Dar 9 kandidatai yra nepatvirtinti, o į Kauno savivaldybę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą kandidato neteiks. LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis penktadienį pakartojo, kad Kaune partija rems Visvaldą Matijošaitį.

„Patvirtinome dalį kandidatų, liko nedaug. Mes dalinsimės informaciją, bet kol kas negaliu jums nieko duoti, nes sąrašas dar neparuoštas“, - žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Kandidatas į Vilniaus miesto mero postą dar nepatvirtintas, šiuo metu yra du svarstomi kandidatai: Tomas Tomilinas ir Virginijus Sinkevičius. R. Karbauskio nuomone, skyrius pasirinks V. Sinkevičių. Pasak R. Karbauskio, tai bus labai stiprus kandidatas Vilniuje.

„Šiaulių kandidatu patvirtintas Šiaulių dramos teatro direktorius Aurimas Žvinys. Panevėžio kandidato negaliu įvardinti, tai bus Panevėžio kolegijos dekanas, bus patikslinta.

Klaipėdos kandidatas bus patvirtintas po savaitės. Bet, galiu pasakyti, kad turėsime tokį kandidatą, kuris laimės Klaipėdoje. Gali būti, kad Klaipėdoje pasibaigs liberalų dominavimas“, - kalbėjo R. Karbauskis.

Jau aišku, kad pirmame LVŽS penketuke į Europos Parlamento rinkimus tarybos sprendimu Seimo narių nebus. Tai dar turės patvirtinti partijos suvažiavimas. R. Karbauskis atskleidė, kad pirmu numeriu į kandidatus siūlys Bronių Ropę.

Partijos suvažiavimas vyks sausio 19 dieną. Suvažiavimo metu bus patvirtintas kandidatas į prezidentus bei kandidatų sąrašas į Europos Parlamento rinkimus.

„Kandidatas į prezidentus, kuri iškels Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų laimėti šiuos rinkimus. Žmonės turėtų įvertinti tai, kas nuveikta per tuos 2,5 metų“, - kalbėjo R. Karbauskis.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų kovą, prezidento – gegužę.