aA
Nors šiuo metu dar nė vienam kaliniui nėra nustatytas koranavirusas (COVID-19), teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigia, kad atsiradus dideliems viruso protrūkiams pataisos namuose, Vilniuje vėl būtų atidarytas Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas.
Jankevičius: jei prireiks, galėtume vėl atidaryti Lukiškių kalėjimą
© DELFI / Domantas Pipas

Ministro teigimu, situacija šalies įkalinimo įstaigose atidžiai stebima. Pasak jo, šiuo metu įsteigtas Kalėjimų departamento Ekstremalių situacijų operacijų centras, kuris nuolat renka įstaigų teikiamą informaciją apie prevencines priemones ir padėtį dėl. viruso (COVID-19) prevencijos, analizuoja galimas grėsmes, rengia teisės aktus ir koordinuoja reagavimo veiksmus.

Pasak E. Jankevičiaus, jei Lietuvos įkalinimo įstaigose prasidėtų dideli protrūkiai kaip Italijoje ar Kinijoje, būtų svarstoma galimybė ir vėl atidaryti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

„Esant didžiuliam protrūkiui esame nusimatę ir šią situaciją, galime vėl atidaryti Lukiškes“, – Eltai sakė ministras.

E. Jankevičius: nuteistųjų rutina kardinaliai pasikeitė

Ministras teigimu, pataisos įstaigose paskelbus karantiną pasikeitė ir nuteistųjų rutina. Šalies pataisos įstaigose draudžiamas asmenų lankymasis, išskyrus susitikimus su gynėjais, nevyksta masiniai renginiai, maksimaliai apribotas nuteistųjų, kurie gyvena įstaigos viduje ir turi teisę išvykti be palydos ir be sargybos, judėjimas už įstaigos ribų. Taip pat sustabdytos asmenų, laikomų įkalinimo įstaigose, trumpalaikės išvykos į namus, nevyksta ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai.

„Šiandien uždraustos gerai besielgiančių kalinių trumpalaikės išvykos. Niekas negali nuteistųjų lankyti ir niekas nėra įleidžiami. Nevyksta dideli renginiai, sporto renginiai, nevyksta resocializacijos pamokos, kurios reikalauja nuteistųjų susibūrimų. Buvo įvairių nepasitenkinimų, kaip ir Italijos pataisos namuose, bet iš dalies kaliniai supranta. Nes jie taip pat nenori, kad virusas patektų į pataisos įstaigas“ , – Eltai sakė ministras.

„Situaciją mes stebime atidžiai. Kalėjimų departamente yra sukurtas Ekstremalių situacijų operacijų centras. Visi asmenys, kurie suserga įprastomis ligomis, ne koronavirusu, vis tiek yra iš karto izoliuojami bei atidžiai stebimi. Kiekviena įstaiga yra įsirengusi atskiras patalpas, jei būtų kam nors diagnozuotas koronavirusas, ten būtų galima tuos žmones izoliuoti, gydyti bei suteikti pagalbą“, – teigė ministras.

Nuteistieji, atvykę iš užsienio valstybių – izoliuoti

Kalėjimų departamento direktoriaus patarėja Simona Banėnienė patikino Eltą, kad nuteistieji, per pastarąsias savaites konvojuoti iš užsienio valstybių į Lietuvą, laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų mažiausiai 14 dienų.

Taip pat Lietuvos nuteistieji ir suimtieji, naujai atvykę į įstaigas, taip pat 14 dienų laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų.

Kaip skelbia Kalėjimų departamentas, šiuo metu be neatidėliotinos būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą. Taip pat trims mėnesiams atidėtas nuteistųjų areštas.

Koronavirusu serga viena darbuotoja

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai, kuri nuo kovo 14 dienos buvo namuose, saviizoliacijoje po kelionės į užsienį, diagnozuotas koronavirusas, praneša Kalėjimų departamentas.

Darbuotoja, grįžusi iš Dominikos Respublikos, laikėsi rekomenduojamų atsargumo priemonių ir saviizoliavosi Kaune. Rekomendacijas saviizoliacijos metu nuolat teikė Visuomenės sveikatos centro specialistai. Pirmadienį, kovo 23 dieną, pajutusi ligos simptomus, kreipėsi į medikus. Atlikus tyrimą, patvirtintas užsikrėtimas.

Gydoma namuose, sveikatos būklė patenkinama, stabili. Darbuotoja į darbą nebuvo atvykusi, su kolegomis kontaktų neturėjo.

Nuteistųjų, kurių sveikatos būklė sudarytų prielaidas įtarti susirgimą koronaviruso liga, įstaigose nenustatyta.

Šiuo metu keliose laisvės atėmimo įstaigose yra stebimi 9 asmenys, atvykę iš užsienio valstybių. Asmenys yra izoliuoti, kaip yra numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktuose reikalavimuose ir rekomendacijose, jų sveikatos būklę nuolat stebi sveikatos priežiūros specialistai.
Paulina Levickytė (ELTA)

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
3.6154

Top naujienos

Paaiškino, kaip užtikrins draudimą keliauti per Velykas: tikrins atvykstančius į miestus papildyta 16.01 val. (133)

Vyriausybei nusprendus pratęsti karantiną iki balandžio 27-osios dienos imtinai, bei Velykų...

Mokslininkai: sušvelninus karantiną gegužę turėsime 20 tūkst. COVID-19 pacientų (107)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai...

Suvaržymus lengvinančioms Europos valstybėms – PSO įspėjimas (40)

Nepaisant to, kad kai kuriose šalyse matyti „pozityvių ženklų“, kurie galimai praneša apie...

Karantinas tęsiamas dviem savaitėm, kaukės tampa privalomos per Velykas uždrausta vykti į kitus miestus (595)

Ministrų kabinetas trečiadienį rinkosi į Vyriausybės posėdį, kuriame svarstė apie karantino...

Skvernelis: daliai verslų sąlygos dirbti bus paskelbtos iki Velykų (15)

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės spaudos konferencijoje aptarė, kas gali tikėtis...

Finansų specialistė įvardijo pirmą simptomą, rodantį, kad jūsų biudžetas nėra sveikas (2)

Apie pinigus galima kalbėti paprastai. Naujausia tema – asmeninis ir šeimos biudžetas.

Po iš Santarų pabėgusios moters kelionės autobusu – siūlo visiems keleiviams izoliuotis jai patvirtintas koronavirusas (566)

Antradienį Vilniuje iš Santaros klinikų Infekcinių ligų centro per langą pabėgusi moteris (gim....

Gabrielius Landsbergis: kas mūsų laukia po koronos ragina ruoštis antrai bangai (399)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos lyderis Gabrielius...

Iš JAV norinčių grįžti rusų neįleido į „Aeroflot“ lėktuvą: orlaivis išskrido beveik tuščias (79)

Trys ketvirtadaliai iš Jungtinių Amerikos Valstijų į tėvynę sugrįžti norinčių rusų nepateko...

|Maža didelių žinių kaina