Socialdemokratinės koalicijos frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas "žurnalistine staigmena" pavadino pranešimą spaudoje, jog jis gali pakeisti dabartinį sveikatos apsaugos ministrą Romualdą Dobrovolskį, tačiau ir neatmetė tokios galimybės.
Juozas Olekas ir Romualdas Dobrovolskis
© DELFI
"Jeigu mes susėstume ir kalbėtume apie tai, jog reikėtų prisiimti atsakomybę vadovauti sveikatos apsaugos sistemai, aš manau, jog turiu pakankamai patirties", - penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė J.Olekas.

Medicinos mokslų daktaras J.Olekas yra ėjęs sveikatos apsaugos ministro pareigas pirmojoje nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos Vyriausybėje 1990-1991 metais.

Savo ruožtu, jis pažymėjo, jog šiuo metu turi "labai svarbias pareigas" ir jo darbas jam patinka. J.Olekas taip pat neigė, jog socialdemokratai svarstė konkrečių ministrų pakeitimo galimybes po naujojo prezidento inauguracijos.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog Vyriausybė naujam šalies prezidentui turi formaliai grąžinti savo įgaliojimus, tačiau neprivalo būti formuojama iš naujo.

R.Dobrovolskį į Vyriausybę delegavusi Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) penktadienį pareiškė nesvarstanti galimybės pakeisti sveikatos apsaugos ministro.

"Spaudoje pasirodę gandai, neva socialliberalai galvoja apie ministro pakeitimą, neturi jokio pagrindo", - teigiama NS Informacinio centro pareiškime spaudai.

Socialliberalų nuomone, gandus apie ministro pakeitimą skleidžia sveikatos apsaugos reformos priešininkai, "kurie pertvarkant sveikatos apsaugos sistemą neteko pasipelnymo šaltinio".

"Naujoji sąjunga yra įsitikinusi, jog ministras R.Dobrovolskis gerai išmano savo vadovaujamą sritį, todėl nėra reikalo jį keisti", - pažymima pareiškime. J.Olekas taip pat teigiamai vertino dabartinio sveikatos apsaugos ministro Romualdo Dobrovolskio veiklą.

"Lietuvos žmonės gauna geresnę sveikatos pagalbą dabar, nei jie gavo prieš pradedant dirbti R.Dobrovolskiui. Manau, jog jis žengia geru keliu", - sakė J.Olekas. R.Dobrovolskį į Vyriausybę delegavo socialdemokratų partneriai socialliberalai.

Spaudos konferencijoje komentuodamas padėtį sveikatos apsaugos sistemoje, J.Olekas pabrėžė, jog bet kurio ministro prioritetas turėtų būti medikų atlyginimų didinimas.

"Viena iš labai aktualių sričių yra medikų darbo apmokėjimas. Čia mes turime padaryti, aš manau, esminį lūžį. Mūsų vienas esminių siekių yra medikų atlyginimų padidinimas, nes palyginti su kitų sferų darbuotojais, jų atlyginimai yra aiškiai nepakankami", - sakė socialdemokratas.

Kalbos apie galimą sveikatos apsaugos ministro pakeitimą po naujo prezidento inauguracijos sklinda jau seniai. Tuo yra įsitikinusi ir Seimo opozicija, kuri du kartus nesėkmingai bandė atstatydinti ministrą interpeliacijos keliu.

Šias kalbas pakurstė ketvirtadienį įvykęs Seimo pirmininko Artūro Paulausko ir ministro susitikimas, kuriame parlamento vadovas pareiškė susirūpinimą dėl spaudoje paskelbtos informacijos neva ministerija ketina įvesti papildomus mokesčius už gydymą ligoninėse.

Po susitikimo ministras paneigė, jog tokie planai egzistuoja. Tuo tarpu J.Olekas spaudos konferencijoje pripažino, jog tokia galimybė buvo svarstoma darbo grupėje, kurią pernai sudarė parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas.

"Tai, kas vakar pasirodė spaudoje, buvo darbo grupės atgarsiai. Tokie svarstymai yra, bet to nereikia išsigąsti. Koks bus galutinis sprendimas - tai jau kitas dalykas", - sakė J.Olekas.

Socialdemokratinės koalicijos seniūnas pažymėjo, jog tokie siūlymai buvo surašyti dar 1991 metais Seimui pateiktame pirmajame Sveikatos draudimo įstatymo projekte. "Čia nėra nieko nauja", - pažymėjo jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva buvo ant gripo pandemijos slenksčio – daliai žmonių komplikacijų išvengti nepavyks (78)

Nors Lietuvoje bendras sergamumas grip u ir peršalimo ligomis pagaliau pradėjo mažėti,...

Prastos naujienos: vaiko pinigų kai kuriems teks laukti iki pavasario (166)

Dėl informacinės sistemos trikdžių, darbuotojų gretas išretinusių ligų ir kai kurių tėvų...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis egzotiškuose kraštuose privers susigėsti (74)

Verslininkas bei keliautojas Jokūbas Laukaitis , nuolat keliaujantis po egzotiškiausius pasaulio...

Kokiame amžiuje seksas teikia didžiausią malonumą (28)

Gera žinia: amžius čia visiškai nesvarbus. Amžius tėra tik skaičius, ypač kalbant apie...

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio (173)

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Su 13 metų vyresniu sportininku laimę atradusi Karolina Liukaitytė prakalbo apie vestuves (174)

Su verslininku Arnu Jurskiu skirtingais keliais pasukusi orų pranešėja Karolina Liukaitytė...

Po paskutinių Čeponio „perlų“ – pastaba iš kolegos: kam peiliu į nugarą durti triuškinamos ekipos gerbėjams?

Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nepaliko vilčių Vilniaus „Lietuvos...

Anonimiškai paviešinta Blac Chynos sekso vaizdajuostė tapo internautų pašaipų objektu kuria memus ir istorijas (5)

Pirmadienio rytą „Twitter“ tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota seksu...

Košmariškus prisiminimus išsklaidęs Juškevičius – apie naują karjeros stotelę ir ypatingą Brolio vaidmenį (14)

Šis sezonas Adui Juškevičiui yra išties išskirtinis. Į Panevėžio „Lietkabelį“ rugsėjo...

Kaip žmonės reaguotų į nežemišką gyvybę? (23)

Žmonės aktyviai kitose planetose ieško gyvybės. Šiuo metu dėl šio didingo tikslo dirba net...