aA
Filosofas ir rašytojas Arvydas Juozaitis kviečia Lietuvą pabusti iš neoliberalizmo liūno, telktis ir keisti daug metų politikoje įsitvirtinusias grupes, kurios, pasak jo, tapo „priešakiniu neoliberalizmo būriu“, vykdančiu Lietuvai primestą ištautinimo ir išvalstybinimo strategiją. A. Juozaitis teigia, kad šalyje įsivyravo abejinga bendrajam gėriui politinė sistema, kurios korumpuotą prigimtį atskleidė „MG Baltic „bei kitų korporacijų slaptųjų įtakų skandalas.
Arvydas Juozaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Pirmadienį, minint Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo 30-metį, Raudondvario pilyje buvo surengta ir kandidato į prezidentus, rašytojo, filosofo Arvydo Juozaičio rinkimų sambūrio „Lietuva yra čia“ telkimo pirmoji sueiga. Kandidatas į prezidentus taip pat pristatė savo rinkimų programą.

„Lietuvos piliečiai daug metų ieško išeities iš aklavietės, bet uždaras politinis procesas iškreipia demokratiją ir slopina alternatyvių politinių judėjimų kūrimąsi. Tikras atsakymas neoliberaliajai sistemai - tai Atgimimo sąjūdžio atkurta, Vasario 16-osios principais pagrįsta nacionalinė valstybė. Būtent ji sudaro pamatą išties šiuolaikiškai ekonominei ir socialinei politikai, taip pat ir nacionaliniam saugumui. Nacionalinis centrizmas pats savaime nereiškia užsisklendimo. Tai yra vienintelis tvarus būdas atsiverti pasauliui, sudaryti sąlygas visuomenės darnai bei asmenybės tobulėjimui. Tai vienintelė išties patikima atspara išcentrinėms globalių ekonominių santykių jėgoms, tarptautinių korporacijų įtakoms, kurios siekia visuotinio pigios ir judžios darbo jėgos pasaulio“, - sako kandidatas į Lietuvos prezidentus.

Pasak A. Juozaičio, nacionalinis centrizmas pats savaime nereiškia užsisklendimo. Tai yra vienintelis tvarus būdas atsiverti pasauliui, sudaryti sąlygas visuomenės darnai bei asmenybės tobulėjimui. Tai vienintelė išties patikima atspara išcentrinėms globalių ekonominių santykių jėgoms, tarptautinių korporacijų įtakoms, kurios siekia visuotinio pigios ir judžios darbo jėgos pasaulio.

A. Juozaitis pabrėžia, kad, siekiant suvaldyti tautos išsivaikščiojimą, pagrindinis dėmesys turi būti telkiamas šalies vidaus reikalams. Pasak jo, kalba ir nacionalinė kultūra, nacionalinis švietimas ir mokslas, šeima ir teisingumas sudaro pagrindinius keturis bokštus. O ekonominiai ir socialiniai reikalai sudaro šios jo siūlomos „tvirtovės“ centrą. A. Juozaitis įsitikinęs, kad tokioje padėtyje, „buksuojant“ valstybės strategijoms, reikalinga telkianti bei „intervencinė“ šalies vadovo taktika (sudaromas tokių būtiniausių intervencijų sąrašas).

Sueigoje „Lietuva yra čia“ buvo pateikti socialinės ekonominės politikos siūlymai, kuriuose ryškūs socialinės ekonomikos inovacijų ir visuomeninės žaliosios ekonomikos bruožai. Turi būti sudarytos realios sąlygos reemigracijai. Šeima turi tapti viešosios politikos centru (reali parama jaunoms šeimoms, vaikų auginimui bei kitos priemonės demografinei krizei įveikti; realų poveikį turinčios išmokos ir lengvatos).

Diskusijoje buvo svarstoma apie strateginius žingsnius, kurie tobulins valstybės valdymą, užkirs kelią korupcijai bei įves asmeninę valstybės tarnautojų atsakomybę. A. Juozaičio įsitikinimu, reikia sugrąžinti realias tautos galias, Konstitucijos viršenybę, tikrą savivaldą, atgaivinti savanorystę ir bendruomeniškumą.

Užsienio politikos ašį A. Juozaičio siūlymuose sudaro Tėvynių Europos koncepcija, kuri yra priešinga eurofederalizmui, kuris griauna Europą, silpnina nacionalines valstybes, skatina nelegalią migraciją, kelia grėsmę Europos Sąjungos ateičiai. Svarbu mažinti NATO ir ES prieštaravimus, remti Vyšegrado valstybes, stiprinti sandraugą su Latvija.

Svarbią vietą būsimoje kandidato į prezidentus rinkimų strategijoje užims pilietybės institucijos gynimas. Alternatyva Seimo siūlomai daugybinei pilietybei - Lietuvio pasas, kuris galėtų būti duodamas Lietuvos pilietybės atsisakiusiems išeiviams.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Parduotuvės, kurias keliaudami aplanko visi lietuviai: galima apsipirkti vos už 1 eurą (28)

Ar kurs nors regėjote naujus drabužius kainuojančius po 1, 2 ar 5 eurus? Tokias, kosmines kainas...

Kručinskų byla: motinai pareikštas dar vienas kaltinimas (566)

Prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą garsiojoje istorijoje, kuomet iš Eglės ir Gintaro Kručinskų...

Theresai May – skaudūs smūgiai: pasitraukė jau keturi ministrai nuolat atnaujinama (23)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį patyrė itin skaudų smūgį,...

Reidas darželiuose atvėrė tikrąsias žaizdas: grupės perpildytos, o vaikus ugdo logistikos ir grožio specialistai (12)

Perpildytos grupės, darželiai , dirbantys be leidimų-higienos pasų ar nesilaikantys juose...

Dujų ataka Šalčininkuose – iš gimnazijos išvesta apie 700 vaikų (44)

Ketvirtadienį, 11.04 val., ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie incidentą Šalčininkuose -...

Diena su tais, kurie klysta tik vieną kartą: daug geriau už darbą žuvų fabrike kur nors Norvegijoje (63)

Išminuotojai - kariai, apie kuriuos sukurta bene daugiausiai istorijų bei pokštų. Tačiau...

Susikibo dėl plynųjų kirtimų: miško niokojimas ar civilizuotas verslas? (12)

Dėl plynųjų kirtimų visuomenėje jau kurį laiką kunkuliuoja emocijos, tačiau daugiau nei per...

Grasinimų sulaukusi Šakalienė raginama išsklaidyti jai metamus kaltinimus (311)

Viešojoje erdvėje nuskambėjus informacijai, kad Seimo narė Dovilė Šakalienė , dirbdama...

Suirzęs moksleivio tėvas: streikas – smagu, o tėvams teks „atidirbti“ su dvigubai namų darbų? (137)

Jau visą savaitę skalambijama apie mokyklų ir mokytojų streikus. Vieni politikai kaltina kitus,...

Mauricas: tokių prastų pasaulio lūkesčių nebuvo nuo pat 2009 metų (202)

Finansų rinkose nuotaikos negerėja. Jau kitais metais tikimasi, kad ekonomikos augimas pastebimai...