aA
Prezidento rinkimuose nusprendusi dalyvauti Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda – nepadedami nei į kairę, nei į dešinę lentyną, daugiau vienijantys nei skaldantys kandidatai, ir galbūt jie yra tai, ko šiandien reikia Lietuvai, LRT.lt teigia Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Albinas Januška.
Ingrida Šimonytė, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
© DELFI

Maža to, pasak jo, G. Nausėda esą būtų pagrindinė kliūtis premjerui Sauliui Skverneliui patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą, jei šis nuspręstų kandidatuoti rinkimuose.

Lapkričio viduryje portale DELFI skelbta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad kandidatų į prezidentus reitinge vis dar pirmauja buvęs SEB banko ekonomistas G. Nausėda, antroje vietoje – konservatorių kandidatė I. Šimonytė, o trečioje dar savo sprendimo nepaskelbęs premjeras S. Skvernelis.

Paskutinė visuomenės nuomonės apklausos bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa, kurią užsakė dienraštis „Lietuvos rytas“, rodo, kad kandidatų į prezidentus reitinguose I. Šimonytė vejasi G. Nausėdą. Ją tinkamiausia kandidate šį mėnesį mato 20 proc. apklaustųjų, o G. Nausėdą – 25 proc. Kaip rodo apklausos, G. Nausėdos reitingas jau kelis mėnesius iš eilės paauga vienu procentu. Rugsėjį I. Šimonytę kaip kandidatę, už kurią balsuotų prezidento rinkimuose, matė 10 proc., spalį – 18 proc. apklaustųjų. Tuo metu kitų kandidatų, kurie apie kandidatavimą nepaskelbė, reitingai gerokai mažesni.

Kandidatų sumažės, I. Šimonytė turi svarbią užduotį

„Jei tikėtume reitingais, beveik pusė Lietuvos gyventojų žada rinktis tarp dviejų kandidatų: G. Nausėdos ir I. Šimonytės. Ir tai gera žinia, kad toks nemažas skaičius rinkėjų yra pakankamai racionalūs ir stabilūs.

Šie du kandidatai yra pakankamai universalūs, nepadedami į kokią vieną kairę ar dešinę lentyną, ar į „pirmąją“ ar „antrąją“ Lietuvą, daugiau vienijantys nei skaldantys, ir todėl galbūt tai yra bent jau minimaliai tai, ko šiandien reikia Lietuvai. Kas iš jų bus pirmas, jei pasirinkimas būtų tik iš jų? Šiandien sunku pasakyti, nes čia daugiau lems emocijos ir simpatijos nei racionalumas“, – LRT.lt naujienų portalui komentavo A. Januška.

Albinas Januška
Albinas Januška
© DELFI / Domantas Pipas

Tuo metu kiti – antros ir trečios lygos – kandidatai, pasak A. Januškos, išsibarstys likusios Lietuvos balsus, ir jiems patekti į turą, jei pirmoji lyga nedarys klaidų, šiandien nėra daug vilties. Kaip teigia A. Januška, atsirasti naujam pirmos lygos kandidatui taip pat nelabai yra vietos, „nebent būtų kokia nors „bomba“, kurią net teoriškai sugalvoti šiandien yra sunku“.

„Kandidatų sumažės, nes dalis jų nesurinks pakankamo skaičiaus parašų, ypač tie, kurie į rinkimus eina be politinių partijų paramos ar su silpnomis partijomis. Tokia grėsmė kyla ir G. Nausėdai. Tada atsiveria galimybė S. Skverneliui, kuris galėtų tapti platesnės kairės kandidatu, bet kol kas neturi nei strategijos, nei komandos. Teoriškai S. Skvernelis galėtų laimėti antrajame prezidento rinkimų ture, bet kol kas negali į jį patekti“, – aiškina A. Januška.

G. Nausėda, pašnekovo teigimu, šiandien yra esminė kliūtis premjerui patekti į antrąjį turą, todėl tie rinkėjai, kurie nenorėtų matyti pilnos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos piramidės Seimas–premjeras–prezidentūra, turėtų ne tik pasyviai remti G. Nausėdą, bet ir organizuotis padėti jam surinkti parašus.

„I. Šimonytei svarbiausia užduotis praplėsti savo elektoratą, ir tam ji, turbūt, mums pademonstruos stiprią komandą, sudarytą ne tik iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narių. Bet tai – tik taktika ir procedūros.

Bloga žinia Lietuvai, mano nuomone, kad kol kas nė iš vieno kandidato nesame išgirdę strateginių žinių Lietuvai, galinčių pasukti Lietuvą iš vieškelio į greitkelį. Ar esate įsiminę nors vieną esminę žinią, asocijuotą su kuriuo nors kandidatu? Tiesa laiko dar yra, ir viltis miršta paskutinė“, – LRT.lt kalbėjo Lietuvos nepriklausomybės akto signataras.

Prezidento rinkimai įvyks 2019 m. gegužės 12 d. Dalyvauti rinkimuose jau yra nusprendęs europarlamentaras Petras Auštrevičius, filosofas Arvydas Juozaitis, Seimo narė Aušra Maldeikienė, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas G. Nausėda, Seimo narys Naglis Puteikis, Seimo narė I. Šimonytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas (14)

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (104)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Šeši iš dešimties suaugusių šalies gyventojų būtų linkę pasirinkti nuolatinį vasaros laiką balsavimas (23)

Visuomenės nuomonės tyrimas, kurį Susisiekimo ministerijos (SM) užsakymu šių metų lapkričio...

Lietuviai įvardijo geriausius miestus poilsiui: pirmose vietose – ne pajūrio kurortai (2)

Lietuviai po savo šalį keliauja vidutiniškai 4 kartus per metus ir bent su viena nakvyne. Vienai...

Dėl gaisro Vilniuje gali būti ribojamas eismas: bijoma sprogimo (8)

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (30)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Nuolat skubančioms: kaip pasidaryti vakarinį makiažą per 10 minučių (3)

Žibantis vakarėlių sezonas jau čia pat, tačiau planų sąrašas mūsų užrašinėse vis ilgėja,...

Vaišes ruoškite kartu: patarė, kaip išvengti streso virtuvėje, kai aplink laksto mažieji pagalbininkai sveikesnių imbierinių sausainių receptas

Artėjant didžiosioms metų šventėms, mamos žino – daugiau laiko norisi skirti šeimai ir...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (559)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (532)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...