aA
Lietuvos muzikos akademijos rektorius Juozas Antanavičius gali atsisakyti švietimo ir mokslo ministro posto. Priežasčių, dėl ko tai gali padaryti, pats J. Antanavičius kol kas neįvardija. "Negaliu tokios žinios paneigti", - trečiadienį sakė J. Antanavičius. Į švietimo ir mokslo ministro postą, Eltos žiniomis, gali būti siūlomas dabartinis Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Remigijus Motuzas.
Juozas Antanavičius
Juozas Antanavičius
© ELTA
LTV naujienų laidai "Panorama" J.Antanavičius teigė, jog kažkas jam nori inkriminuoti bendradarbiavimą su sovietų saugumu, bet pats jis neigia talkinęs KGB.

Pats R. Motuzas trečiadienį sakė jokio pasiūlymo kol kas nėra sulaukęs. R. Motuzas 1993-1994 m.yra dirbęs Prezidento referentu švietimo ir mokslo klausimais. 1994-1997 m. R. Motuzas dirbo Švietimo ir mokslo ministerijos sekretoriumi, vėliau kelerius metus vadovavo Tautinių mažumų ir išeivijos departamentui prie Vyriausybės. 2001-2002 m. R. Motuzas buvo Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Europos Tarybos ministras patarėjas. Šiuo metu jis yra Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius.

Remigijus Motuzas
© ELTA

"Girdėjau, kad yra iškilę kažkokių abejonių dėl manęs, lyg ir atsiradusi kažkokia konkurencija. Yra ir man pačiam kilusių abejonių. Viskas turėtų paaiškėti artimiausiu metu", - sakė J. Antanavičius. Jis konkrečiai neįvardijo, kokių abejonių yra kilę dėl jo asmens. Paklaustas, kokių abejonių pats turįs, J. Antanavičius teužsiminė dar prieš skiriant jį ministru prašęs kelių dienų pamąstymui.

"Viskas įvyko labai jau greitai. Manau, kad galutinis sprendimas bus aiškus rytoj", - sakė J. Antanavičius.

BNS žiniomis, abejonių sukėlė kai kurie J.Antanavičiaus praeities faktai, apie kuriuos Prezidentūra gavo žinių iš šalies specialiųjų tarnybų. Šie faktai kol kas neatskleidžiami.

"Jei pačiam J.Antanavičiui kyla abejonės, tai premjeras turėtų patikslinti ministrų sąrašą", - BNS teigė šaltinis Prezidentūroje.

BNS žiniomis, J.Antanavičiaus perspektyvos dirbti naujojoje Vyriausybėje turėtų paaiškėti ketvirtadienį ryte.

Algirdas Brazauskas su dokumentais
© ELTA

Antradienį prezidentas Valdas Adamkus po keturias valandas užtrukusių derybų su premjeru Algirdu Brazausku ir Darbo partijos pirmininku Viktoru Uspaskichu dekretu patvirtino A. Brazausko teiktą Vyriausybės sudėtį. V. Adamkus nesutiko, kad švietimo ir mokslo ministru būtų skiriamas anksčiau siūlytas socialdemokratas Rimantas Vaitkus bei į vidaus reikalų ministro postą siūlytas "darbietis" Viktoras Muntianas.

Per antradienį Prezidentūroje vykusias derybas minėti du prezidento nepageidaujami kandidatai buvo pakeisti Juozu Antanavičiumi į švietimo ir mokslo ministrus ir Gintaru Furmanavičiumi - į vidaus reikalų ministrus.

V. Adamkus teigė su abiem kandidatais kalbėjęsis telefonu ir šios kandidatūros jį patenkinę. Tačiau kartu V. Adamkus teigė, jog yra kreiptasi ir į specialiąsias tarnybas dėl minėtų kandidatų patikrinimo, be to, V. Adamkus žadėjo dar asmeniškai susitikti su abiem kandidatais.

Nors šalies vadovas antradienį dekretu paskyrė naują Vyriausybę, tačiau ji įgaus įgaliojimus veikti tik tuomet, kai Seimas patvirtins Vyriausybės programą ir kai prisieks visi naujojo Ministrų kabineto nariai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis pripažino: mano kūryba yra paveikta Indijos kvaišalų (41)

Žinoma, apie jokias nelegalias medžiagas ar receptinius sąmonę plečiančius preparatus aš...

Prokuroras įvardijo sukčių purvinus metodus: prašo kreiptis ir praradus menkiausias sumas (133)

Klaipėdos prokuroras Simonas Genys į „Delfi“ kreipėsi norėdamas įspėti apie sukčių...

Maudynių eketėje entuziastas: pas gydytojus einu tik tada, kai reikia pasikeisti vairavimo teises (46)

Spaudžiant šalčiui ne visiems norisi užsidaryti šiltuose namuose. Panevėžiečiai kaip tikri...

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, SAM abejoja dėl prezidento iškelto tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų (126)

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, būtų drąsu teigti, jog Lietuvai iki vasaros vidurio pavyks...

Rimas Šapauskas | D+

Rimas ir kunigas. Pokalbis su vyskupu Arūnu Poniškaičiu: nusikaltęs kunigas vis tiek lieka Bažnyčios nariu

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

Kineziterapeutas Žilvinas Pušnys | D+

Tai – vienas geriausių pratimų pilvo presui, bet dažnai atliekamas klaidingai: štai kaip jį daryti teisingai

Šis pratimas laikomas vienu veiksmingiausių pilvo presui . Pratimas apima daugiau nei vieną...

Laura Vagonė: man nieko niekada nereikėjo imti grožiu (106)

Ryški, drąsi ir energinga švenčių planuotoja Laura Vagonė atvira, dažnai ji veidrodyje nemato...

Šviesa tunelio gale: Dulkys dalijasi pozityvia koronaviruso statistika (183)

Lietuvai jau daugiau nei mėnesį gyvenant antrojo griežto karantino sąlygomis, sveikatos apsaugos...

COVID-19 protrūkiai Lietuvoje nesiliauja vaikų darželiuose ir įmonėse, sunki padėtis tęsiasi ir šalies globos namuose Per parą nustatyti 773 koronaviruso atvejai, mirė 18 asmenų (121)

Per praėjusią parą Lietuvoje ištyrus 5623 ėminius dėl įtariamo koronaviruso nustatyti 773 nauji...