aA
Vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis šeštadienį, Velykų išvakarėse, susitaikė su policijos generaliniu komisaru Vytautu Grigaravičiumi bei nusprendė toliau dirbti kartu.
Vytautas Grigaravičius ir Juozas Bernatonis
Vytautas Grigaravičius ir Juozas Bernatonis
© ELTA
BNS šaltinių žiniomis, išsprendus VR ministro ir policijos vadovo konfliktą, nuspręsta nutraukti ministro kaltinimų komisarui teisėtumą tiriančios specialios Seimo komisijos darbą. Premjeras ir prezidentas yra pareiškę, kad sprendimus priims, sulaukę komisijos išvadų.

Kaip teigiama šeštadienį išplatintame bendrame J.Bernatonio ir V.Grigaravičiaus pranešime spaudai, Velykų išvakarėse jie susitiko su premjeru Algirdu Brazausku bei Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Aloyzu Sakalu ir apsvarstė situaciją policijos sistemoje.

BNS žiniomis, susitikimas vyko Vilniuje.

"Pabrėžiame, kad valstybės ir jos žmonių interesai mums yra svarbiausi. Nusprendėme pašalinti esamus mūsų veiklos trūkumus ir toliau dirbti kartu. Įsitikinome, kad įmanoma suderinti mūsų požiūrių skirtumus", - teigiama bendrame VR ministro bei policijos vadovo pranešime.

Abu pareigūnai mano, kad Didysis šeštadienis - puiki diena susitaikymui ir bendrų sprendimų suradimui.

Kaip sakė Seimo pirmininko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas, Artūras Paulauskas "buvo maloniai nustebintas, kad V.Bernatonis, paklusęs visuomenės ir premjero spaudimui, suprato, kad sėkmingas policijos darbas yra svarbiau nei atskirų valdžios pareigūnų ambicijos".

Seimo pirmininkas mano, kad "tai turėtų būti gera pamoka ne tik J.Bernatoniui, bet ir visiems politikams, nes visada sugebantiems pasverti sakomą žodį".

Seimo pirmininkas A.Paulauskas suabejojo, ar reikėtų nutraukti ministro kaltinimų komisarui teisėtumą tiriančios specialios Seimo komisijos darbą. Pasak jo, komisija buvo sukurta ne abiem pareigūnam taikyti, o susidariusioms aplinkybėms ištirti.

Seimo sprendimu laikinoji tyrimo komisija sudaryta praėjusį ketvirtadienį.

Dienraščio "Respublika" duomenimis, penktadienį už Vyriausybės durų nuspręsta, kad vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis turi susitaikyti su policijos generaliniu komisaru Vytautu Grigaravičiumi, arba abu turi trauktis iš postų.

Šis klausimas penktadienį svarstytas ne oficialiame Vyriausybės posėdyje, o per uždarus ministrų kabineto narių pietus. Jų metu premjeras Algirdas Brazauskas negailėjo kritiškų žodžių J.Bernatonio atžvilgiu.

Dienraščio teigimu, premjeras penktadienį per pietus prasitarė smarkiai abejojąs, ar policijos vadovui ir ministrui pavyks susitaikyti dėl kai kurių pastarojo charakterio savybių. Pasak jo, jei tai ir įvyktų, trintis tarp šių pareigūnų atsinaujintų po kelių mėnesių.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras viešai pareiškė, jog policijos generalinis komisaras V.Grigaravičius toleravo galimą neteisėtą duomenų rinkimą apie aukščiausius šalies vadovus ir vidaus reikalų sistemos pareigūnus.

Po šių kaltinimų ministras policijos generalinį komisarą nušalino nuo pareigų, o premjeras ir prezidentas prabilo apie V.Grigaravičiaus atleidimą iš darbo. Tuomet visuomenėje kilo didelis nepasitenkinimas - net surengtos kelios protesto akcijos, palaikančios komisarą.

Policijos generalinį komisarą skiria ir atleidžia prezidentas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užsimojo pažaboti pamokas praleidžiančius mokinius ir jų tėvus: siūlo griežtus pokyčius (16)

Valdžia imasi prasto pamokų lankomumo ir svarsto, kaip spręsti šią problemą. Šiuo metu vienam...

Tokių naujienų Lietuva jau seniai nematė: kontrabandininkams, sukčiams ir naminukės mėgėjams – ypač geros žinios (5)

Seime diskutuojama apie tokias Baudžiamojo kodekso (BK) pertvarkas, kokių Lietuva nematė jau...

Po kūdikio gimimo Indrė ant kaklo pajautė guzus: paaiškėjo, kad jai ‒ antros stadijos vėžys (1)

Indrei Šimaitienei iš Kalnaberžės truputį per keturiasdešimt. Pati branda, gyvenimo saulė tarsi...

Gyventojų piniginėse – vėjai: paramos ima prašyti ir vidurinė klasė (6)

Infliacijai ir paskolų palūkanoms gyventojų išlaidas iškėlus į nematytą lygį, ekspertai...

Policija: pavojingas bėglys sulaikytas (8)

Policija praneša, kad sulaikytas pabėgęs nuteistasis Jevgenij Vorobjov.

Po Donato Čižausko bičiulių surengto koncerto socialinius tinklus užplūdo gerbėjų žinutės: ašarą braukiau, per kūną ėjo šiurpas gera žinia nedalyvavusiems renginyje

Daugybė Donato Čižausko gerbėjų sutiks, kad tai, ką jie Kaune išvydo šeštadienio vakarą,...

[Delfi trumpai] Vilkų pavasariniai šėliojimai nepaliks abejingų: pamatysite juos visai kitaip

Laukinių žvėrių gyvenimo akimirkomis džiuginantis Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas...

Dovilė Jablonskaitė

Odos genetikos testą atlikusi kosmetologė Rugilė nustėro: metų metus veidui davė ne tai, ko jam iš tikrųjų reikėjo (1)

Kaunietė kosmetologė Rugilė Bliujūtė daugybę metų buvo įtikėjusi, kad yra sausaodė. Tai buvo...