aA
Trečiadienį baigėsi paskutinius 5-erius metus Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) vadovavusio Žydrūno Bartkaus kadencija. Nuo ketvirtadienio, kovo 30 d., STT direktoriaus pareigas laikinai eis pirmasis direktoriaus pavaduotojas Jovitas Raškevičius, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Žydrūnas Bartkus
Žydrūnas Bartkus
© ELTA / Andrius Ufartas

Ž. Bartkus dirbti tarnyboje pradėjo 1999 m. birželio 1 d. Šiaulių valdyboje. Nuosekliai kildamas pareigose: nuo 2006 m. paskirtas STT Šiaulių valdybos viršininku, nuo 2011 m. – STT Vilniaus valdybos viršininku, nuo 2013 m. – STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju, 2018 m. jis paskirtas eiti STT direktoriaus pareigas.

„Galiu pasidžiaugti, kad per 24 tarnybos metus, iš kurių 5-erius buvau STT vadovu, kartu su komanda nuveikėme daug. Visų keturių STT krypčių – korupcinių nusikaltimų tyrimų, analitinės antikorupcinės žvalgybos, korupcijos prevencijos ir antikorupcinio sąmoningumo didinimo – vieningas veikimas, leido ne tik atskleisti ir prevenciškai užkirsti kelią galimiems korupciniams nusikaltimams, bet ir stiprinti visuomenės požiūrio į antikorupcinės aplinkos kūrimo svarbą Lietuvoje ir pasaulyje.

Visus šiuos darbus atlikome kartu su kompetentinga komanda, todėl dėkoju jiems už didelį atsidavimą ir darbą tėvynei“ – sakė kadenciją baigiantis STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Per 5-erius vadovavimo metus buvo pasiekta reikšmingų pokyčių – prioritetiniu tikslu tapo sisteminių korupcinių nusikaltimų tyrimas, įtvirtinta nauja STT funkcija – analitinė antikorupcinė žvalgyba, priimtas naujas Korupcijos prevencijos įstatymas, sustiprintas tarptautinis bendradarbiavimas – pradėta vadovauti Europos antikorupciniam tinklui EPAC/EACN ir pasiekta, kad vienas svarbiausių skaidrumo forumų pasaulyje 2024 m. vyktų Lietuvoje.

Taip pat stiprintas ir antikorupcinis sąmoningumas – įkurta ir sėkmingai gyvuoja „Skaidrumo akademija“, organizuoti skaidrumo hakatonai, įdiegta ir nauja antikorupcinio švietimo elektroninio mokymo platforma.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
1.8571

Top naujienos

Delfi Plius

Ukraina dar pamena ir kitą susprogdintą užtvanką: liudininkų pasakojimuose – šiurpios detalės

Okupantų rusų Ukrainoje sunaikinta Kachovkos užtvanka sukėlė katastrofą ir priminė kitą...

Naujas tyrimas Vilniuje parodė tiesą, kurios apie savo vaikus nenorėtų sužinoti tėvai: vieną minutę agresyvus, kitą – komoje (2)

Vieną minutę agresyvūs, kitą – ištikti komos, apimti traukulių, nekoordinuoti ir kamuojami...

Karas Ukrainoje. Cinizmo viršūnė: Rusija apšaudo nuo potvynių bėgančius žmones, išsigelbėti siekia 17 tūkst. ukrainiečių  Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną (71)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Konkurencija dėl atostogautojų pasiekė naują lygį: į Turkiją išskrido didžiausias Lietuvos istorijoje keleivinis lėktuvas (4)

Siekdami atkreipti kuo daugiau dėmesio, Lietuvoje veiklą pradedanti turkiško kapitalo kelionių...

Sniego pilys

Tokie bandymai jau buvo daryti su gyvūnais, bet italų chirurgas ryžosi žengti toliau: nutarė perkelti žmogaus galvą ant kito žmogaus kūno

Jis gimė neturėdamas galimybės vaikščioti, ryžosi operacijai, kad jo galva būtų persodinta ant...

Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (3)

Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams,...

Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos

Edgaras Ulanovas suleido tris tritaškius, Isaiah Tayloras – tiek pat, o Ignas Brazdeikis –...

Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija

„Sureagavome tiek mes, tiek sirgaliai“, – po pergalės 95:80 prieš Vilniaus „Rytą“...

Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne „kažkokiais demonais“

Vilniaus „Rytas“ iš pažiūros žaidė netgi kokybiškiau nei pirmojo finalo vizito Kaune metu,...

Indonezijoje į aviacijos verslą įsisukęs Martynas Grigas sustoti neketina: apie geriausias vietas lėktuve ir azijiečių skirtumus

Prieš 8 metus Indonezijoje Martynas Grigas užsuko neįtikėtino dydžio verslą ne bet kur, o...