aA
Dėl problemų, susijusių su gaisru Alytuje, nederėtų kaltinti vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, teigia valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš suprantu, kad problemos neprasideda šiandien ir nesibaigia rytoj. Jeigu šnekame apie tas zonas, gamybos sritis, kurios kelia rizikas, tai problemos su jomis ateina jau iš labai seniai. Ir jeigu kas nors bando šitas problemas sieti su dabartine vidaus reikalų ministre, tai, paprasčiausiai, turėkime gėdos kaltinti žmogų, kuris dirba ministerijoje du mėnesius laiko, – BNS penktadienį sakė „valstiečių“ lyderis.

„Kad mums stinga pasirengimo tokių rimtų gaisrų likvidacijai, tai susiję su tuo, kad labai daug metų, dešimtmečiais nebuvo skiriama tam labai daug dėmesio“, – teigė R. Karbauskis.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo praėjusią savaitę, trečiadienį. Dėl jo tiek Alytaus miesto, tiek rajono savivaldybės paskelbė ekstremalią situaciją.

Ugniagesiai apie gaisro lokalizaciją pranešė praėjusį penktadienį, tačiau ir toliau dirbo įvykio vietoje vėsindami smilkstančias padangų atliekas.

Sekmadienį Alytuje posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė neskelbti ekstremalios situacijos valstybės mastu.

Alytaus meras, socialdemokratas Nerijus Cesiulis piktinosi, kad valdžios institucijos klaidingai komunikuoja, taip pat nesiima pakankamų veiksmų dėl gaisro likvidavimo, kritikos sulaukė ir vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Pasak „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, reikia ieškoti gaisro priežasčių, kad būtų galima joms užkirsti kelią, o ne ieškoti kaltų ir „daryti politikos“.

„Klausimas kitas – man truputį toks vaizdas susidaro stebint iš šalies šiek tiek, nes aš tiesiogiai tame nedalyvauju, čia politikos iš to daryt tikrai nereikia, nes ne tas atvejis. Bet man taip atrodo, kad dabar truputį taip bandoma tampyti kaldrą į skirtingas puses – savivaldybė bando vaidinti, kad nacionalinė valdžia kalta, dėl ko kalta? Kad išdavė kažkas leidimą tiek padangų sandėliuot? Tai aš įsivaizduoju, kad tai darė pati savivaldybė. Tas stumdymasis ir kaltų ieškojimas... Man atrodo, kad reiktų analizuoti, dėl ko iš viso tai tapo įmanoma. Man atrodo, kad reikia įvertinti visa tai, nes grėsmės, kurios kyla valstybei, jos turi būti įvertinamos ne savivaldybės lygiu“, – teigė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigia, kad šiuo atveju svarbiausia, jog gaisras įveiktas.

„Svarbiausia, kad problema būtų įveikta – gaisras užgesintas, pasekmės likviduojamos. Žmonės pakankamai aktyviai sureagavo ir džiugina tai, kad žmonės nelieka abejingi – ir lėšos renkamos. Aišku, valdžia padarys tai, ką turi padaryti, net neabejoju“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Jis taip pat teigė prisidėjęs piniginėmis lėšomis prie Alytaus miesto savivaldybės iniciatyvos, tačiau tikslios sumos, kurią pervedė neatskleidė.

„Tai nėra didelės lėšos. Kiek galėjau, tiek prisidėjau. Aš nesididžiuoju tuo, kad prisidėjau, tiesiog prisidėjau kaip ir visi. Džiaugiuosi tuo, kad žmonės labai solidarūs“, – teigė R. Karbauskis.

Alytaus miesto savivaldybė ugniagesių premijoms ir nelaimės likvidacijai penktadienį iš žmonių aukų skelbia surinkusi daugiau nei 130 tūkst. eurų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
3.3846

Top naujienos

Nuo pareigų nušalinama Pravieniškių pataisos namų vadovybė atnaujinta 15.12 val. (70)

Po dviejų kalinių pabėgimo penktadienį nuspręsta nuo pareigų laikinai nušalinti Pravieniškių...

Skvernelis sutinka: reikia sutvarkyti ir vienalyčių porų teisinius santykius, bet ne taip (27)

Diskusijos dėl rengiamo Partnerystės įstatymo projekto įsibėgėja. Vienam iš jo iniciatorių iš...

Policija jau pasiruošusi Šeimų maršui: dirbs gausios pareigūnų pajėgos, laukia eismo ribojimai (259)

Šeštadienį Lietuvoje rengiamas „Didysis Šeimos gynimo maršas“, jo finalinis renginys vyks...

Sostinėje uždaroma „Burberry“ parduotuvė: vietoje jos įsikurs kiti prekių ženklai (4)

Vilniaus Didžiojoje gatvėje uždaroma vienintelė Lietuvoje prabangaus mados prekės ženklo „...

Brazdeikiui – nutiestas tiesus kelias į rinktinės stovyklą, galinčią prasidėti labai neįprastai

Lietuvos krepšinio rinktinė trečią kartą per COVID-19 pandemijos laikotarpį turės beveik...

Mirusios medikės kolegės – apie konflikto pradžią Šiaulių ligoninėje: buvo renkama medžiaga jai sužlugdyti (347)

Nusižudžiusios jaunos Šiaulių medikės kolegės ją prisimena geriausiais žodžiais. Tai buvo...

Lietuva – tarp šalių, kuriose koronavirusas plinta labiausiai: profesorius Kalibatas mato būdą, kaip pagerinti situaciją (48)

Nepaisant visų įmanomų apsaugos priemonių nuo koronaviruso (dėvime kaukes, plauname rankas,...

Aiškėja daugiau nelaimės Kaune detalių: traukinio partrenkta moteris buvo Kauno klininkų rezidentė papildyta ligoninės komentaru (119)

Balandžio 30 d. apie 20 val. vakaro Kaune traukinys partrenkė ir sunkiai sužalojo moterį. Medikai...

Ekspertė: Rusija žengia precedento neturintį žingsnį, rado sąjungininką Putino tikslams vykdyti (44)

Kai Michailas Petrovas socialiniame tinkle „ TikTok “ pradėjo po truputį aiškinti, kaip reikia...