aA
Dėl problemų, susijusių su gaisru Alytuje, nederėtų kaltinti vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, teigia valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš suprantu, kad problemos neprasideda šiandien ir nesibaigia rytoj. Jeigu šnekame apie tas zonas, gamybos sritis, kurios kelia rizikas, tai problemos su jomis ateina jau iš labai seniai. Ir jeigu kas nors bando šitas problemas sieti su dabartine vidaus reikalų ministre, tai, paprasčiausiai, turėkime gėdos kaltinti žmogų, kuris dirba ministerijoje du mėnesius laiko, – BNS penktadienį sakė „valstiečių“ lyderis.

„Kad mums stinga pasirengimo tokių rimtų gaisrų likvidacijai, tai susiję su tuo, kad labai daug metų, dešimtmečiais nebuvo skiriama tam labai daug dėmesio“, – teigė R. Karbauskis.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo praėjusią savaitę, trečiadienį. Dėl jo tiek Alytaus miesto, tiek rajono savivaldybės paskelbė ekstremalią situaciją.

Ugniagesiai apie gaisro lokalizaciją pranešė praėjusį penktadienį, tačiau ir toliau dirbo įvykio vietoje vėsindami smilkstančias padangų atliekas.

Sekmadienį Alytuje posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė neskelbti ekstremalios situacijos valstybės mastu.

Alytaus meras, socialdemokratas Nerijus Cesiulis piktinosi, kad valdžios institucijos klaidingai komunikuoja, taip pat nesiima pakankamų veiksmų dėl gaisro likvidavimo, kritikos sulaukė ir vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Pasak „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, reikia ieškoti gaisro priežasčių, kad būtų galima joms užkirsti kelią, o ne ieškoti kaltų ir „daryti politikos“.

„Klausimas kitas – man truputį toks vaizdas susidaro stebint iš šalies šiek tiek, nes aš tiesiogiai tame nedalyvauju, čia politikos iš to daryt tikrai nereikia, nes ne tas atvejis. Bet man taip atrodo, kad dabar truputį taip bandoma tampyti kaldrą į skirtingas puses – savivaldybė bando vaidinti, kad nacionalinė valdžia kalta, dėl ko kalta? Kad išdavė kažkas leidimą tiek padangų sandėliuot? Tai aš įsivaizduoju, kad tai darė pati savivaldybė. Tas stumdymasis ir kaltų ieškojimas... Man atrodo, kad reiktų analizuoti, dėl ko iš viso tai tapo įmanoma. Man atrodo, kad reikia įvertinti visa tai, nes grėsmės, kurios kyla valstybei, jos turi būti įvertinamos ne savivaldybės lygiu“, – teigė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigia, kad šiuo atveju svarbiausia, jog gaisras įveiktas.

„Svarbiausia, kad problema būtų įveikta – gaisras užgesintas, pasekmės likviduojamos. Žmonės pakankamai aktyviai sureagavo ir džiugina tai, kad žmonės nelieka abejingi – ir lėšos renkamos. Aišku, valdžia padarys tai, ką turi padaryti, net neabejoju“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Jis taip pat teigė prisidėjęs piniginėmis lėšomis prie Alytaus miesto savivaldybės iniciatyvos, tačiau tikslios sumos, kurią pervedė neatskleidė.

„Tai nėra didelės lėšos. Kiek galėjau, tiek prisidėjau. Aš nesididžiuoju tuo, kad prisidėjau, tiesiog prisidėjau kaip ir visi. Džiaugiuosi tuo, kad žmonės labai solidarūs“, – teigė R. Karbauskis.

Alytaus miesto savivaldybė ugniagesių premijoms ir nelaimės likvidacijai penktadienį iš žmonių aukų skelbia surinkusi daugiau nei 130 tūkst. eurų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
3.3846

Top naujienos

Įtarimai Venckienei: mįslingi JAV išbraukymai ir teisiniai pančiai teisėsaugai (156)

Iš už Atlanto į Lietuvą pargabentos buvusios teisėjos Neringos Venckienės įtarimų sąrašą...

Vilniuje vilkikas įstrigo po tiltu: susidarė milžiniška spūstis papildyta (61)

Pirmadienį Vilniuje , Oslo gatvėje, vilkikas įstrigo po tiltu. Pirminiais duomenimis, apgadintas...

Per šnipų mainus išlaisvinto norvego istorija sukrėtė vietinius: tai tiesiog nerealu (19)

„Dėkoju daugeliui žmonių už paramą per šiuos dvejus metus, o ypač – savo šeimai, ji buvo...

Vairuotojai nežino, kaip sukti į dešinę prie naujų šviesoforų: stovi, nors gali važiuoti (17)

Nuo lapkričio pirmosios įsigaliojo naujos Kelių eismo taisyklės ( KET ), apibrėžiančios, kaip...

Mačiulis žino, kur reiktų ieškoti pinigų pensijų didinimui

Jei valstybinės įmonės būtų valdomos efektyviau, į biudžetą būtų surenkama pakankamai...

Veryga prašo kantrybės: medikų vidutinės algos turėtų pasiekti 3250, slaugytojų – 1625 eurus (50)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ministerija tesės įsipareigojimus kitąmet...

Elžbietos II sūnus princas Andrew pagaliau prabilo: atsivėrė apie draugystę su prievartautoju ir santykius su nepilnamete (5)

Ką tik BBC kanalu transliuotoje laidoje princas Andrew atvirai papasakojo apie bičiulystę su...

Kęstutis Girnius. Ar Europa eis ten, kur Macronas ją ves? (43)

Prieš kelias savaites Prancūzijos prezidentas E. Macronas interviu savaitraščiui...

Lietuviai atsakė, kokį nekilnojamojo turto mokestį mokėtų (378)

Gyventojai sako nepritariantys, kad būtų priimtas visuotinis nekilnojamojo turto (NT) mokestis, ir...

Po trejų metų santuokos su žmona skiriasi Henytės sūnus Enrikas Doktor (14)

2016 metų rugpjūčio 12 dieną žiedus sumainę Enrikas Doktor (tuo metu jis vis dar nebuvo...