aA
Jau kuris laikas žiniasklaidoje visi sekame istoriją apie merginą iš Šakių rajono, vos netapusią savo bejėgio vaikelio žudike. Išoriškai viskas tarsi teisinga – „blūdijanti“ – jos motinos žodžiais tariant – „visiškai neaišku dėl kokių priežasčių“ – bylos prokurorą cituojant – 20-metė vos nepakartojo mums jau žinomo šulinio scenarijaus.
K. Mišinienė: kai „visas kaimas ošia“, o tarnybos „nieko nežino“
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Tikrai apgailestauju, kad tenka savo nuomonę išsakyti per žiniasklaidą, tikriausiai dar kartą sukeliant skausmą šios dramos dalyviams, bet matau, kad pusiau išsakyta tiesa neatitaisomai sudarkys šios jaunutės moters gyvenimą.

Tikrai neginčiju atsakomybės už bandymą nužudyti silpną vaikelį, bet miela K.A. mamyte, gerbiamas prokurore, negi jau taip visai nesuprantate keisto K.A. elgesio priežasčių?

Toje pačioje prokuratūroje yra neseniai nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos žmonėmis, kuris nagrinėjo galimą šios nelaimingos merginos išnaudojimą. Pritrūkus įrodymų, teisinis įtariamųjų persekiojimas nutrauktas, bet kaip dėl pačių aukų? Nė apie vieną iš jų nebuvo pranešta specializuotoms pagalbos programoms, nė vienai nepasiūlyta psichologo ar socialinio darbuotojo pagalba.

Popieriniai tie mūsų tarpusavio susitarimai; kaip padaryti, kad pažeidžiamas, bet tyrimui nenaudingas asmuo būtinai būtų nukreiptas į pagalbos tarnybas? Čia kalbame jau apie pasekmes, bet linksmai nuotraukose iš teismo salės besišypsanti K.A. mamyte – tiek metų tylėjote?

Nepilnametė dukra turėjo tokių rimtų, nevaikiškų problemų, kurios baigėsi, kaip pati įvardinote – „blūdijimu“ – čia daug yra pačiai apmąstymų, tiesa?

Niekaip nesuprantu, kaip K.A., sutrikusi, turinti medicininę diagnozę, visą laiką dar gimdymo namuose tvirtinusi, kad nenori, negali auginti savo vaikelio, neatkreipė į save jokio gydytojų, Šakių vaiko teisių apsaugos tarnybos, seniūnijos socialinių darbuotojų dėmesio.

Nepykit, bet už šią jau tradicinę situaciją, kai visas „kaimas ošia“, o tarnybos „nieko nežino“, lieka atsakinga Šakių savivaldybės administracija.. Tikrai tikiuosi, kad bent dabar ji šį atveją išnagrinėjo, persižiūrėjo kitus panašius.

Nežiūrint visų negandų, būsimo teismo sprendimo, K.A. gyvenimas dar tik prasideda, dar daug progų gyventi kitaip laukia ateityje. Jai ir jos vaikeliui labai reikia paramos, palaikymo. Bet vis tik grįžčiau prie pirminio postūmio, paskatinusio mane rašyti šį komentarą – ar mes norime suprasti, kas vyksta prie tų šulinių?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šeimos su vaikais perėjoje vos nesuvažinėjęs vairuotojas – nukentėjusysis, pėstieji – kaltininkai (34)

Prieš pėsčiųjų perėją nesustojęs ir vos šeimos su dviem mažais vaikais nesuvažinėjęs...

Peršalimo sezonui atėjus – viskas, ką reikia žinoti apie ligos išmoką: didžiausia gali siekti net 2,5 tūkst. eurų

Atvėsus orams daugėja žmonių, kurie prašo nedarbingumo pažymėjimo dėl ligos. Tai reiškia ir...

Po visus sukrėtusios kūdikio mirties bijo dar vienos tragedijos: atkreipia dėmesį į keistą žmonių elgesį (2)

Praėjusį mėnesį mirė tėvo per langą išmestas penkių mėnesių kūdikis. 25-erių metų...

Po chemoterapijos – pergalingas Polonaros sugrįžimas buvo atlikta sėklidžių naviko operacija

Italijos pirmenybėse pergalę šventė Bolonijos „Virtus“ (8-2), o Achille Polonara grįžo į...

Pareigūnai nurodė, kas vairuotojų laukia gruodį: numatyta dar griežtesnė kontrolė (1)

Lietuvos kleių policijos tarnyba skelbia, kokie reidai bus vykdomi gruodžio mėnesį.

Karas Ukrainoje. Rusija naktį paleido bepiločius orlaivius iš Krymo Kyjivo meras: Zelenskis moka už klaidas, kurias padarė (3)

Sekmadienio vakarą dėl nepilotuojamų orlaivių atakos daugelyje Ukrainos regionų paskelbtas oro...

„Jurguva“ ketina atleisti daugiau nei pusę darbuotojų

Viršutinių drabužių siuvimu užsiimanti „Jurguva“ turi planų atleisti 19 darbuotojų ir...

Bumblauskas – apie ES ir NATO: tuos, kas zyzė prieš Europos Sąjungą, reikėtų skelbti ant gėdos stulpo (4)

Didžiosios valstybių sąjungos – ką jos mums reiškia? Ar galėtų jų ir nebūti? O ar visų jų...