aA
Prieš mėnesį 48-ąjį gimtadienį atšventęs vyras, deklaravęs turto už maždaug 83,8 tūkst. eurų, tikėtina, vardu Vytautas, Kęstutis arba Jonas.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Toks būtų statistinis kandidato į savivaldą portretas, kurį sudarė daugiau kaip 13 tūkst. kandidatų duomenis išanalizavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Iš visų rinkimuose dalyvaujančių savivaldos politikų vyrų yra 7 tūkst. 470 ir 6 tūkst. 261 moteris, vyrų 8,7 proc. daugiau. Dėl mero posto besivaržančių vyrų dalis dar didesnė – 78 proc. iš visų 413 kandidatų.

Didžiausia kandidatų amžiaus grupė yra nuo 45 iki 55 metų – daugiau kaip ketvirtadalis. Maždaug po penktadalį kandidatų sudaro jaunesnių 18–35 ir 35–45 metų bei vyresnių 55–65 metų amžiaus grupės. Mažiausiai, beveik 10 proc., yra vyriausių kandidatų, kuriems daugiau kaip 65-eri.

Kandidatų į savivaldybių tarybas amžiaus vidurkis rinkimų dieną bus 48 metai ir 1 mėnuo. Rinkimų dieną gimtadienius švęs 39 kandidatai į savivaldybių tarybų narius, keturi iš jų – jubiliejus.

Vyriausias kandidatas dėl savivaldybės tarybos nario mandato varžysis Ukmergėje. Jis rinkimų dieną bus sulaukęs 90 metų ir 9 mėnesių. Jauniausias kandidatas dėl mandato kovos Jonavos rajone – jam rinkimų dieną bus vos prieš kelias savaites sukakę 18 metų.

Trečdalis (33,7 proc.) kandidatų savo anketose nurodė turį aukštąjį universitetinį išsilavinimą, 4,8 proc. – aukštąjį neuniversitetinį, 12,7 proc. – aukštąjį, 7,3 proc. – aukštesnįjį, po 4 proc. – vidurinį su profesine kvalifikacija ir tik vidurinį. Dar beveik trečdalis kandidatų savo išsilavinimo apskritai nenurodė.

Daugiausiai kandidatų su aukštuoju išsilavinimu kelia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (beveik 62 proc.), Liberalų sąjūdis (59,8 proc.), Lietuvos socialdemokratų partija (58,5 proc.), Lietuvos žaliųjų partija (58,4 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (52,1 proc.).

Aukštojo mokslo diplomą turinčių mažiausiai yra tarp politinės partijos Rusų aljansas (16,7 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (23,3 proc.), Lietuvos centro partijos (beveik 27 proc.).

Pagal kandidatų anketose pateiktus duomenis, daugiausia kandidatų su aukštuoju išsilavinimu į savo sąrašus įrašė šie visuomeniniai rinkimų komitetai: „Gedimino miestas" (93,6 proc.), „Už Kupiškio kraštą" (93,3 proc.), „Vieningas Kaunas" (86,3 proc.), „Vytautas Grubliauskas ir komanda" (86 proc.).

Aukštu kandidatų aukštojo išsilavinimo procentu pasižymi ir A. Zuoko ir vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius" (86,4 proc.).

Turtingiausių kandidatų dešimtuke – trys milijonieriai, kurie kovos dėl mandatų sostinės taryboje, du – Klaipėdos miesto, ir po vieną Alytaus, Biržų, Klaipėdos, Kupiškio ir Radviliškio rajonuose.

Turtingiausias kandidatas yra partijos „Tvarka ir teisingumas keliamas sostinės verslininkas Vidmantas Martikonis (19 mln. eurų), Klaipėdoje „valstiečių“ keliamas Vidmantas Dambrauskas nurodė per 16 mln. eurų turto, Radviliškio rajone tos pačios partijos keliamas kandidatas Vytautas Krikščiūnas – apie 5,5 mln. eurų.

Turtingiausi kandidatai dėl mandatų varžysis Klaipėdos mieste (vidurkis – beveik 166 tūkst. eurų), Kauno ir Vilniaus miestuose (atitinkamai apie 149 tūkst. ir 145 tūkst. eurų), Neringoje (apie 130 tūkst. eurų), Kupiškio rajone (apie 123 tūkst. eurų), Kėdainių rajone (apie 121 tūkst. eurų) ir Palangos mieste (apie 116 tūkst. eurų).

Mažiausiai deklaruojamo turto turintys nurodė kandidatai į Visagino (apie 36 tūkst. eurų), Lazdijų rajono (per 48 tūkst. eurų), Prienų rajono ir Kalvarijos (maždaug po 51 tūkst. eurų), Ignalinos rajono ir Zarasų (apie 53 tūkst. eurų) savivaldybių tarybas.

Daugiau kaip pusė – 51 proc. – visų kandidatų yra susituokę, sudarę partnerystės sutartį arba gyvena su partneriu. Nevedusių ir netekėjusių yra apie 8 proc., našlių – per 3 proc. Apie 7 proc. kandidatų nurodė, jog yra išsiskyrę, o apie trečdalis kandidatų duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Dažniausia kandidato pavardė – Kazlauskas (27), taip pat yra 25 Žukauskai, po 22 Adomaičius ir Stankevičius, po 21 Balčiūną ir Jankauską, 20 Vasiliauskų.

Tarp kandidačių moterų daugiausia Kazlauskienių (18), Urbonienių (15), Vasiliauskienių (14), Stankevičienių (13), Navickienių, Paulauskienių (po 12).

Rinkimams registruoti 246 kandidatai, vardu Vytautas, 180 – Kęstutis, 169 – Jonas. Taip pat daug yra Saulių (141), Darių (139), Antanų (138), Tomų (135), Mindaugų (133) ir Arūnų (126).

Savivaldybių tarybų nario mandato sieks 171 Daivos, 127 Linos, 115 Jurgitos, po 114 Irenų ir Rasų, po 104 Jūrates ir Ritas, 102 Jolantos.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną 60-tyje savivaldybių. Rinkėjai turės išrinkti 1 tūkst. 502 tarybos narius, įskaitant 60 merų. Antrasis rinkimų turas kovoje dėl merų postų numatytas kovo 17 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Teisėjų korupcijos skandalas smogė kaip reikiant: dabar jau retas išdrįstų siūlyti kyšį (35)

Prieš tris mėnesius visą Lietuvą sudrebinęs dar neregėtas teisėjų korupcijos skandalas, kai...

Vasarą pradės nemokamai dalinti tūkstančius Šeimos kortelių: aiškėja, kas ir kada jas gaus (18)

Vasarą turėtų būti pradėta dalinti tūkstančiai Šeimos kortelių, kurios leis pasinaudoti tam...

Kritikos daužomi „Sostų karų“ pritraukė rekordinį žiūrovų skaičių: visi norėjo pamatyti kuo gi pagaliau viskas baigsis (5)

Paskutinė serialo „Sostų karai“ ( „Game of Thrones“ ) serija pritraukė 19,3 mln. JAV...

Urbonaitė: kandidatų retorika aštrėja, antraip būtume kaip per pakasynas – gerai arba nieko (132)

Kandidatai į prezidentus vis intensyviau skaičiuoja vienas kito pinigus, aštrina retoriką. Ko tuo...

Nausėda apie santykius su konservatoriais: ateis diena, kai visos neišsprendžiamos problemos pasidarys nereikšmingos (203)

Gitanas Nausėda teigia, kad jo rinkiminė kampanija turėtų kainuoti perpus mažiau nei Ingridos...

Lietuvė „influencerė“ Sylvija sekėjų skaičiumi lenkia ir ryškiausias žvaigždes: žmonės man pavydi, nes turiu, ko jie neturi (22)

Socialiniai tinklai bei juose populiarumo siekiantys nuomonės formuotojai vis dar nepraranda...

Iki finalo – tik du žingsniai: Toronte triumfavę „Raptors“ išlygino serijos rezultatą

NBA Rytų konferencijos finale sėkmingą žaidimą ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“...

Gydytoja neištvėrė: „Instagram“ žvaigždutės įrašas apie ligoninės maistą privertė aiktelėti (204)

Ryte šiek tiek aiktelėjau, kai pamačiau vienos garsios socialinėje medijoje moters „stories“...

Orai: netruks nei saulės, nei lietaus (6)

Trečiadienis Lietuvoje išaus šviesus, saulėtas. Įdienojus ims kilti balti kamuoliniai debesys,...

Jamie Oliverio burbulas bliūkšta: bankrutuoja garsiojo šefo restoranų tinklas (94)

Garsusis šefas Jamie Oliveris tvirtina esąs „nuliūdintas“ dėl to, kad jo restoranų grupė...