Lietuvos muzikos akademijos rektorius Juozas Antanavičius gali atsisakyti švietimo ir mokslo ministro posto. Priežasčių, dėl ko tai gali padaryti, pats J. Antanavičius kol kas neįvardija. "Negaliu tokios žinios paneigti", - trečiadienį sakė J. Antanavičius. Į švietimo ir mokslo ministro postą, Eltos žiniomis, gali būti siūlomas dabartinis Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Remigijus Motuzas.
Juozas Antanavičius
© ELTA
LTV naujienų laidai "Panorama" J.Antanavičius teigė, jog kažkas jam nori inkriminuoti bendradarbiavimą su sovietų saugumu, bet pats jis neigia talkinęs KGB.

Pats R. Motuzas trečiadienį sakė jokio pasiūlymo kol kas nėra sulaukęs. R. Motuzas 1993-1994 m.yra dirbęs Prezidento referentu švietimo ir mokslo klausimais. 1994-1997 m. R. Motuzas dirbo Švietimo ir mokslo ministerijos sekretoriumi, vėliau kelerius metus vadovavo Tautinių mažumų ir išeivijos departamentui prie Vyriausybės. 2001-2002 m. R. Motuzas buvo Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Europos Tarybos ministras patarėjas. Šiuo metu jis yra Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius.

Remigijus Motuzas
© ELTA

"Girdėjau, kad yra iškilę kažkokių abejonių dėl manęs, lyg ir atsiradusi kažkokia konkurencija. Yra ir man pačiam kilusių abejonių. Viskas turėtų paaiškėti artimiausiu metu", - sakė J. Antanavičius. Jis konkrečiai neįvardijo, kokių abejonių yra kilę dėl jo asmens. Paklaustas, kokių abejonių pats turįs, J. Antanavičius teužsiminė dar prieš skiriant jį ministru prašęs kelių dienų pamąstymui.

"Viskas įvyko labai jau greitai. Manau, kad galutinis sprendimas bus aiškus rytoj", - sakė J. Antanavičius.

BNS žiniomis, abejonių sukėlė kai kurie J.Antanavičiaus praeities faktai, apie kuriuos Prezidentūra gavo žinių iš šalies specialiųjų tarnybų. Šie faktai kol kas neatskleidžiami.

"Jei pačiam J.Antanavičiui kyla abejonės, tai premjeras turėtų patikslinti ministrų sąrašą", - BNS teigė šaltinis Prezidentūroje.

BNS žiniomis, J.Antanavičiaus perspektyvos dirbti naujojoje Vyriausybėje turėtų paaiškėti ketvirtadienį ryte.

Algirdas Brazauskas su dokumentais
© ELTA

Antradienį prezidentas Valdas Adamkus po keturias valandas užtrukusių derybų su premjeru Algirdu Brazausku ir Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu dekretu patvirtino A. Brazausko teiktą Vyriausybės sudėtį. V. Adamkus nesutiko, kad švietimo ir mokslo ministru būtų skiriamas anksčiau siūlytas socialdemokratas Rimantas Vaitkus bei į vidaus reikalų ministro postą siūlytas "darbietis" Viktoras Muntianas.

Per antradienį Prezidentūroje vykusias derybas minėti du prezidento nepageidaujami kandidatai buvo pakeisti Juozu Antanavičiumi į švietimo ir mokslo ministrus ir Gintaru Furmanavičiumi - į vidaus reikalų ministrus.

V. Adamkus teigė su abiem kandidatais kalbėjęsis telefonu ir šios kandidatūros jį patenkinę. Tačiau kartu V. Adamkus teigė, jog yra kreiptasi ir į specialiąsias tarnybas dėl minėtų kandidatų patikrinimo, be to, V. Adamkus žadėjo dar asmeniškai susitikti su abiem kandidatais.

Nors šalies vadovas antradienį dekretu paskyrė naują Vyriausybę, tačiau ji įgaus įgaliojimus veikti tik tuomet, kai Seimas patvirtins Vyriausybės programą ir kai prisieks visi naujojo Ministrų kabineto nariai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmą kartą prabilo Osamos bin Ladeno motina jų namai – turtų ir įtakos atspindys (35)

Ant kampinės erdvaus kambario sofos įsitaiso ryškiai apsirengusi moteris. Sekcijos stikle, už...

Artimiesiems – šokas: vyrą po medikų vizito namuose rado ištiktą insulto (101)

Insultas, bet atvykote pavėluotai – tokius žodžius išgirdo sesuo, atvežusi savo brolį į...

Apmokestino fotosesijas Palangos botanikos parke (118)

Jeigu rengiatės Palangos botanikos parke rengti vestuvinę fotosesiją, pasiruoškite papildomus 60...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (693)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Toma Vaškevičiūtė: kai jaučiu nepakantumą žmonėms ir aplinkai – jaučiuosi purvina ir labai skurdi (13)

Toma Vaškevičiūtė , 2008 m. baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos teatro ir muzikos...

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (427)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (294)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Apie Vėlyvio akibrokštą bažnyčioje pasisakė ir Liudvikas Andriulis: „trolinti“ reikia ir galima stipresnius už save, ne silpnesnius (333)

Režisierius Emilis Vėlyvis kartu su projekto „Zero Live Show“ aktorių komanda per Žolinę...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (234)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Vasariška šiluma dar džiaugsimės ir kitą savaitę, tik dažnesni bus trumpi lietūs (2)

Vasariški orai iš Lietuvos dar nesitraukia ir žada toliau džiuginti šiluma. Tiesa, dažnesni bus...