Tėvynės sąjungos (konservatorių) frakcija Seime toliau abejoja, ar kairiųjų daugumos kandidatas į premjerus Algirdas Brazauskas pakankamai ryžtingai sieks Lietuvos užsienio politikos tikslų - integracijos į Europos Sąjungą ir NATO - įgyvendinimo.
Algirdas Brazauskas
© ELTA
Konservatoriai taip pat abejoja, ar Lietuvos integracijai netrukdys skeptiškas A.Brazausko požiūris į kai kuriuos Vakarų investuotojus, pavyzdžiui, į bendrovę "Mažeikių nafta" valdančią JAV kompaniją "Williams International"

Tokią konservatorių frakcijos poziciją išsakė jos seniūnas Andrius Kubilius po pirmadienį vykusio susitikimo su socialdemokratų, socialliberalų, valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų remiamu kandidatu į Vyriausybės vadovus.

"Prisimindami ankstesnę LDDP veiklą Vyriausybėje, mes neturime galimybių galvoti kitaip apie būsimą šiandieninio premjero veiklą ir manome, jog nepakankamai aktyviai bus siekiama Lietuvos narystės ES ir NATO", - sakė žurnalistams A.Kubilius.

Jo nuomone, dėl oligarchinių ir finansinių grupių įtakos ekonominiuose sprendimuose, susijusiuose su strateginiais objektais, gali būti padaryta klaidų, kurios sustabdytų Lietuvos integraciją į transatlantines organizacijas.

Pasak A.Kubiliaus, nekyla abejonių dėl galimo Vyriausybės vadovo deklaracijų, tačiau abejojama, kaip bus įgyvendinami kai kurie realūs darbai, kaip Vyriausybė spręs su "Mažeikių nafta" susijusius klausimus, "kurie tiesiogiai siejasi su JAV paramos Lietuvos narystei NATO dydžiu".

Tuo tarpu pats A.Brazauskas konservatoriams teigė nesiejąs ekonominių problemų su pasiruošimu narystei NATO. Paklaustas, kaip reaguotų į Rusijos pasipriešinimą Lietuvos stojimui į Aljansą, A.Brazauskas sakė, jog šalies narystė šioje organizacijoje daugiausiai priklauso nuo didžiųjų valstybių interesų.

"Čia - didelių valstybių didelė politika. Rusija yra mūsų kaimynas ir sutikit, jog ji vaidina ne paskutinį vaidmenį pasaulio politikoje. Mūsų narystę NATO spręs didieji, bet kita vertus - santykiai su Rusija neturi būti gadinami. Ji lieka mūsų kaimyne, būsim mes NATO ar ne", - sakė A.Brazauskas.

Tokiu kandidato į premjerus atsakymu konservatoriai nebuvo patenkinti. "(A.Brazauskas - BNS) kalba apie kai kuriuos dalykus, ir ypač - kiek tai liečia "Mažeikių naftos" reikalus, kaip ilgą laiką praleidęs opozicijoje. Mums susidaro toks vaizdas, jog kandidatas į premjerus tų dalykų iki galo nesupranta", - tvirtino A.Kubilius.

Kartu TS frakcijos seniūnas pažadėjo, jog nors konservatoriai balsuos prieš A.Brazausko kandidatūrą, tačiau bus konstruktyvi, tvirta opozicija, kuri sieks, jog "Vyriausybė nedarytų klaidų šiame laikotarpyje, kuris yra labai svarbus dėl integracijos į Europos Sąjungą ir NATO".

Prezidentas Valdas Adamkus pirmadienį pasiūlė Seimui skirti premjeru 68 metų A.Brazauską. Numatoma, kad dėl A.Brazausko kandidatūros Seimas balsuos antradienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie sprendimo dėl vaiko pinigų užkulisius prabilo Lazutka: negražiai sužaista (16)

Užuot sumažinę mokesčius vaikus auginantiems tėvams, valdantieji juos padidino. Taip interviu...

Po Putino pergalės Kremliaus ruporai nusitaikė į Lietuvą: kam jūs reikalingi, net JAV jus išduos (484)

Rusijoje paskelbus apie triuškinančią Vladimiro Putino pergalę jau pirmajame prezidento rinkimų...

Seimas apsisprendė: pirmalaikių rinkimų nebus papildyta politikų komentarais (888)

Antradienį Seimo nariai po pateikimo apsisprendė, ar pritarti opozicijos siūlymui rengti...

Iš siaubo namų ištrūkę vaikai jau mėgaujasi laisve (2)

13 vaikų, kuriuos kalino jų pačių tėvai, šiuo metu yra globojami „mylinčių“ šeimų ir...

Viešas Lietuvos chirurgų pareiškimas: nebegalime tylėti (10)

Antradienį, po mėnesio nuo dienos, kai VUL Santaros klinikas ištiko korupcijos skandalas, kurio...

Prie Rusijos ambasados Londone – ašaringas atsisveikinimas (82)

Antradienį iš Rusijos ambasados teritorijos Londone į oro uosto pusę išvažiavo automobilių...

Rusų chemiko versija dėl „Novičiok“ (56)

Rusų mokslininkas Leonidas Rinkas antradienį valstybinei žiniasklaidai sakė, kad dirbo oficialioje...

Šios klaidos mėsą gali sugadinti negrįžtamai: svarbu net pjaustymo lentelė (8)

Neturint patirties paruošti įmantresnį mėsos patiekalą gali būti tikras iššūkis. Būtent...

Supermaistas: dauguma klaidingai suvokia, koks jis iš tiesų (2)

Ant supermaisto pakuočių nėra etikečių su ingredientų sąrašu, jis neperdirbtas ir netgi ne...

Saugirdas Vaitulionis pašiurpo: pradinukų išleistuvėms – 4500 eurų? (188)

Garsus visuomenės veikėjas ir „Idėjų komiteto“ vadovas Saugirdas Vaitulionis savo feisbuko...