aA
Su valstiečių-žaliųjų sąrašu į Europos Parlamentą išrinktas Stasys Jakeliūnas mano, kad valdantiesiems reikėtų pagalvoti apie kitas alternatyvas bankų mokesčiui jau vien dėl galimos rizikos, kad užsienio kapitalo bankai gali paprasčiausiai pasitraukti iš Lietuvos.
Eurai
Eurai
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Tokiu atveju būtų dar blogiau negu yra dabar. Jeigu tai yra reali rizika, tai vien dėlto reikėtų šiame etape nuo to susilaikyti“, – DELFI sakė S. Jakeliūnas.

Europarlamentaras atkreipė dėmesį, kad panašūs mokesčiai yra įvedami šalyse (pavyzdžiui, Lenkijoje), kuriose yra didelės rinkos, ir motininiai bankai neretai ten reziduoja.

„Jie neketina niekur keltis dėl rinkos, tradicijų. Lietuva, Latvija ir Estija yra kitokioje situacijoje. Didieji motininiai bankai yra užsienyje, ir jie gali iš ten teikti paslaugas. Taip pat – ir iš Estijos, čia yra „Luminor'o“ pavyzdys, buvo tokių pavyzdžių ir „Danse Bank'o“ atveju. Tai komplikuoja situaciją“, – sakė S. Jakeliūnas.

Europarlamentaras sako, kad jo argumentai nereiškia, kad pasiūlymai nėra pagrįsti, tačiau, jo manymu, yra sudėtinga juos realizuoti nepatiriant nuostolių.

„Jeigu bankai išsikeltų, tai jie, tikėtina, ne tik nemokėtų to aktyvų mokesčio, bet ir indėlių draudimo įmokų, kurios yra sumažintos keturis kartus. Indėlių draudimo fondas praktiškai yra tuščias po visų „Snoro“, Ūkio banko, kredito unijų uždarymo. Čia tikrai yra mažų mažiausia nevienareikšmis pasiūlymas, bet tai nereiškia, kad nereikia diskutuoti, žiūrėti, kokia yra praktika ir galbūt teisinės galimybės“, – sakė S. Jakeliūnas.

Politikas svarstė, kad galbūt galėtų būti apmokestinti aktyvai, susiję su Lietuva.

„Jeigu būtų įmanomas toks dalykas, galbūt, pradedant nuosaikesniu tarifu, toks dalykas galėtų būti svarstomas. Bet tuos pelnus bankai ir kitos finansų įstaigos gali veikti su apskaita, krizės metu buvo daromi didžiuliai atidėjimai, jie kelis metus patirtus nuostolius perkelinėjo ir atitinkamai nemokėjo pelno mokesčio. Pelno mokestis irgi yra abejotinas instrumentas apmokestinti bankus“, – sakė S. Jakeliūnas.

Galvojant apie tai iš kur paimti pinigų socialinėms reikmėms finansuoti politikas nurodė į Lietuvos banko rekomendacijas mažinti įvairias mokestines išimtis ir išlygas, ir stengtis geriau suvaldyti šešėlį.

„Aš ir pats tai siūliau 2013 m. vadovaudamas mokesčių darbo grupei. (…) Tai yra prioritetiniai veiksmai, kurie turėtų būti daromi, prieš galvojant įvesti kokius nors naujus mokesčius. Šitame etape aš nuo to susilaikyčiau, bet tai nereiškia, kad toliau nebus apie tai diskutuojama“, – sakė S. Jakeliūnas.

Pristatyta poveikio analizė.

Siūlomas bankų turto mokestis reikšmingai pabrangins paskolas gyventojams bei verslui ir kitas finansų įstaigų paslaugas, parodė Lietuvos bankų asociacijos atlikta (LBA) preliminari bankų turto mokesčio poveikio analizė, rašė ELTA.

Anot LBA, mokesčio įvedimas skaudžiai atsilieptų ir visai šalies ekonomikai. Ilgalaikė žala gali būti 4 kartus didesnė nei trumpalaikė nauda: į biudžetą surinkus 100 mln. eurų, šalies ūkis netektų nuo 150 iki 450 mln. eurų.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.2381

Top naujienos

Ispanijoje gyvenanti Aušra Burnienė: rudenį šios šalies kurortuose nusipirkti būstą gali būti neįmanoma dėl vienos priežasties papasakojo apie kainas (1)

Pilni lėktuvai lietuvių į Ispaniją leidžiasi ne tik atostogų, apstu ir norinčių čia susirasti...

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Ką išduoda nauji Rusijos grasinimai kaimynėms: Kremlius sukūrė situaciją, kurios nebuvo šimtmečius (2)

Šios šalis taps priešėmis – tą minutę, kai jos taps NATO narėmis, imsimės žingsnių. Jei...

Putino diagnozė slepia ir svarbesnę informaciją: šito dar niekas garsiai nesako

Tikra ar išgalvota Rusijos prezidento Vladimiro Putino sunki liga neabejotinai lems ir karo...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Ukrainos šiaurė jau išvaduota Rusija iš „Azovstal“ evakuotiems kariams nieko gero nežada: pasirodė nežmoniškų siūlymų (6)

Evakuacijos misija „ Azovstal “ plieno gamykloje Mariupolyje tęsiasi, trečiadienio naktį savo...

Delfi PliusJurga Grigienė

Randai: kodėl niekas nesako, kad jiems užgijus negalima atsikvėpti – neprižiūrimi jie gali sukelti negrįžtamų padarinių

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris neturėtų nė vieno rando. Bet savotiškas paradoksas – ne...

Majauskas apie ekonomikos būklę, naujus mokesčius ir NPD santykį su MMA: tam tikrų pakeitimų tikrai reikia

Infliacija, planuojamos didinti bazinės palūkanų normos, nedarbo augimo rizika rodo, kad šie metai...

Delfi PliusPranas Šarpnickis

Lietuvos miestas, kurį 9 dienoms buvo „okupavę“ latviai – supykę, kad žemaičiai neleidžia Kalėdų atšvęsti, grįžo namo (2)

Sovietmečiu kai kas Skuodą pašaipiai vadindavo lietuviškąja Kamčiatka. Bet ne todėl, kad ten...

Delfi PliusVytautė Merkytė

Išjuokta „Tinder Swindler“ auka – apie pragarą ir traumą, kurią patyrė: po to, kai prakalbau, tiek daug dalykų pradėjo vykti išskirtinis Delfi Plius interviu

Pernillos Sjoholm gyvenimas „ant popieriaus“ atrodo kone tobulas: jos darbas yra keliauti po...

Bozulis: Prancūzijos miestelis, plytintis aukštai virš „duobės“

Trou de Bozouls, arba Bozulio duobė, yra didžiulis pasagos formos kanjonas, esantis šalia Bozulio...