aA
„Valstiečių“ suformuotos šešėlinės Vyriausybės premjeras Ramūnas Karbauskis ir opozicijos lyderis Saulius Skvernelis nepalaiko Seimo valdybos sprendimo siūlyti iš pareigų atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorių Adą Jakubauską. R. Karbauskis įsitikinęs, kad valdantieji šį siūlymą inicijavo dėl to, kad A. Jakubauskas nėra jų ratui priklausantis žmogus. Todėl politikas neabejoja, kad „valstiečių“ frakcija nepalaikys Seimo valdybos siūlymo atleisti LGGRTC vadovą.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Vertinu, kaip ir visus sprendimus, kai valdžioje esančios trys liberalios partijos valosi postus savo pačių žmonėms. Tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, tai jie darys ir valstybinėse įmonėse, kur ne jų žmonės dirba, ir visose kitose institucijose“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

„Tiesiog tai yra jų darbo stilius, jie nepasikeitė. Tik tiek, kad šioje situacijoje jie tai daro maro metu. Turiu omenyje, kad tokiu metu, kai tai turėtų būti mažiausiai svarbu“, – pridūrė politikas.

R. Karbauskio manymu, centro direktorių A. Jakubauską siūloma atleisti būtent dėl to, kad jis yra nepatogus valdantiesiems, nes nepriklauso jų ratui.

„Pirmiausiai jis nėra to rato žmogus ir jis nedirba jų interesams. O vertybės yra antras klausimas. Aš taip pat buvau Seime, kai mes skyrėme Jakubauską centro vadovu, tai iš principo aš nemanau, kad yra problema vertybėse. Kaip tik, atvirkščiai, galbūt. Jis kaip tik, mano nuožiūra, labai tinkamas tai pozicijai“, – sakė politikas.

Valstiečių suformuotos šešėlinis Vyriausybės premjeras akcentuoja, kad pagrindo atleisti LGGRTC vadovą iš einamų pareigų – nėra.

„Tie dalykai, kurie jam yra inkriminuojami, nėra priežastis (atleisti – ELTA). Iš tikrųjų jeigu žiūrėtume į istorikų bendruomenę ir tų žmonių, kurie yra nusipelnę Lietuvai kaip disidentai ir t.t., jų nuomonės sutampa su mūsų“, – atkreipia dėmesį jis.

R. Karbauskis teigia neabejojąs, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija balsuos prieš Seimo valdybos siūlymą atleisti A. Jakubauską iš pareigų.

„Nežinau, ar bus priiminėjamas kažkoks bendras sprendimas, kad reikia visiems balsuoti prieš. (...) Bet esu tikras, kad frakcijos ir nereikia įkalbinėti, nes ji vieningai balsuos prieš“, – patikino R. Karbauskis.

Opozicijos lyderis S Skvernelis taip pat mano, kad pagrindo atleisti A. Jakubauską nėra. Todėl „valstiečių“ frakcijai priklausantis politikas Seimo valdyboje balsavo prieš šį pasiūlymą. S. Skvernelis teigė, kad siūlymas atleisti centro direktorių tik sukels papildomų įtampų.

„Vertinti rezultatyvumą šio centro veiklos, kai nepraėjo nė metai laiko vadovo darbo, turbūt apskritai nereikėtų. (...) Tikrai aš nemanau, kad reikia teikti šiandien Seimui ir daryti sprendimą dėl pasitikėjimo arba atleidimo centro vadovo“, – Seimo valdybos posėdyje teigė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Centro darbuotojai sausio pabaigoje kreipėsi į Seimo pirmininkę, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės veiksmų. Kreipimesi teigta, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas, kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymėta, kad LGGRTC vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“.

Darbuotojai taip pat pareiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas ir kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams. Pasipiktinimas reikštas ir dėl LGGRTC direktoriaus A. Jakubausko ir jau iš pareigų pasitraukusio vyresniojo patarėjo, žurnalisto, publicisto, knygų autoriaus Vidmanto Valiušaičio. Abejota dėl jo kompetencijos eiti šias pareigas. Po kilusių įtampų V. Valiušaitis pranešė pasitrauksiąs iš einamų pareigų.

A. Jakubauskas centro direktoriumi paskirtas 2020 m. birželio pabaigoje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
4.0455

Top naujienos

Matomais vaizdais kauniečiai pasibaisėjo: masinių žudynių vietoje – tualetas ir statybiniai konteineriai (10)

Kiek daugiau nei už savaitės, birželio 28 dieną Kaune bus minimos 80-osios „Lietūkio“...

Avulis apie statybininkų trūkumą: jei nebus kam dirbti, kainos į viršų šaus taip, kad mažai nepasirodys (143)

Baltarusijai ribojant išvykimą iš šalies, į Lietuvą nebegali atvykti čia dirbę darbuotojai, o...

Į pajūrį jau plūsta tūkstančiai žmonių: įspėja – šiomis valandomis į paplūdimį geriau neikite paaiškino, už ką galite gauti baudas (120)

Šį savaitgalį sinoptikams prognozuojant, kad termometro stulpeliai perkops 30 laipsnių karščio,...

Kryme skelbiama nepaprastoji padėtis: skęsta ištisi miestai dėmesį patraukė Aksionovą lydėję trys mįslingi plaukikai (232)

Ukrainai priklausantį Krymą , kurį Rusija aneksavo 2014-aisiais, ištiko smarkios liūtys,...

Pasitikrinkite: skelbiami preliminarūs 2021 m. matematikos egzamino atsakymai (7)

Penktadienį abiturientai visoje šalyje laikė matematikos egzaminą. Vis dėlto nuotaikos po 2021 m....

Statybininkai nugirdo moters pokalbį su kolege: po jų komentaro norėjau prasmegti skradžiai (1)

Turiu pasiūlymą visiems: prieš pradėdami kalbėti įsitikinkite, kad esate tik su tuo, ko norite...

Bloomberg News | D+

Trumpo prekybos karai pagimdė pirmąją pasaulinę mados gigantę iš Kinijos: įsidėmėkite šį vardą

Internetinė parduotuvė „Shein“ net 152 dienas „Amazon“ platformoje tituluota daugiausiai...

„Akropolio“ aikštelėje „Rover“ rankinį trūktelėti nusprendęs jaunuolis prisivažinėjo: teks aiškintis policijai (2)

Kauno „Akropolio“ automobilių stovėjimo aikštelėje pasidraskyti nusprendusiam jaunuoliui...

Martynas Bendikas | D+

Europos futbolo čempionato grupių etapas įpusėjo: 7 dalykai, kuriuos sužinojome

Futbolo šventė įsibėgėjo ir kol kas nenuvilia. Europos futbolo čempionate per savaitę...

Svajonė susilaukti vaikų kai kurioms poroms lieka neįkandama: paskaičiavo, kiek kainuoja pagalbinis apvaisinimas (24)

Nors tikslios statistikos nėra, specialistai skaičiuoja, kad 1 iš 6 reprodukcinio amžiaus porų...