Konstitucinis Teismas penktadienį patenkino Prezidento advokatų prašymą ir sutiko posėdyje išklausyti advokato Juozo Gaudučio liudijimą. Advokatas J. Gaudutis atstovavo Andriui Gumbiui, kurį Seimo specialioji tyrimo komisija įvardijo kaip dariusį spaudimą bendrovės "Žemaitijos keliai" akcininkams.
Konstitucinis Teismas
© ELTA
Liudininkas J. Gaudutis sakė negalįs nei paneigti, nei patvirtinti Seimo komisijos suformuluoto kaltinimo, kad Prezidentas Rolandas Paksas įgaliojo savo patarėją Visvaldą Račkauską daryti įtaką bendrovės "Žemaitijos keliai" akcijų perleidimui R. Paksui artimiems asmenims. J. Gaudutis teigė galįs tik papasakoti akcijų perleidimo aplinkybes.

Vardindamas šias aplinkybes J. Gaudutis teigė, kad "Šiaulių plento" vadovas Alfonsas Armalas savo turėtas "Žemaitijos kelių" akcijas A. Gumbiui abiejų šalių susitarimu pardavė 2003 m. birželį pasirašius dvišalę sutartį.

Šiuo atveju jokio spaudimo, pasak J. Gaudučio, nebuvo daroma. J. Gaudutis sakė ketinąs bylinėtis teisme dėl garbės ir orumo įžeidimo, nes jis pats minimas Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, kaip neva daręs spaudimą dėl "Žemaitijos kelių" akcijų perleidimo.

Komisijos išvadoje yra minimi liudytojų A. Armalo ir Romo Matiuko parodymai, jog advokatas J. Gaudutis, prieš pasirašant "Žemaitijos kelių" akcijų pardavimo sutartį, yra sakęs A. Armalui, kad "yra visokių priemonių, ateina, tikrina visokios komisijos", užsiminęs, kad A. Armalo sūnus dirba prokuratūroje, kad "jis gali paslysti, būna gyvenime visokių peripetijų".

J. Gaudutis, penktadienį liudydamas teisme, neigė kalbėjęs tokius žodžius ir tikino, kad esą juo labiau nebūta ir jokio Prezidento R. Pakso spaudimo dėl "Žemaitijos kelių" akcijų pardavimo. "Mano veiklos sferoje sudarant ir pasirašant šias sutartis nebuvo jokio Prezidento intereso", - teigė J. Gaudutis.

Tuo tarpu Seimo atstovas Raimondas Šukys tvirtino, jog penktadienį pateikti J. Gaudučio parodymai nepaneigė Prezidentui keliamų kaltinimų. R. Šukio teigimu, J. Gaudučio parodymai, esą spaudimo ir įtakos dėl "Žemaitijos kelių" akcijų daryti nebuvo prasmės, nes akcijos jau buvo įsigytos, yra klaidingi.

R. Šukio aiškinimu, iš A. Armalo įsigiję dalį "Žemaitijos kelių" akcijų, suinteresuoti asmenys šiuo sandoriu neperėmė "Žemaitijos kelių" valdymo, ko iš esmės siekė, nes nebuvo įgiję 51 proc. akcijų paketo.

Todėl įtaka bei spaudimas buvo daromi ir vėliau. Pasak R. Šukio, Prezidento R. Pakso veiksmai turėjo reikšmės ne 2003 m. birželį, o 2003 m. spalį, "kuomet buvo daromi intensyvūs "Žemaitijos kelių" akcininkų spaudimo veiksmai" - kontrolės ir teisėsaugos institucijoms teikiami anoniminiai skundai, atliekami bendrovės patikrinimai, skambučiai telefonu ir kt. Šis spaudimas, kurį atliko ir pats R. Paksas, buvo daromas kitai įmonei "Šiaulių plentas", iš kurios buvo siekiama perimti 22 procentus "Žemaitijos kelių" akcijų.

Penktadienio posėdyje Konstitucinis Teismas nagrinėja iš karto tris tarpusavyje susijusius veiksmus - trečiąjį, ketvirtąjį ir penktąjį.

Šiuos veiksmus atitinkantis kaltinimas skelbia, jog R. Paksas davė nurodymus savo patarėjui Visvaldui Račkauskui per teisėsaugos institucijas siekti paveikti UAB "Žemaitijos keliai" vadovus ir akcininkus "dėl akcijų perleidimo R. Paksui artimiems asmenims, taip pat žinojo, kad neteisėtas poveikis privatiems asmenims ir privatiems ūkio subjektams daromas naudojantis jo, kaip Respublikos Prezidento, vardu, ir nesiėmė priemonių užkirsti tam kelią".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dar neregėtas naujos kartos nusikaltėlių žiaurumas: po kraują stingdančios egzekucijos – slaptos laidotuvės (109)

Prieš mirtį ypatingai dideles kančias patyręs 39 metų Vilniaus rajono gyventojas neturėjo jokių...

Dėl meilės išvyko į JAV, tačiau pateko į kalėjimą: jie negalėjo patikėti, kad europietė pasirinko tokį kelią (61)

Dabar Aušra Kazlauskienė – sėkminga verslininkė, mylima žmona ir dviejų nuostabių vaikų...

Populiarėja vardiniai automobilio numeriai: kiek kainuoja, kas užsako ir ko negalima užrašyti (77)

Lietuvoje automobiliams, motociklams ir priekaboms nuo 2001 m. galima įsigyti vardinius transporto...

Kokiais lėktuvais skraidysime po 10 ar 20 metų (34)

Nors aviacijos entuziastai svajoja apie danguje dominuosiančius viršgarsinius, bepiločius ar...

Sveikosios čija sėklos turi ir šalutinį poveikį – kai kuriems net mirtiną (23)

Ispaninio šalavijo sėklos, liaudyje dar vadinamos „ čija “ (angl. chia), yra ypač maistingas...

Vokietijoje renkamas parlamentas (40)

Rugsėjo 24 dieną, sekmadienį, Vokietijoje vyksta rinkimai į parlamentą. Ir nors šiuose...

Pasaulio vietos, kurios neslepia priešiškumo turistams (57)

Kaip keliautojai mes mėgstame manyti, kad visas pasaulis yra mums po kojomis, kad yra daugybė...

Keisčiausios garsenybių grožio procedūrų: nuo lakštingalų mėšlo iki kraujo nuleidimo (3)

Nuolat girdime ir skaitome, kaip garsenybės išleidžia daugybę pinigų įvairioms grožio...

Miegamojo paslaptys: kiek dažniausiai trunka meilės žaidimai? (75)

Būgštaujate, kad jūsų naktiniai išdykavimai lovoje nėra pakankamai ilgi? Dauguma porų tai daro...

Orai: mėgausimės šiltais ir sausais orais (7)

Artimiausiomis dienomis išvengsime lietaus, vyraus gana šilti orai . Taip LRT RADIJUI sako...