aA
Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Elena Urbonienė, kalbėdama Pasaulinei gyvybės dienai paminėti skirtame renginyje, apgailestavo, kad šiuolaikinei moteriai karjera svarbesnė nei vaikų auklėjimas. Anot jos, Dievas tolesnio pasaulio kūrimo funkciją patikėjo šeimai, todėl žlugdyti jos autoritetą – amoralu.
Kaip Dievas įsivaizdavo šeimą?
© Corbis/Scanpix
Pirmiausiai tai skiriama laisvą gyvenimo būdą propaguojančiai žiniasklaidai bei motinystę į karjerą iškeitusioms moterims.

Tauta nyksta dėl moralinio nuosmukio

„Su liūdesiu regime, kad iškyla klastingos kliūtys, susijusios su dabartinės šeimos pokyčiais. Tai verčia vis labiau susirūpinti. Visatos kūrėjas pašaukė žmogų būti bendraautoriumi, puoselėti jo sukurtą pasaulį. Žmogus tai daro kiekviena gera mintimi, žodžiu ir veiksmu. Tačiau ypatingu būdu pasaulio kūrimas pratęsiamas, kai užmezgama nauja, nepakartojama gyvybė – gimsta vaikai. Dievas šią užduotį patikėjo šeimai“, - savo pažiūrų neslėpė ministerijos atstovė.

Anot E. Urbonienės, šeimos autoritetas ignoruojamas, žlugdomas, jaunuoliai nenori įsipareigoti, o žurnalai ir televizija liaupsina gyvenimo būdą, kuriame nėra vietos naujai gyvybei. Tuo tarpu demografinė padėtis blogėja, mažėja vaikų, uždaromos mokyklos, visuomenė sensta, todėl mažėja mokesčių, daugėja socialinių išmokų.

„Lietuvių tauta tampa panaši į tirpstantį ledkalnį, nuo kurio kasmet nesugrąžinamai atskyla vis didesnė dalis. Gyventojų skaičiaus mažėjimas aiškinamas blogomis materialinėmis sąlygomis, tačiau ekonomika augo, mes tai matėme. Todėl esminė yra moralinė, etinė problema. Kol žmogus nelaikomas didžiausia vertybe, kol tik žiūrima, kiek naudos, malonumo jis gali suteikti, sunku tikėtis, kad jo atėjimui į pasaulį bus ruošiamasi kaip savaiminiam gėriui“, - sakė pranešėja.

E. Urbonienės teigimu, būtent valstybės politikai tenka didelė kaltės dalis, kad vaikai skirstomi į planuotus ir neplanuotus, lauktus ir nelauktus, norimus ir nenorimus. Esą šeimos dažnai jaučiasi kaltos, tarsi privalo teisintis, jei gimdo daugiau nei vieną ar du vaikus.

„Šeimai palankūs įstatymai, vaikui skiriama parama, lengvatiniai kreditai būstui, kompensacijos šeimos už papildomą vaikų ugdymą dailės, muzikos, sporto mokyklose ir būreliuose dešimteriopai atsipirktų jau po dešimtmečio“, - įsitikinusi R. Dagio patarėja.

Karjeros siekiančias moteris reikia protinti?

Kalbėdama apie šeimos instituto svarbą, E. Urbonienė pabrėžė, kad žmogus negali tapti brandžia asmenybe, jei kūdikystėje jam stigo besąlygiškos tėvų meilės ir psichologinio saugumo. Toks žmogus linkęs tapti priklausomas nuo alkoholio, narkotikų, sekso, pirkimo manijos, todėl parankus tiems, kurie pelnosi iš šių silpnybių.

„Žmogaus asmenybės pagrindai susiformuoja ankstyvoje vaikystėje, todėl labai svarbu, kad jis būtų apsuptas meilės ir išmintingo rūpesčio, kurį teikia tėvai. Deja, įsivyravo pažiūra, kad moteriai svarbiau karjera nei motinystė, kad veikla už šeimos ribų vertingesnė nei vaikų auginimas ir auklėjimas, todėl moterys motinystę atideda neapibrėžtam laikui arba savo kūdikį palieka svetimų žmonių globai ir išskuba į tarnybą.

Jūs matote, kas aplink darosi, kaip sunku ministrui išlaikyti orią motinystės poziciją. Jis puolamas, kad laikosi krikščioniškų pozicijų. Jei dabar mes nepalaikysime moters, bus labai blogai. Visi sluoksniai turi suprasti, kad tai yra svarbiausia ir tam ateityje bus skiriamas didelis dėmesys“, - teigė pranešėja.

Vis dėlto ministerijos atstovė sutiko, kad visuomenėje pernelyg dažnai atsakomybė už vaikų auklėjimą, socialines ir psichologines šeimos problemas suverčiama ant moters pečių. Tėvo atsakomybė retai prisimenama.

„Svarbi ir tėvo pozicija. Vyrų stoka mokyklose bei kitose ugdymo institucijose veikia neigiamai vaiko asmenybės brendimą, lytinės tapatybės formavimąsi, nerengia vaidmenims, kurie skirti sveikai šeimai sukurti“, - sakė E. Urbonienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (156)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...

Mačiulis ir Marčiulaitis – apie investuotojų aroganciją: kuo ilgiau neprarandi pinigų, tuo tu mažiau išmoksti laukia liūdna pabaiga (2)

Gyvename laikais, kai turimi pinigai „degina“ kišenes ar banko sąskaitas – kyla noras juos kuo...

Karbauskis nori bendradarbiauti su Laisvės partija: vienoje srityje siūlo suremti pečius (2)

Griežtai Laisvės partijos iniciatyvų dėl vienos lyties asmenų partnerystės ir narkotikų...

Gazas dugnas naujas Siena.lt tyrimas (2)

2018 metų Kalėdos Baltarusijos diktatoriui Aliaksandrui Lukašenkai buvo ankstyvos. Diktatorius dar...

Išbandymas svečiuose: Čekija – Lietuva nuolat atnaujinama (47)

Pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė stoja į antrą kovą: F grupės antrame ture...

D+Eugenija Grižibauskienė

Architektės didmiesčio gyvenimą iškeitė į Švenčionėlius: juokėmės, kad tai paskutinis namas šiame miestelyje, kur žmonės norėtų gyventi

Penktadienis yra toji diena, kai jos visos susėda prie didelio stalo ir aptaria darbus, projektus ir...

D+Kotryna Jurgilevičiūtė

Keistos pasaulio kolekcijos: nuo barbių bei supermenų iki siurblių ir namus uzurpavusios karališkosios šeimos

Atspėkit, ką iš jų kolekcionuoja vyrai ir ką – moterys? Tikriausiai norisi sakyti, kad...

Vyraus tikra orų pasiutpolkė: savaitės viduryje – pirma šaltesnio oro banga (4)

„Šią savaitę rudens ir žiemos sandūrą lydės žiemiški reiškiniai: sniegas, šaltis. Tačiau...

50 minučių Dulkio klausęs Sysas neteko kantrybės: atsakykite bent Vandai iš Eišiškių (130)

Rengiama sveikatos apsaugos sistemos pertvarka sukėlė daug klausimų politikams ir savivaldos...

Prezidentės eglutės nuotrauka užbūrė internautų širdis: kviečia pasipuošti ir džiaugtis (133)

Pamažu įsibėgėjant miestų eglių įžiebimams, eglutės nušvinta ir dažno gyventojo kieme....