aA
Nors politinės partijos ir politiniai komitetai supranta, su kokiais korupciniais iššūkiais savivaldybėse teks kovoti ateinančiais metais, nepanašu, kad korupcines rizikas pavyks reikšmingai sumažinti.
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© STT

Anot „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovės Ievos Dunčikaitės, politinių partijų kandidatų į savivaldą rinkimų programose pasigendama tų antikorupcinių tikslų, apie kuriuos kalba patys politikai.

„Pirmiausia galime pasidžiaugti, kad panašu, jog politinės partijos ir politiniai komitetai sutaria ir aiškiai supranta, su kokiais korupciniais iššūkiais, korupcinėmis rizikomis per ateinančius metus Lietuvoje turime tvarkytis“, – LRT radijui trečiadienį ryte sakė I. Dunčikaitė.

„Jie beveik sutartinai, vienbalsiai įvardijo, kad nepotizmas, tai yra giminių ir bičiulių protegavimas, yra labai paplitusi situacija Lietuvos savivaldoje, taip pat nemažiau paplitęs yra politinių partijų protegavimas ir neteisėtas įtakos darymas“, – akcentavo iniciatyvų vadovė.

Visgi, nepaisant korupcinių rizikų suvokimo, į savivaldybių tarybas kandidatuojantys politikai nežada tvarkytis su išsakytais korupciniais iššūkiais.

„Kur galima įžvelgti šiokį tokį iššūkį, kad nepanašu, kad pagal jų keliamus tikslus galėsime reikšmingai sumažinti šiuos iššūkius. Nes tikslai, apie kuriuos kalba rinkimų kandidatai, daugiausiai yra susiję su viešųjų finansų, turto valdymo skaidrinimu, su visuomenės įtraukimu į sprendimų priėmimą, su savivaldybės įstaigų teikiamų paslaugų prieinamumo, kokybės gerinimu“, – teigė iniciatyvų vadovė.

„Tačiau tarp prioritetų yra pasigendama didesnio pokalbio apie geresnį interesų konfliktų valdymą ar efektyvesnę pranešėjų apsaugą“, – pabrėžė I. Dunčikaitė.

Anot jos, dalis savivaldybių įprato rinkiminėse programose įrašyti tuos tikslus, kuriuos jau vykdė šios kadencijos metu, palaikydami tęstinumą.

„Aš sakyčiau, kad dalis savivaldybių turbūt jau įprato daryti tai, ką darė per šią kadenciją. Nes kai mes paklausėme jų įvardinti geruosius pavyzdžius, tai ką gi per pastaruosius kelerius metus nuveikė gero savivaldybės, tai labai dažnai jie minėjo dalyvaujamąjį biudžetą, kas iš esmės yra gyventojų įtraukimas į viešuosius finansus, į sprendimą dėl viešųjų savivaldybės finansų“, – vardijo I. Dunčikaitė.

„Man atrodo, kad visa tai yra labai svarbu, ir savivaldybės nori tai tęsti, ir, be abejo, tai yra gerai, bet tikrai norisi, kad labiau susimąstytų apie sunkesnius klausimus. O tai kaip mums sekasi su viešaisiais pirkimais? Ar mes suprantam kur keliauja tie pinigai? Mes esame ne kartą girdėję, kad savivaldybėse, jų valdomose įstaigose, įmonėse, neretai yra įdarbinama nemažai giminaičių. Tai klausimas, kaip tada yra suvaldomos interesų konfliktų rizikos“, – teigė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyvų vadovė I. Dunčikaitė.

ELTA primena, kad trečiadienį tęsiasi išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

Kovo 1 d. taip pat prasideda balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Balsavimas šiuose specialiuosiuose punktuose organizuojamas tiems rinkėjams, kurie dėl pagrįstų priežasčių negali atvykti į rinkimų apylinkes.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (22)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (15)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (12)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Karas Ukrainoje. Ekspertai pastebi, kad per Rusijos žiemos puolimą Kremliaus tikslų pasiekti nepavyko pasigirsta žinių apie karinių vadų keitimą

403-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Naujausioje JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje...

Verslas PliusJulija Leimonė

Rūta paliko mylimą darbą ir pradėjo ūkininkauti: nors darbas čia juodas, pajamos didesnės keliais kartais

Meilės emigrantė – taip būtų galima pavadinti Antalieptėje gyvenančią Rūtą Kanapeckienę....

Tiks ir kasdienai, ir šventėms – 10 gardžių patiekalų, kurie atrodo labai prabangiai

Yra patiekalų, kuriai puikiai atrodo tiek ant kasdienio stalo, tiek patiekti švenčių proga. 10...

Verbų sekmadieniu prasideda šventinė savaitė: priminė tradicijas, pasak senolių, turinčias magiškų galių

Velykos – didžiausia pavasario šventė , o jos apeigos pradedamos prieš savaitę, nuo Verbų...

Inga Valinskienė Donatui Čižauskui atminti surengtame koncerte pasirodė su Andriumi Butkumi: garsus šokėjas atvyko specialiai iš JAV (4)

Šeštadienio vakarą būrys žinomų atlikėjų pasirodė Kaune, kuriame surengtas Donato Čižausko...

Transliacija / Misija ūkis. Dviejų brolių valdomas augalininkystės ūkis bei Šilalės rajone įkurtas karvių ūkis

„Misija ūkis“ laida apie ūkį ir ne tik. Įkvėpančios sėkmingiausių šalies ūkininkų...

Dominuojantis Valančiūnas ir nesustabdomi „Pelikanai“ braunasi į NBA atkrintamąsias varžybas

Naujojo Orleano „Pelicans“ (40 pergalių/38 pralaimėjimai) su dvigubus dublius štampuojančiu...