aA
Aktyviai Seime atmestą Partnerystės įstatymą rėmęs ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio kritikos susilaukęs frakcijos narys Tomas Tomilinas tikina, kad jo požiūris neprieštarauja partijos vertybėms, kadangi, pasak parlamentaro, jo paties indėlis į šeimų gerovę yra gana didelis, o daug aistrų keliantį projektą pateikimo stadijoje reikėjo palaikyti siekiant numalšinti įtampas visuomenėje. T. Tomilinas nesureikšmina jo atžvilgiu skriejusios LVŽS pirmininko kritikos, kadangi, kaip tvirtina pats parlamentaras, tarp jo ir R. Karbauskio užsimezgę puikūs „politinės partnerystės“ santykiai.
Tomas Tomilinas, Ramūnas Karbauskis
Tomas Tomilinas, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš nenoriu komentuoti Ramūno Karbauskio, mes turime labai puikų bendravimo ir politinės partnerystės santykį. Esu ne vieną kartą jam oponavęs viduje ir mes rasdavome sprendimus. Manau, kad ilgainiui viskas visiems bus į naudą“ , – penktadienį „Žinių radijui“ kalbėjo T. Tomilinas.

Tačiau R. Karbauskis parlamentarą po antradienį vykusio balsavimo kaltino išdavus svarbiausią „valstiečių“ partijos vertybę – tradicinę šeimą. Visgi pats T. Tomilinas su tokiu požiūriu nesutinka ir neįžvelgia prieštaravimo tarp savo pažiūrų ir partijos vertybių. Parlamentaras pažymi, kad jis pats ne kartą yra teikęs įstatymų iniciatyvas, kurios prisideda prie visų šeimų gerovės.

„Čia jau yra spekuliacija, Ramūno pasirinkimas kariauti. Jaučiuosi prisidėjęs prie šeimų gerovės Lietuvoje kartu su Linu Kukuraičiu, Sauliumi Skverneliu, Valiumi Ąžuolu ir kitais frakcijos nariais. Tikrai daugiau nei visi garsiai iš Vingio parko tribūnų kalbantys, rėkiantys radikalai. Aš prisidėjau prie 2016-2020 metų programos rengimo, kur atsirado vaiko pinigai, papildomas milijardas socialinei politikai. Aš esu pakankamai ramus dėl savo indėlio į tradicinės šeimos ir apskritai šeimos gerovę, todėl man tie priekaištai atrodo labai juokingi“, – tikino „valstietis“.

Parlamentaras nesureikšmina ir to, kad susilaukė kritikos ne tik iš partijos pirmininko, bet ir iš kitų partijos narių. T. Tomilinas įsitikinęs, kad žmogaus teisių apsauga yra daug svarbesnė, nei momentinė nauda, kurią gauna opozicija priešindamasi valdančiųjų iniciatyvoms.

„Tai yra neišvengiama, ginti žmogaus teises nėra lengva. Mums atrodo, kad viskas Lietuvoje savaime gerai yra, visos teisės saugomos ir gyvenimas komfortiškas. Mes ne Baltarusija. Žinoma, yra tam tikrų situacijų, kai reikia žiūrėti ne tik į momentinę, taktinę naudą opozicijoje, bet ir į Konstituciją ir žmogaus teisių apsaugą“, – mano „valstiečių“ frakcijos narys.

Jis taip pat akcentavo, kad jo palaikymą antradienį svarstyto projekto pateikimui lėmė ir tai, kad visuomenėje šiuo klausimu susikaupė daug emocijų, o jas numalšinti, pasak „valstiečio“, turėtų būtent parlamentarai, perkeldami diskusijas į Seimo kabinetus.

„Šitoje vietoje ant svarstyklių buvo dvi problemos: iš vienos pusės opozicijos tikslai, kas yra šventa. Iš kitos pusės buvo ir radikalizacija, kuri įvyko visuomenėje ir, mano galva, būtų teisinga visas diskusijas dėl Partnerystės įstatymo perkelti į Seimą ir nebetęsti šių spekuliacijų ir vieni kitų kaltinimo parkuose“, – įsitikinęs T. Tomilinas.

ELTA primena, kad antradienį palaikymą valdančiųjų parengtam Partnerystės įstatymo projektui išsakęs LVŽS frakcijos narys T. Tomilinas susilaukė R. Karbauskio pastabų. Pasak LVŽS pirmininko, tradicinės šeimos vertybės yra pačios svarbiausios „valstiečiams“. T. Tomilinas Seimo salėje kalbėjo, kad normali parlamentinė diskusija dėl Partnerystės galėtų nuraminti visuomenėje susikaupusias aistras, o homoseksualių asmenų teises, pabrėžė parlamentaras, taip pat būtina užtikrinti, kadangi jie irgi yra žmonės. Šie pasisakymai, R. Karbauskio vertinimu, yra „valstiečių“ rinkėjų bei partijos narių išdavystė.

„Tradicinės šeimos vertybė LVŽS yra pati svarbiausia, iš jos išeina ir socialinė politika, ir švietimas, ir daugelis kitų dalykų. Tai šioje situacijoje klausimas yra dėl Seimo nario ir LVŽS nario Tomo Tomilino, vicepirmininko. Jis pasielgė labai neteisingai savo kolegų, bendrapartiečių, rinkėjų atžvilgiu. Jis gynė ir agitavo už visiškai priešingas „valstiečiams“ vertybes (...) čia yra paprasčiausiai mūsų visų išdavystė“, – Eltai šią savaitę kalbėjo R. Karbauskis, kartu pažymėdamas, kad parama Partnerystės įstatymo projektui yra geriausias būdas susigadinti įvaizdį tarp „valstiečių“.

„Aš žinau, kad daugelis sąjungos narių yra šokiruoti tuo, kaip jis elgiasi. O kodėl jis taip elgiasi, man sunku suvokti. Nes, jeigu žmogus norėjo pakenkti savo įvaizdžiui LVŽS, tai tikriausiai pasirinko patį geriausią, stipriausią variantą sau pakenkti“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.9412

Top naujienos

Kodėl Lietuva laukia Vilniuje tanku siautėjusio sovietų leitenanto ekstradicijos: jis turi ką papasakoti (12)

Vairavau tanką, nieko nežudžiau. Taip jau 3 dešimtmečius ginasi 1991-ųjų sausį Lietuvos...

D+Ernestas Naprys

Šiemet pasaulyje brangsta beveik viskas: dalies žaliavų kaina pašoko kelis kartus, o atsargos sparčiai senka

Gamtinės dujos šiemet yra labiausiai pabrangusi žaliava – Europoje dujų kaina nuo metų...

Vokietijos europarlamentaras Michaelis Gahleris: negalime dėl kiekvienos smulkmenos kreiptis į amerikiečius

2020 metais Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos (CDU) atstovas Michaelis Gahleris buvo...

D+Gediminas Galkauskas

„Facebook“ bandys gelbėtis keisdamas pavadinimą: kam to reikia ir kodėl dabar?

Kai pradėjau rašyti „Media X“, sakiau, kad tai bus ne tik apie medijas, technologijas, bet ir...

Gintarės Gurevičiūtės ir Paul de Miko teismų drama tęsiasi: pasisakė apeliacinis teismas (1)

Pernai prasidėjusi ir iki teismo nukeliavusi nesantaika tarp Gintarės Gurevičiūtės ir Pauliaus...

Nutekinti COVID-19 sertifikatų generavimo duomenys: galiojantį QR kodą programišiai sukūrė net Adolfui Hitleriui, už 300 eurų pasą sukurtų bet kam padirbti QR kodai veikia visoje ES

Programišių forumuose pranešama apie nutekintus specialius kodus, vadinamus „raktais“, kuriuos...

Gydytojai įspėja apie gyvybei grėsmingą ligą: ją turi beveik 25 proc. Lietuvos gyventojų

Nors antsvoris dažniau yra laikomas estetine problema, visgi, didėjant kūno masės indeksui...

Skraidančius automobilius kuriančios bendrovės įkūrėjas: miestuose žmonės sutaupys valandą laiko praleisto kamštyje

„Joby Aviation Inc.“ užrakina nuomos sutartis stogams, kur jau 2024 m. pradės tūpti į uodus...

Pasiektas kvantiškai šifruotos informacijos šviesolaidžiu perdavimo rekordas: atstumas viršijo net 600 km

Taikant naują signalo stabilizavimo techniką, tyrėjams pavyko vykdyti saugią kvantinę...

Ūkininkas apie kanapių produktą, kurį kol kas lengviau pagaminti nei parduoti

Klaipėdos rajone, Antkopčių kaime įsikūręs Tadas Mockus ūkininkauja jau 15 metų, o pastarąjį...