aA
Buvusio savanorio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Juro Abromavičiaus susprogdinimas 1997 m. sausį - politinė vienos partijos žmogžudystė, įvykdyta J.Abromavičiui tyrus savanorių maištą Pakaunės miškuose, Bražuolės tilto susprogdinimą bei kai kurias kitas bylas. Tai teigė buvusi J.Abromavičiaus bendražygė ir buvusi savanorė Kristina Sudžienė.
Česlovas Stankevičius
Česlovas Stankevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Ji ketvirtadienį liudijo J.Abromavičiaus žūties aplinkybes iš naujo pradėjusiai tirti Seimo laikinajai komisijai. „Taip, tai buvo politinė žmogžudystė. Užsakovai - tai yra partija. Įvardinti aš jums neįvardinsiu, jūs turėjote jau paimti šitą dalyką“, - teigė K.Sudžienė.

Pasak K.Sudžienės, J.Abromavičius „buvo autoritetas savanorių taryboje ir savo autoritetu jis gadino tų kitų veiklą, jis jiems trukdė“.

„Tai buvo politikų kišimasis į savanorių darbą, norėta pasinaudoti savanoriais savo politiniuose žaidimuose. Tas prasidėjo 1993 metais, kada buvo grįžta iš miško (Pakaunės - DELFI) ir buvo užimtas štabas bei buvo duotas pirmas įsakymas J.Abromavičių nušauti 1997 metais, ir tas įsakymas buvo įvykdytas“, - žurnalistams po komisijos posėdžio sakė K.Sudžienė.

Paklausta, kas davė užsakymą nužudyti J.Abromavičių, K.Sudžienė įvardino ir konkrečią pavardę: „Tą įsakymą nušauti davė Stanislovas Adomonis, dabar esantis pensijoje“.

Pasak buvusios žuvusio pareigūno bendražygės, J.Abromavičius tyrė ir neleido užmiršti Pakaunės miško bei Bražuolės tilto susprogdinimo įvykių.

K.Sudžienės teigimu, J.Abromavičius buvo surinkęs pasiaiškinimus žmonių, kurie esą buvo įkalbinėjami susprogdinti tiltą per Bražuolę, ir buvo perdavęs minėtą informaciją tuometiniam VSD Kauno padalinio vadovui, tačiau į šią informaciją nebuvo reaguojama.

Česlovas Stankevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Apklausdami kitą liudininką buvusį - Krašto apsaugos ministrą dabartinį ambasadorių Česlovą Stankevičių, Seimo komisijos nariai ypač domėjosi J.Abromavičiaus buvusia parengta pažymą apie galimus Pakaunės savanorių maišto ir Bražuolės tilto susprogdinimo organizatorius bei vykdytojus.

Č.Stankevičius pripažino, jog jį tokia pažyma buvo pasiekusi, jis ją skaitė, tačiau teigė vertingos informacijos ten neradęs. Anot Č.Stankevičiaus, pažymoje neva buvo įvardijami ne tiesioginiai pateikiamos informacijos šaltiniai, o perpasakojimai.

Buvęs ministras teigė perdavęs tą pažymą viceministrui ir toliau į ją nebuvo reaguojama.

Č.Stankevičius teigė neprisimenąs, kokios pavardės buvo minėtos pažymoje, nors, atsakydamas į parlamentarų klausimus, kartu pripažino, kad pažymoje buvo ir visuomenei gerai žinomų bei jam pažįstamų žmonių.

Seimo komisijos pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigė po ketvirtadienį išgirstų liudijimų pasijutusi nejaukiai: „Manau, kad tai tikrai labai rimta“. L.Graužinienės teigimu, komisija nusprendė prašyti pratęsti jos darbą ilgesniam laikui, nes akivaizdu, jog dabar numatytu laiku - iki vasario 1 d. - tyrimo baigti nespės.

Komisijos pirmininkės teigimu, prokurorams pranešus, jog jų tyrimas dėl J.Abromavičiaus žūties aplinkybių nėra baigtas ir tyrimo medžiaga negali būti pateikta Seimui, komisijai teks daugiau dirbti pačiai, apklausti daugelį liudininkų.

Penktadienį liudyti komisijai bus pakviesta teisininkė Leonora Kuodienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Maksimo Galkino koncertas Jūrmaloje sustabdytas dėl kruvino incidento: agresyvaus vyro sulaikymo metu jam sulaužyta ranka specialiai Delfi iš Jūrmalos (1)

Jūrmaloje vykęs trečiasis Maksimo Galkino pasirodymas neapsiėjo be incidentų. Šou teko nutraukti...

Po lietingos savaitės pradžios į šalį vėl grįš karščiai: kai kur įkais ir iki 29 laipsnių

Pirmadienio dieną per šalį keliaus kiek tankesnių debesų zona. Dangus bus nepastoviai debesuotas,...

Karas Ukrainoje. Įtempta padėtis prie Zaporižios atominės elektrinės ir intensyvėjančios atakos Donecke Podoliakas: Rusija nori pusmečiui įšaldyti karą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė , kad nuo Rusijos invazijos pradžios buvo...

Siaubingus įrašus iš Pravieniškių paviešinęs kalinys: beveik mėnesį buvau ištiktas komos, tik neseniai pradėjau vaikščioti (1)

Kalinių užfiksuotus siaubingus vaizdo įrašus iš Pravieniškių pataisos namų prieš ketverius...

Maksvytis – apie netenkinantį progresą, konkurencinę žaidėjų kovą ir naująjį kapitoną

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrosiose kontrolinėse rungtynėse 90:88 nugalėjo Estijos...

Perspėja, kad Lietuvos švietimą supurtys dar didesnis skandalas: artėjame visiškos katastrofos link (23)

Šįmet su matematika nepasisekė ne tik abiturientams, bet ir dešimtokams – beveik 40 proc. jų...

Delfi PliusVytautas Bruveris, laida „Kaip pas žmones“, Virginija Spurytė

Ukrainos analitikas įvardijo karo baigtį: vieno darinio žemėlapyje tikrai nebeliks (10)

Ukraina ir kitos šalys jau įžengė į ilgalaikių konfliktų Europos žemyne laikotarpį, o kaip...

Jokubaičio priekaištą išgirdęs Brazdeikis džiaugiasi darbu su NBA centrais

Ignas Brazdeikis po pertraukos grįžo į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę ir vedė ją į pergalę...

Policijai įkliuvusi ukrainietė net nepagalvojo, kad taip gali būti: tikėjau viskuo, ką man sakė (7)

Lietuvoje prie automobilio vairo neblaivi policijos pareigūnų sulaikyta ir baudžiamojon...

Delfi PliusJelizaveta Dako

Ekspertas: Lukašenkos režimas visiškai pramiegojo itin svarbų procesą, propaganda dabar turi problemų

Visuomenės nuomonės apie Rusijos karą prieš Ukrainą dinamiką kol kas lemia dvi pagrindinės...