aA
Jau kovo 3 dieną rinksime savivaldybių tarybas ir merus. Šįkart laidoje „LRT forumas“ mero kėdę matavosi 6 populiariausi kandidatai į Vilniaus merus. Laidoje jie atsakė, ką mano apie Žemės ūkio ministerijos iškėlimą į Kauną, nacionalinį stadioną, Vilniaus tapatybę ir komunalines paslaugas.
Kandidatų į Vilniaus merus debatai: Nacionalinis stadionas, Vilniaus tapatybė ir komunaliniai mokesčiai
© DELFI / Karolina Pansevič

Laida „LRT forumas“ į debatus kviečia po 5 populiariausius didžiųjų miestų kandidatus į merus. LRT užsakymu atlikta apklausa parodė, kad net 3 kandidatai vertinami vienodai, tad šįkart į eterį kviesti net 7 kandidatai. Tiesa, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų kandidatas Virginijus Sinkevičius dalyvauti atsisakė, tad iš viso diskutavo 6 galimi būsimieji merai.

Mero posto Vilniaus mieste iš viso siekia 17 kandidatų:

Arūnas DEGUTIS, Visuomeninis rinkimų komitetas „Gedimino miestas“

Raimund KLONOVSKI, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vilniečių „Lokys“

Dainius KREIVYS, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai

Remigijus LAPINSKAS, Lietuvos žaliųjų partija

Inga LAURUŠONĖ, Visuomeninis rinkimų komitetas „Judėk, Vilniau“

Martynas NAGEVIČIUS, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Vilius NAVICKAS, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vilnius gali“

Gintautas PALUCKAS, Lietuvos socialdemokratų partija

Naglis PUTEIKIS, Lietuvos centro partija

Virginijus SINKEVIČIUS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Andrius STASIUKYNAS, Visuomeninis rinkimų komitetas „Junkis“

Liutauras STOŠKUS, Visuomeninis rinkimų komitetas „Bendruomeniškas Vilnius“

Remigijus ŠIMAŠIUS, Visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“

Edita TAMOŠIŪNAITĖ, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, Politinė partija Rusų aljansas

Viktoras USPASKICHAS, Darbo partija

Artūras ZUOKAS, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), išsikėlė pats

Remigijus ŽEMAITAITIS, Partija „Tvarka ir teisingumas“.

Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas sakė, kad lyginant su kitais miestais, Vilniuje problemų yra gana mažai. „Žiūrint į atlyginimus ir kitas sritis, viskas yra puiku. Galbūt viena problema, kurią akcentuočiau (ir čia Vilnius yra savo sėkmės auka), – būsto įperkamumas, lyginant su gyventojų pajamomis. Nors vilniečiai ir daugiau uždirba už skurdžiausių rajonų gyventojus, būstas yra žymiai brangesnis negu kitose savivaldybėse Lietuvoje“, – sakė jis.

Tarp kitų problemų jis vardijo tarpbiudžetinį perkirstymą – apie pusė vilniečių sumokamo GPM nukeliauja į kitas savivaldybes. Taip pat jis minėjo aktyvaus ir pasyvaus / dieninio ir naktinio / norinčio konservuotis ir norinčio plėstis Vilniaus suderinimą.

Žemės ūkio ministerija išsikelia į Kauną. Kaip vertinate?

Remigijus Šimašius sakė tai vertinantis „labai normaliai“, jos ir Susisiekimo ministerijos iškėlimas esą suteiks galimybę sutvarkyti Operos ir baleto prieigas. Jeigu ministerija Kaune įskurtų prie traukinių stoties, pasak R. Šimašiaus, kelionė užtruktų vos 35 minutes.

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius
© DELFI / Domantas Pipas

Artūras Zuokas kalbėjo palaikantis Žemės ūkio ministerijos darbuotojus. „Nematau argumentų, kodėl ją reikia iškelti“, – sakė jis.

Dainius Kreivys sakė taip pat nematantis poreikio iškeldinti ministeriją. „ Ne visiškai aiškūs tikslai, kodėl ją reikia kelti. Ypač turint omenyje, kad žmonių kompetencijos, kurios sukauptos Vilniuje, gali būti išbarstytos“, – nuogąstavo konservatorių kandidatas.

Dainius Kreivys
Dainius Kreivys
© Organizatorių nuotr.

Viktoras Uspaskichas sakė, kad, jo nuomone, iškeldinta ministerija geriau nedirbs, o transportui bus išleidžiama daug pinigų.

Gintautas Paluckas kalbėjo, kad „valstiečiai“ nėra sugalvoję nieko blogiau. Sprendimas, pasak jo, bus beprasmis, žmonės neteks darbo vietų.

Naglis Puteikis kalbėjo, kad iš Kauno į Vilnių perkeltų stadionus ir kauniečius, kurie organizavo tokius skaidrius ir greitus konkursus.

Nacionalinis stadionas – tęsti toliau ar stabdyti?

D. Kreivys: „Stadionas, kurį statome, yra ne toje vietoje, kurioje turėtų būti, ir ne už tuos pinigus“, – sakė jis pabrėždamas, kad už tokius pinigus galima pastatyti ir stadioną, ir infrastruktūrą, pritaikyta visuomenės poreikiams kaip Islandijoje.

N. Puteikis sakė, kad uždraustų tokių stambių objektų viešuosius pirkimus: „Tai yra cirkas, kurio esmė – padaryti sąlygas vienam konkrečiam laimėtojui.“

R. Šimašius: „Jeigu reikėtų įvardinti vieną objektą, dėl kurio nebuvimo Vilniuje tenka raudonuoti (aš dar norėčiau įvardinti koncertų salę), tai paminėčiau nacionalinį stadioną.“

Artūras Zuokas
Artūras Zuokas
© DELFI / Andrius Ufartas

A. Zuokas priminė, kad Šimtmečio dainų šventė turėjo būti švenčiama šiame naujame stadione, tačiau konkursas išsikreipė. „Šiam sprendimui turi būti maksimalus skaidrumas“, – akcentavo jis.

G. Paluckas: „Taip, šito stadiono reikia, nes tai yra ne tik stadionas: tai ir lengvosios atletikos aikštelės, krepšinio salės, kultūros centras, vaikų darželiai.“

V. Uspaskichas siūlė suburti komisiją, kuri stebėtų, kad procesai būtų vykdomi skaidriai ir daugiafunkcis objektas būtų pastatytas. „Konkursą tęstume, bet ne tokiomis sąlygomis“, – sakė jis.

Viktoras Uspaskich
Viktoras Uspaskich

Vilniaus tapatybė. Kaip Vilnius turėtų save pozicionuoti?

A. Zuokas sakė, kad Vilnius jau dabar turi tapatybę „Moderniausias vidurio Europos miestas“. Jis būsimą Vilniaus veidą sietų su žodžiu „laimė“.

R. Šimašius kalbėjo, kad Vilnius yra laisvės tvirtovė. Miestas, pasak jo, išsiskiria, nes yra žalias, istoriškas ir žiūrintis į ateitį. Tokį jį reikia ir išlaikyti.

V. Uspaskichas pabrėžė, kad jam svarbiausia – laimingi vilniečiai: kad miestas būtų saugus, patogus, ekologiškas ir patrauklus tiek jaunimui, tiek senjorams.

D. Kreivys kalbėjo, kad Vilnius – laimingas miestas, nes yra vienas iš regiono centrų. Miestas, pasak jo, buvo atviras, visus traukė ir turime tai išlaikyti. Vilnius, anot kandidato, turi būti patogus, sveikas r išmanu, kad gera gyventi būtų ne tik miesto centre.

N. Puteikis kritikavo tai, kad visi rajonai užkimšti dideliais komerciniais ar gyvenamaisiais pastatais ir jie statyti visų vilniečių sąskaita.

G. Paluckas teigė, kad Vilnius turi išskirtinę miesto tapatybę – daugiasluoksniškumą, daugiatautiškumą. Čia, pasak jo, visi sugyvena. „Pagarba įvairovei, pagarba žmogui, koks jis yra. Bet kas čia atvykęs ras savo vietą“, – tai jis formulavo savo viziją.

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas
© DELFI / Domantas Pipas

Komunalinės paslaugos. Ką reikėtų keisti, kad žmonės būtų laimingesni?

A. Zuokas visų pirmą minėjo, kad reikia susitvarkyti su šiukšlių problema, nes nutrauktos sutartys ir neaišku dėl tolimesnės eigos.

R. Šimašius sakė, kad dabar didžiausia problema – kur įkasti požeminius konteinerius, nes visi nori netoli, bet ne po savo langais.

D. Kreivys šiukšlių klausimą vadino šios valdžios nekompetencija. Jis sakė, kad vilniečius laimingesnius padarytų kogeneracinė elektrinė, kuri šilumos kainas sumažintų 20 proc.

V. Uspaskichas teigė, kad optimizuotai galima padaryti gerų dalykų. Jis sakė, kad komunaliniai mokesčiai sostinės gyventojams turėtų mažėti, bet recepto, kaip tai padaryti, jis neatskleidė, sakė: „Ateisiu ir padarysiu.“

G. Paluckas minėjo, kad per mažai dėmesio kreipiama į daugiabučių administratorius. Savivaldybė, pasak jo, turi būti reikšmingesniu tarpininku.

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
© DELFI / Kiril Čachovskij

N. Puteikis sakė, kad panaikintų galimybę, vienam savininkui, turinčiam įvairias firmas, vaizduoti konkursus tarp jų. „Sugriausim tokią monopoliją“, – teigė jis, kalbėdamas apie daugiabučių administravimą.

Ž. Šilėnas, apibendrindamas diskusiją, sakė, kad sudėjus visus kandidatus į vieną, išeitų vienas neblogas, tačiau rinkėjams patarė, kad reikia klausti ne tik to, ką kandidatai žada padaryti, bet ir kaip.

Parengė Ineta Nedveckė.

www.lrt.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.4286

Top naujienos

Po pranešimų apie „Vagner“ samdinių atitraukimą – slapti Rusijos manevrai JAV generolas: teks kalbėti apie labai rimtą grėsmę Europos saugumui (238)

Rusija pasiuntė į Libiją karo lėktuvų, turinčių teikti paramą iš oro rusų samdiniams,...

Valatka: Narkevičiaus pasiteisinimai yra baisesni už pradinius kaltinimus (23)

Visa susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kadencija yra paženklinta vienas kitą...

Po Vyriausybės pasiūlymo liko sutrikę – o yra ką švęsti? (49)

Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad inicijuoja padėkos akciją „Ačiū, Lietuva“, o birželio...

Maldeikienė: normaliose šalyse orientuojamasi, kad žmonės turi proto (153)

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė sukritikavo Lietuvoje dominuojantį suvokimą, kaip turi būti...

Skandalą Vilniaus savivaldybėje ir garsųjį apiplėšimą autostradoje sieja žinomos dainininkės draugas   (288)

Antradienį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ( FNTT ) pareigūnai Vilniaus savivaldybėje...

Dėstytojo brolis suviliojo mane tiesiog ant fortepijono – atkirtis vėl jį sutikus buvo saldus (87)

Gyvenime dažnai būna, kad iškilmingus, ženklius, didelius įvykius pamirštame greitai, o...

Gydytojas dietologas paaiškino, kokia limonadų žala mūsų organizmui svarbu turinčioms celiulitą

„Alfas live“ laidoje buvo griaunami visi mitai apie tai, kiek ir ar apskritai galima žmonėms...

Regimantas Dima

Drakulos tėvynainiai rumunai ir kaip juos įveikti vien proto jėga

Autorius šį kartą neria į istoriją ir randa daug žinomo vampyro Drakulos sąsajų su Lietuva....

5 stilingi daiktai, kurie ne tik puikiai tiks jūsų mažai erdvei, bet ir atliks kelias funkcijas (1)

Kai sveitainėje trūksta vietos, kiekvienas naujas baldas, nors ir labai reikalingas, dar labiau...

„Panathinaikos“ vadovas grasina palikti Eurolygą, įpyko ir „Gazprom“ pavadinimą minintys serbai (10)

Ekscentrišku charakteriu garsėjantis Atėnų „Panathinaikos“ klubo prezidentas Dimitris...

|Maža didelių žinių kaina