JAV administracijos ir Kongreso nariai pareiškė padėką Lietuvai už paramą pastangoms sutramdyti tarptautinį terorizmą ir žada greitą Lietuvos stojimo į NATO sutarties ratifikavimą.
Tokius patikinimus išgirdo Vašingtone viešintis premjeras Algirdas Brazauskas susitikimuose su kongresmenais ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Richardu Armitage'u (Ričardu Armitidžu).

R.Armitage'as, atvykęs susitikti su A.Brazausku į Lietuvos ambasadą Vašingtone, pareiškė padėką Lietuvai už dalyvavimą antiteroristinėse operacijose ir už Vilniaus dešimtuko grupės pareiškimą, remiantį JAV formuojamą koaliciją ir raginantį Irako vadovą Saddamą Husseiną nedelsiant taikiai nusiginkluoti.

"Atvykau padėkoti už fantastinį Vilniaus dešimtuko pareiškimą", - sakė valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas, pastebėjęs, kad jam ypač džiugu viešėti šalies sąjungininkės ambasadoje. "Sunkiu metu sužinai, kas tavo draugas", - atsakė į tai A.Brazauskas.

Kaip skelbta, Vilniaus grupė, vienijanti 10 pakviestų į NATO ir narystės Aljanse siekiančių Rytų ir Vidurio Europos šalių, paragino Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą imtis visų būtinų priemonių tam, kad būtų sustabdytas Irako keliamas pavojus tarptautinės bendruomenės saugumui ir taikai.

Pats A.Brazauskas, trečiadienį susitikęs su JAV viceprezidentu Richardu Cheney'u (Ričardu Čeiniu), pareiškė, kad valstybės sekretoriaus Colino Powello (Kolino Pauelo) pateikti įrodymai, jog Irakas turi masinio naikinimo ginklų, yra įtikinantys.

Premjeras A.Brazauskas susitikime su R.Armitage'u taip pat paprašė JAV administracijos kuo greičiau oficialiai pripažinti Lietuvą rinkos ekonomikos šalimi. R.Armitage'as patvirtino, jog sprendimas šiuo klausimu rengiamas ir, nors pavėluotai, "Lietuva bus pripažinta tuo, kuo realiai ji yra", pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. A.Brazauskas dideliam krepšinio mėgėjui R.Armitage'ui įteikė Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius su 13 numeriu.

"Mes jau esam vienos komandos nariai",- priimdamas dovaną sakė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas. Susitikimas įvyko trečiadienio vakarą Vašingtono laiku, kai Lietuvoje jau buvo po vidurnakčio, ketvirtadienis. Tą pat dieną įvyko A.Brazausko susitikimai su senatoriais respublikonu Richardu Lugaru (Ričardu Lugaru) ir demokratu Benu Nelsonu, taip pat kongresmenu respublikonu Josephi Pittsu (Džozefu Pitsu). Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas R.Lugaras pabrėžė nematąs kliūčių baigti Lietuvos stojimo į NATO sutarties ratifikavimą JAV Senate šių metų vasarą.

Gavusi pakvietimą į NATO pernai lapkritį, visaverte Aljanso nare Lietuva turėtų tapti 2004-aisiais. Ketvirtadienį Vašingtone A.Brazauskas dalyvaus kasmetiniuose nacionaliniuose maldos pusryčiuose kartu su JAV prezidentu George'u W.Bushu (Džordžu Bušu), viceprezidentu R.Cheney'u (Riačardu Čeiniu), JAV Kongreso nariais bei aukštais pareigūnais iš įvairių pasaulio valstybių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (320)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (333)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (337)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (26)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (29)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (240)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (5)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (5)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...