aA
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nemato problemos, jeigu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sektoriuje, kaip sako prezidentas Gitanas Nausėda, įdarbino 20 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija susijusių žmonių. Jo nuomone, yra visai normalu, siekiant pokyčių greta turėti žmonių, kuriais gali pasitikėti.
Karbauskis apie Narkevičiaus žmonių įdarbinimą: normalu, čia tik pradžia
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Labai sunkiai įsivaizduoju kaip be žmonių, kuriais jis gali pasitikėti, reikėtų tvarkyti šitą betvarkę, kurią paliko Rokas Masiulis, kada visose įmonėse ir visur aplinkui dirba žmonės, kurie yra su juo susiję, įdarbinti net per jo asmeninius ryšius. Turime tas lenteles, kiek ir kokiose įmonėse dirbo R. Masiulio asmeninių draugų, jo buvusių bendradarbių, žmonos draugių“, – sakė R. Karbauskis.

Politikas aiškino, kad šitoje vietoje jie kalba ne apie nepotizmą, o apie politinę atsakomybę.

„Kada politikas, politinė partija, imasi atsakyti už tam tikrą sektorių, kaip įmanoma tą sektorių valdyti , nepasikviečiant patikimų su partija susijusių žmonių? To neįsivaizduoju.

Kadangi nėra jokių argumentų prieš ministrą, dabar metamas kažkoks keistas argumentas apie 20 žmonių, kurie įdarbinti, susiję su partija. Susijusių su konservatorių partija žmonių, kuriuos įdarbino, kai konservatoriai buvo valdžioje, yra šimtai, socialdemokratai – šimtai, gal net tūkstančiai. Šitoje situacijoje niekas iš to nedarė problemų, ir aš nesakau, kad tai yra kažkokia problema“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jo supratimu, problema yra tada, kai neši politinę atsakomybę, ir neturi žmonių, kuriais gali pasitikėti.

„Jeigu aš pats imčiausi kažką daryti tame sektoriuje, jeigu man tektų tokia pareiga, aš lygiai tą patį padaryčiau. Aš turėčiau susirinkti aplink save kažkokį patikimų žmonių skaičių, kad tą betvarkę, kuri ten padaryta, būtų galima sutvarkyti. Ar įmanoma sutvarkyti su žmonėmis, kurie tą betvarkę kūrė kartu su Masiuliu?

Gal tada mūsų prezidentas gali dirbti be patarėjų? Juk negali. 20 su partija susijusių žmonių tokiame sektoriuje kaip susisiekimas yra juokingas skaičius žmonių . Aš manau, kad, jeigu ministras dirbs ilgiau, tai tų žmonių bus dar daugiau, nes ir turi būti daugiau, jeigu jis neša politinę atsakomybę“, – sakė R. Karbauskis.

Teigiamai vertina pokyčius Lietuvos pašte

LVŽS lyderis stebėjosi pastabomis J. Narkevičiui.

„Gal jis nežino kalbos taip, kaip ją žino prezidentas, bet tai nereiškia, kad jis nekompetentingas“, – sakė R. Karbauskis.

Jis neišskyrė ir rizikos, kad ministro įdarbintiems žmonėms gali stigti darbinės kompetencijos.

„Bet kuriam žmogui – iš vienos ar kitos partijos išlieka tokia rizika, bet ministras už tai atsako“, – sakė R. Karbauskis.

Jis teigiamai įvertino pokyčius, pavyzdžiui, Lietuvos pašte, kai, pasikeitus valdybai, buvo pakeistas sprendimas dėl Kauno ir Klaipėdos paštų pastatų privatizavimo.

„Juk realiai R. Masiulis sukūrė situaciją, kad mes būtume netekę Klaipėdos ir Kauno paštų pastatų. Jie būtų privatizuoti (…), to nebuvo galima daryti (…). Dabartinis ministras surinko naują valdybą. Ten gal yra asmenų iš tų dvidešimties, bet ji yra kitokia, ir, mano vertinimu, ji yra kompetentinga“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, koalicinė taryba situaciją dėl R. Masiulio spręs sausio 14 d.

„Per tą laiką pasipildė tikrumas, kad ministrą specialiai bando diskredituoti. (…) Žinios yra sąmoningai ir kryptingai skleidžiamos. Tai yra persekiojimas, ir kryptingas siekis diskredituoti LLRA. (…) Aš teigiu, kad už tai stovi R. Masiulis, ir jo grupuotės interesai“, – sakė R. Karbauskis.

Prezidentas prabilo apie Narkevičiaus įdarbintus žmones

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad visi argumentai, kodėl susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turi trauktis, jau yra išsakyti. Taip šalies vadovas kalbėjo duodamas interviu LRT radijui. Jis teigė, kad premjeras Saulius Skvernelis, perkeldamas atsakomybę dėl ministro visai valdančiajai koalicijai, pats jos nenusikrato.

Kitą antradienį, sausio 14 dieną, valdančioji koalicija spręs, ką daryti su susisiekimo ministru J. Narkevičiumi. Prezidento raginamas ministras nesitraukia, ministro klaidų nemato ir premjeras. Prezidento teigimu, jis mano, kad visi argumentai, kodėl ministras turi trauktis, jau yra, todėl naujų jau nebereikia.

„Niekas čia jokio egzamino nelaiko, niekas niekam neprivalo atsiskaityti. Visuomenė puikiai mato J. Narkevičiaus veiklą, jo moralės aspektus svarsto VTEK. Taip, yra daug pavyzdžių, kai ministras pasirodo kaip nekompetentingas. (…) Žmogus, kuriam reikia nevažiuoti ne tik į Abu Dabį, kaip kad sakė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, jam reikėtų susilaikyti nuo užsienio vizitų, nes reikia didžiulės infrastruktūros, kad jam padėtų suprasti, kas ten vyksta, nes jis nemoka kalbos. Žmogus, kuris įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse. Kokių dar reikia? Kokių dar reikia įrodymų siekiant pasakyti, kad šis ministras netinka šioms pareigoms ir turėtų trauktis“, – ketvirtadienio rytą kalbėjo prezidentas.

„Man atrodo, baikime vieną kartą šitas diskusijas, jei viena ar kita partija yra nėra pasirengusi priimti sprendimus iš principo, tegul taip ir pasako“, – kalbėjo prezidentas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(99 žmonės įvertino)
3.0404

Top naujienos

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (229)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (135)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...

Vieną vargingiausių pasaulio šalių apiplėšusi moteris skęsta prabangoje: neturi lygių visoje Afrikoje (150)

Nutekintuose dokumentuose atskleidžiama, kaip turtingiausia Afrikos moteris susikrovė turtus...

Kinija grumiasi su virusu: miršta gydytojai, siunčiami karo medikai, įvažiavimus į epicentrą saugo pareigūnai JAV planuoja evakuoti diplomatus (403)

Skelbiama, kad nuo koronaviruso Kinijos Uhano mieste mirė minėtuoju virusu sergančius gydęs...

Orai: savaitgalis baigsis pilku dangumi ir nurimusiu vėju (3)

Sekmadienio rytas daugelyje šalies rajonų vėl išauš pilkas ir niūrus. Žemi debesys dangų dengs...

Šimtametė: džiaugiuosi, kad dabar visko pilna ir gaunu didelę pensiją – net 56 centais daugiau nei skurdo riba (187)

Šimto metų sulaukusi panevėžietė, ilgametė pedagogė Valė Zablockienė tvirtina, kad tokia...

Po Indrę Stonkuvienę įžeidusių replikų prabilo ir apdovanojimų organizatoriai: nesuprato humoro? (261)

Po „ Žmonės 2020 “ netylant kalboms apie televizijos laidų vedėją ir socialinių tinklų...

Neurologas – apie tylias ir klastingas kraujotakos ligas: ne visi pastebi, kad kūnas prašo skubios pagalbos (50)

Gera kraujotakos sistema – gyvybiškai svarbi, dėl to ir sutrikimai, susiję su kraujotaka, gali...

Tikroji priežastis, kodėl vyras atitolsta (135)

Kiekviena moteris, kuri susitikinėja ar yra susitikinėjusi, juolab gyvenusi su vyru žino, kad vyrai...

Per karjerą profesoriui teko gydyti daugybę susirgusiųjų kepenų ciroze: įvardijo simptomus, kuriais jie skųsdavosi (17)

Jau nebesuskaičiuoju, kokį kiekį pacientų, sergančių alkoholine kepenų ciroze , teko gydyti....