aA
Lietuvai atstovaujantis išgama, ne tik pasivadinęs nesąmoningu vardu, bet dar išdrįsęs užgiedoti rusiškai. Taip nuomonę apie Lietuvos atstovą „Eurovizijos“ dainų konkurse Sashą Song socialinio tinklo „Facebook“ svetainėje išsakė Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas Andrius Vyšniauskas. Iš vakaro žarstęsis įžeidinėjimais, rytą jaunasis konservatorius jau tikino nieko apie tai nežinantis. Visgi vėliau A. Vyšniauskas atsiprašė dainininko.
Jaunųjų konservatorių lyderis Sashą Son(g) išvadino išgama
© DELFI

„Nu kas per %&$#@&*^%... nesikeikus. Tas išgama, kursai Lietuvą atstovauja, ne tik užsivadino kažkokiu nesąmoningu vardu, bet dar išdrįso rusiškai užgiedoti. Jokios savigarbos. Kodėl štai balkaniečiai sugeba savomis kalbomis dainuoti? Kodėl sugeba tautinius rūbus užsidėti, nacionalinius šokius sutrypti, o štai mes ėjome ėjome ir priėjome prie to, kad prabilome matuškos šnekta... tfu... visą vakarą sugadino...“, - ketvirtadienio vakarą tuoj po Lietuvos atstovo pasirodymo „Facebook“ rašė A. Vyšniauskas.

Rytą A. Vyšniauskas, matyt, mažai ką beprisiminė. „Aš nežinau apie tai nieko. Tai yra mano asmeninis komentaras ir tikrai ne jūsų reikalas“, - ištaręs šiuos žodžius, jaunasis konservatorius baigė pokalbį. Po kurio laiko politiko pasisakymas apie Sashą Son(g) iš svetainės dingo.

Politikas – viešas asmuo

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius aiškina, kad socialinis tinklas „Facebook“ – registruotai žmonių grupei skirta erdvė. Čia dalijamasi mintimis, informacija ne privačioje, o virtualioje erdvėje, kuri prieinama tik ribotam vartotojų ratui. Tai, pasak D. Radzevičiaus, lygiai tas pat, kaip pasakytas sakinys, mintis ar atliktas veiksmas savo draugų, bičiulių, gerų pažįstamų rate.

„Kai kalbame apie politikus, jų privatumas daug mažesnis. Net jeigu tai būtų privačios vakarienės metu ar privačioje erdvėje daroma nusikalstama veikla arba įstatymo pažeidimai, pagal Visuomenės informavimo įstatymą visuomenė turi teisę žinoti apie tokią politiko – viešo asmens - veiklą“, - kalbėjo LŽS pirmininkas.

Tik, sako D. Radzevičius, reikia įvertinti, ar tai, kas pasakyta privačiai, pažeidžia įstatymus. Tuo tarpu kai kalbama apie saviraiškos laisvę, kuri nepažeidžia įstatymų, niekas neturi teisės brautis į privatų gyvenimą.

A.Vyšniauskas: atsiprašau, jei tai užgavo kažkieno jausmus

Penktadienį per pietus DELFI pasiekė jaunojo politiko atsiprašymo laiškas. Jame A. Vyšniauskas gailisi dėl neapgalvotų veiksmų, tačiau tvirtina, kad kiekvienas Lietuvos pilietis gali turėti savo asmeninę nuomonę.

„Atsiprašau už gegužės 14 d. vakarą išsakytas mintis „Facebook“ socialinio tinklo diskusijoje. Pripažįstu, jog mano reakcija į Sashos Son(g) pasirodymą „Eurovizijos“ konkurse tebuvo spontaniška ir neapgalvota reakcija. Atsiprašau, jei tai užgavo kažkieno jausmus ir įsitikinimus“, – sako Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas.

Jaunasis konservatorius tvirtina nesantis politikas, o tik nevyriausybinės organizacijos vadovas.

„Norėčiau patikinti, jog nesu politikas, neužimu jokių su politika susijusių pareigų ir nesu viešas asmuo. Esu nevyriausybinės organizacijos vadovas, todėl tai yra mano vieno asmeninė nuomonė. Manau, jog kiekvienas Lietuvos pilietis gali turėti savo asmeninę nuomonę, teisę ją reikšti, tačiau ir gebėti prisiimti už ją tam tikrą atsakomybę“, – sako jis.

„Šį savo poelgį vertinu kritiškai ir dabar nurimus aistroms galiu pažvelgti į tai daug ramiau. Esu didelis Lietuvos atstovų įvairiose varžybose sirgalius, todėl pirmoji mano reakcija buvo per daug aštri, tačiau šiuo metu, nurimus aistroms, džiaugiuosi už gerą Sashos Son(g) pasirodymą ir tikiu, jog Lietuvos atstovo patekimas į Eurovizijos finalą yra tikra šventė visiems Lietuvos žmonėms“, – laišką užbaigia A. Vyšniauskas.

DELFI primena, kad viešasis asmuo – valstybės politikas, teisėjas, valstybės ar savivaldybės pareigūnas, politinės partijos ir (ar) asociacijos vadovas, kuris dėl einamų pareigų arba savo darbo pobūdžio nuolat dalyvauja valstybinėje ar visuomeninėje veikloje, arba kitas asmuo, jeigu jis turi viešojo administravimo įgaliojimus ar administruoja viešųjų paslaugų teikimą arba jeigu jo nuolatinė veikla turi reikšmės viešiesiems reikalams.

R. Juknevičienė: JKL pirmininko poelgis netoleruotinas


JKL pirmininko Andriaus Vyšniausko poelgį Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai vertina kaip itin nekorektišką ir nederantį organizacijos, puoselėjančios konservatoriškas vertybes, pirmininkui, informuojama TS-LKD pranešime spaudai.

„Nuo tokių žodžių ir minčių norisi tik kategoriškai atsiriboti. Tai visiškai nederantis elgesys ne tik jaunimo organizacijos vadovui, bet ir Lietuvos piliečiui, kuriam derėtų palaikyti ir didžiuotis kiekvienu šalį svetur garsinančiu piliečiu“, – teigia Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

Taip pat pranešime spaudai pabrėžiama, kad Jaunųjų konservatorių lyga – savarankiškai funkcionuojanti jaunimo nevyriausybinė organizacija ir Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai neturi jokios įtakos jos valdymui ir neatsako už jos vykdomą politiką.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dviejuose Rusijos kariniuose aerodromuose nugriaudėjo sprogimai atakuotas aerodromas, iš kurio okupantai į Ukrainą leidžia raketas (17)

Dviejuose Rusijos kariniuose aerodromuose skirtingose srityse nugriaudėjo sprogimai, pasak šalies...

Kubilius apie Vyriausybę pasakė viską: žinau, kokios reakcijos sulauksiu (23)

Buvęs premjeras, europarlamentaras Andrius Kubilius įvertino pusę šios Vyriausybės kadencijos....

Švedijoje nužudytas žinomiausias Kadyrovo kritikas (2)

Švedijoje nužudytas žinomiausias Čečėnijos valdžios kritikas, tinklaraštininkas Tumso...

SuTaupyk

Baiminamasi, kad, pabrangus kurui, pastatų šildymui dar aktyviau naudos itin kenksmingą medžiagą

KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto surengta apklausa atskleidė, jog automobilių...

Po viešų valdančiųjų apsižodžiavimų, Armonaitė įvertino padėtį koalicijoje: to tik ir reikėjo tikėtis (3)

Laisvės partija pirmadienį surengė spaudos konferenciją, skirtą apžvelgti dvejus kadencijos...

Verslas PliusLukas Miknevičius; „Mano investicija“

Patyrę investuotojai – apie savo klaidas: jei pavyko padvigubinti mažą sumą, nereikėtų iškart bandyti su didele

Kokios investicinio portfelio klaidos kainuoja brangiausiai ir kaip jų išvengti – šis klausimas...

Žiniasklaida skelbia apie naują Rusijos manevrą: kreipėsi į Izraelį papildyta (3)

Rusija ketina permesti dalį „strateginės ginkluotės“ iš Sirijos į Ukrainą , praneša...

Drama pasaulio čempionate Italijoje: lietuviams sidabras atiteko po kontroversiško teisėjų sprendimo

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio...

Karas Ukrainoje. Arestovyčius: pakvipo dar vienu Rusijos „geros valios gestu“ analitikai: Ukrainos sėkmė žiemą priklauso nuo dviejų veiksnių

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai, remdamiesi Ukrainos pareigūnais, teigia, kad Ukraina...

Leidykla „Kitos knygos“

Žarnyno poveikis smegenims: kaip tam tikros bakterijos veikia mūsų nuotaiką, nustebino net mokslininkus

Tirdami emocijas mokslininkai pirmiausia mėgina ką nors išmatuoti. Polinkį į savižudybę vertina...