aA
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose artėjant rinkimams ramu būti negali.
Kaip pianistę keičia V. Landsbergio anūkas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Politiniuose užkulisiuose jau verda ginčai dėl partijos patriarcho Vytauto Landsbergio anūko Gabrieliaus Landsbergio būsimo dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose, jeigu tam pritars partijos institucijos. Pats V. Landsbergis rinkimuose dalyvauti nebeketina.

Partijos narius piktina faktas, kad šiomis dienomis į partiją įstojęs G. Landsbergis gali atsidurti sąrašo priekyje, nors nėra niekaip prisidėjęs prie partijos veiklos. Jis taip pat gali nustumti aukštos vietos kandidatų sąraše besitikėjusius asmenis, kurie metų metais dėjo pastangas, norėdami patekti į Europos Parlamentą.

G. Landsbergio atvejis ne vienam primena praėjusius rinkimus į Europos Parlamentą, kai konservatorių patriarchas V. Landsbergis tuomet parėmė jauną fortepijono meno atlikėjos ir kultūros vadybos išsilavinimą turinčią Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę.

Anuometinis atvejis parodė, kad V. Landsbergio parama ir tinkama rinkimų kampanija šį tą reiškia: nežinoma jauna politikė surinko 41 929 pirmumo balsų ir aplenkė tokius „grandus“ kaip Raimondas Kuodis, Arvydas Anušauskas ar Emanuelis Zingeris.

Kerštas už paramą A. Kubiliui?

„Kalbama, kad G. Landsbergio kandidatavimas yra savotiškas V. Landsbergio kerštas R. Morkūnaitei-Mikulėnienei, nes ji per praėjusius partijos pirmininko rinkimus paskutinę minutę raštu parėmė ne V. Landsbergį, o Andrių Kubilių. Manytina, kad R. Morkūnaitei V. Landsbergio anūko kandidatavimas gali nepatikti, nes tai susilpnina jos pozicijas. Juk ji į Europos Parlamentą pateko tik per V. Landsbergį“, - pasakojo vienas konservatorių Seimo narys.

Jo teigimu, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Agnė Bilotaitė dėjo didžiules pastangas siekdamos tapti ryškiausiomis jaunimo atstovėmis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje, tačiau G. Landsbergio atsiradimas joms kaip ašaka gerklėje.

Kad partijoje esama nepritarimo, kuris buvo matyti jau šį antradienį vykusiame TS-LKD prezidiumo posėdyje, pasakojo ir kitas konservatorių parlamentaras.

„Prezidiume jau buvo matyti tam tikrų šypsenų ir nepritarimo dėl G. Landsbergio kandidatavimo, todėl artėjantis tarybos posėdis turėtų būti įdomus. Manau, kad bus gana aštri diskusija“, - teigė pašnekovas.

TS-LKD partijos taryba, kuri reitinguos kandidatus, rinksis sausio 25 d. Kaip žinoma, G. Landsbergio kandidatūrą dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą pasiūlė vienintelis Antakalnio skyrius.

Tiesa, G. Landsbergio kandidatūrai nepritaria ne visi. Pavyzdžiui, partijos pirmininko A. Kubiliaus pavaduotoja Rasa Juknevičienė viešai išsakė besidžiaugianti G. Landsbergio apsisprendimu.

„Labai džiaugiuosi Gabrieliaus Landsbergio apsisprendimu dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, taigi, pasukti į politiką. Gabrieliaus ir Austėjos šeima man yra naujosios Lietuvos vertybinės krypties pavyzdys. Gabūs, išsilavinę, kuklūs – sėkmės. Manau, kad Radvilė Morkūnaitė, Gabrielius Landsbergis ir kiti mūsų atstovai Europos Parlamente puikiai atstovaus Lietuvai“, - socialiniame tinkle rašė R. Juknevičienė. 

M. Adomėnas irgi sako remiantis G. Landsbergio kandidatūrą, nes jis esąs tikras profesionalas. Pasak politiko, faktas, kad G. Landsbergis tik neseniai įstojo į partiją, nieko nekeičia. „Vardas ir įpareigoja ir suteikia tam tikrą garantiją“, - sakė M. Adomėnas.

Tuo tarpu europarlamentarė Laima Andrikienė sako nepažįstanti G. Landsbergio ir nežinanti, ką jis moka.

„Negaliu nieko komentuoti, nes visiškai nepažįstu žmogaus: nesu susitikusi, nesu girdėjusi kur nors kalbančio, nesu skaičiusi bent vieno jo straipsnio. Tai ką čia gali komentuoti?! Tas pats, kas ateitų į egzaminą studentas, kurio niekada nesi matęs, ir nežinai, ką jis moka. Tai kaip gali jį vertinti?! Kai pamatysiu ir išgirsiu - tada ir vertinsiu", - pareiškė politikė.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: netiesa, kad jo dalyvavimas man nemalonus

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė DELFI aiškino norinti paneigti bet kokias kalbas, kad G. Landsbergio dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose jai yra nemalonus ar kad tai susiję su kokiu nors kerštu.

„Dėl to, kad neva man G. Landsbergio iškėlimas gali būti kaip ašaka gerklėje. Tai tikrai nėra ašaka kaip ir bet kurio kito politiko ar žmogaus, norinčio dalyvauti Europos Parlamento ar kituose rinkimuose. Jį iškėlė konkretus skyrius, kokioje vietoje jis bus sąraše, spręs partijos nariai ir rinkėjai. Noriu paneigti bet kokias kalbas ar įsivaizdavimus, kad man nemalonus toks žingsnis ir kad neva tai susiję su kažkokiu kerštu", - sakė europarlamentarė.

Politikė sako, kad gyvename laisvoje šalyje, kurioje kas ką nori, tą ir kelia, o „laikas ir įdirbtis parodo, kaip kam sekasi".

Paklausta, kiek G. Landsbergio iškėlimas gali būti jai naudingas ar nenaudingas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė suprantanti, kad konkyrencija yra neišvengiamas dalykas.

„Mes su Gabrieliumi esame ir susitikę, kalbėję apie temas, kas kokių temų labiau norėtų imtis. Lygiai taip pat kaip ir su kitais partijos kolegomis", - sakė politikė.

Skyriai beveik baigė siūlyti kandidatus

TS-LKD partijos skyriai ir kitos institucijos jau beveik baigė siūlyti kandidatus į Europos Parlamentą, tad prezidiumas, atsiklausęs kandidatų sutikimo dalyvauti rinkimuose, sudarys abėcėlinį sąrašą, o partijos taryba sausio 25-ąją išreitinguos kandidatus. Tuomet paaiškės tikroji kandidatų eilė, o kandidatų sąrašas negalės būti ilgesnis nei iš 24 pavardžių.

Šiuo metu skyriai rinkimams yra pasiūlę beveik visus esamus konservatorių Europos Parlamento narius, kai kuriuos Seimo narius, taip pat savivaldos atstovus.

Kandidatais rinkimams į Europos Parlamentą pasiūlyti visi esami europarlamentarai: V. Lansbergis, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laima Andrikienė, Algirdas Saudargas. Tiesa, V. Landsbergis DELFI patvirtino savo ankstesnius teiginius, kad jis pats nebeplanuoja dalyvauti rinkimuose.

Iš Seimo narių kandidatais pasiūlyti Kęstutis Masiulis, Mantas Adomėnas, Donatas Jankauskas, Kazys Starkevičius, Paulius Saudargas, Liutauras Kazlavickas, Emanuelis Zingeris, Vytautas Juozapaitis, Valentinas Stundys, A. Bilotaitė, Naglis Puteikis, Audronius Ažubalis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Sergejus Jovaiša, Rokas Žilinskas, Irena Degutienė,

Sąraše esama ir buvusių Seimo narių: Edmundas Pupinis, Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Česlovas Stankevičius, Jonas Šimėnas, Saulius Pečeliūnas.

Kandidatu ne vieno skyriaus buvo pasiūlytas ir Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Tačiau, nepaisant fakto, kad buvo pasiūlyti į sąrašą, kai kurie Seimo nariai negalės kandidatuoti, nes yra išrinkti vienmandatėse rinkimų apygardose, mat toks yra vidinis partijos apsisprendimas.

Iš pasiūlytųjų vienmandatėse apygardose išrinkti D. Jankauskas (Kauno kaimiškoji), K. Starkevičius (Pramonės), P. Saudargas (Justiniškių), N. Puteikis (Danės), A. Ažubalis (Šeškinės), I. Degutienė (Naujamiesčio).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pilname lėktuve iš Tenerifės grįžusiam vyrui kilo klausimų dėl patikros: ar patikima tokia kontrolė (51)

Grįžtantiems iš užsienio šiuo metu įvesta daug įvairių apribojimų, bet vienam keliautojui...

Dalijant lauko kavinių plotus – verslininkų įtarimai: sulaukė netikėtų siūlymų iš laimėjusių įmonių (10)

Vilniaus miesto savivaldybė remdama verslą užsimojo atverti miesto gatves ir skverus lauko...

The Economist | D+

Kad ir kaip bankai stengiasi atsitiesti po pinigų plovimo skandalų, tenka pripažinti – šią kovą pralaimime

Atsakyti už tai, kad, kaip teigiama, nesistengė užkirsti kelio nešvarių pinigų srautams,...

Princas Charlesas nesulaikė ašarų: pirmąkart pasirodė viešumoje po tėvo princo Philipo mirties (9)

Princas Charlesas nesulaikė ašarų, kuomet kartu su žmona Camilla , Kornvalio kunigaikštiene,...

Kupiškio rajono gyventojai klastinga liga prasidėjo nežymiu karščiavimu: džiaugiasi išvengusi blogiausio (2)

Vos tik atšyla orai, smarkiai padidėja vienos iš svarbiausių centrinės nervų sistemos infekcijų...

JK įmonės kenčia dėl „Brexit“: kylančios problemos siurbia ir pinigus, ir laiką (1)

Išsilaisvinimas iš Briuselio biurokratijos turėjo reikšti biurokratinių apribojimų laužą...

Šis miestas pernai pasipildė 33 milijardieriais (3)

Pekine šiuo metu gyvena daugiau milijardierių negu bet kuriame kitame pasaulio mieste. Taip teigti...

Mokslininkai išsiaiškino, kaip fizinės bausmės keičia vaikų smegenų struktūrą (4)

Mąstymas, kad vaikas turi bijoti tėvų, deja, nėra visai išnykęs. Taigi, nėra išnykusios ir...

Dirvos tręšimas pelenais: kokiems augalams jie netinka ir net gali juos pražudyti? (1)

Tai, kad pelenai turi daug augalams naudingų savybių, žino kone kiekvienas sodininkas. Tačiau...

Po studijų seminarijoje ir gyvenimo Prancūzijoje, apsistojo Panevėžio r.: vidurio amžiaus krizė parodė pašaukimą

Molis gali būti raudonas, baltas, geltonas – įvairių spalvų, kaip ir puodžiaus Panevėžio...