda. Pirma tavimi...

7 patarimai pakeis jūsų gyvenimą: naudodamiesi jais padidinsite savo optimizmą ir sumažinsite nerimą (23)

„Žvelgiant iš psichologinės pusės, nerimas yra savotiškas apsirikimas. Jis atsiranda, kai...

Neteko kantrybės dėl siuntinių pristatymo chaoso: ar klientai „Lietuvos paštui“ trukdo dirbti? (16)

Papasakosiu, kaip „Lietuvos paštui“ klientai trukdo dirbti. Rašau netekusi kantrybės nuolat...

„Patrulis“ Algirdas Radzevičius skiriasi su žmona Milisandra (110)

Dar viena garsi pramogų pasaulio pora nusprendė pasukti skirtingais keliais. Grupės...