Teisėsaugos įtarimų dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius kol kas nesitraukia iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybos pirmininko pareigų. Universiteto senato pirmininko pareigas nuo rugsėjo 1-osios pradėjęs eiti kardiochirurgas socialdemokratas Rimantas Benetis neketina inicijuoti J. Miliaus pašalinimo iš universiteto tarybos vadovų.
Jonas Milius
© DELFI

„Mes turime turėti juridinį pagrindą. Jeigu pats pirmininkas nesitraukia, kas irgi yra tam tikras situacijos sprendimas, mes turime laukti tam tikrų institucijų juridinių išvadų, kad galėtume žengti tolesnį žingsnį ir spręsti, kaip elgtis su tarybos pirmininku“, – BNS sakė R.Benetis.

Kartu jis nurodė, kad rugsėjo 14 dieną rengiamas universiteto tarybos posėdės, kuriame bus svarstomas vadovo klausimas. Tačiau jis sakė neturintis informacijos, ar J.Milius tame posėdyje ketinta atsisakyti pareigų, ar tik paaiškinti nesitraukimo motyvus.

Pats J.Milius sako neketinantis trauktis iš LSMU tarybos.

„Jis sakė, kad nepriiminėja dėl pareigų apskritai jokių sprendimų ir daugiau nekomentuoja“, – BNS ketvirtadienį teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

LSMU statutas numato, kad „tarybos nariu turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo, ėjęs ar einantis atsakingas pareigas švietimo, mokslo, kultūros, viešosios veiklos ar verslo srityje (...) ir turintis žinių bei gebėjimų, padedančių siekti universiteto tikslų ir įgyvendinti universiteto misiją“. Klausiamas, ar šiuo metu J.Milius atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimą, universiteto senato vadovas R.Benetis sako, kad jam svarbiausias - teisinis vertinimas.

„Mano asmeniniu manymu, ir aš pats esu ne kartą pakliuvęs į tokias situacijas, kad primiausia žmogus yra apjuodinamas, o tik po to yra aiškinamasi, ar jis iš tiesų juridiškai yra kažkuo prasikaltęs. Aš remiuosi labai paprastai ir labai griežtai juridiniais sprendimais, juridiniais atsakymais tų institucijų, kurios už tą darbą ir įvertinimą atsako“, – dėstė R.Benetis.

Paklaustas, kaip jis apibrėžtų nepriekaištingą reputacijos reikalavimą, R.Benetis sakė, jog tai – subjektyvus dalykas.

„Tai subjektyvūs dalykai, aš net nežinau, pavyzdžiui, kokie jam kaltinimai yra pareikšti, ar jie bus patvirtinti, ar iš tiesų bus patvirtinta, kad yra yra nusikaltęs (...). Jūs esate spaudos atstovas, jūs vienaip vertinate tą listeriją, aš esu medikas, ir aš galiu pasakyti, kad jeigu jūs nueisite į Vilniaus Kalvarijų turgų arba Kauno Žaliakalnio turgų ir paimsite mėsą, rasite masę dar pavojingesnių mikrobų. Bet niekas žalios mėsos nevalgo, reikia vertinti realią situaciją“, – aiškino R.Benetis.

J.Milių trauktis iš Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, be kita ko, ragino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

„Prezidentė turi savo nuomonę, yra žmonių, kurie turi kitokią nuomonę“, – kalbėjo LSMU tarybos pirmininkas, socialdemokratų kandidatas į Seimą R.Benetis.

Kitame teisėsaugos tyrime įtarimų dėl kyšininkavimo sulaukęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis taip pat buvo LSMU tarybos nariu. Iš jos R.Kurlianskis birželį pasitraukė pats ir Senato kolegija nutarė atsistatydinimo prašymą tenkinti.

LSMU tarybai vadovaujantis J.Milius birželį vertindamas situaciją dėl R.Kurlianskio apeliavo į paties verslininko savivoką.

„Aš tikiu, kad jis žmogus viską supranta, jeigu jis jausis, kad tikrai kaltas, jis pats tas priemones priims“, – birželį BNS sakė J.Milius.

Teisėsauga Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui J.Miliui yra pateikusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Pareigūnai įtaria, kad „Judex“ bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengų nuobaudų, kurios paprastai taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams padaryti poveikį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Baltųjų pėdkelnių“ legenda: paslaptingų snaiperių iš Baltijos šalių bijojo visas Kaukazas (88)

1992-ųjų rudenį, prasidėjus karui Abchazijos regione, Kaukaze ėmė rastis vadinamosios...

Sodo bendrijos gyventojams neramios dienos: laukia iškeldinimas iš namų (21)

Sodų bendrija „Baltasis gandras“ jau daugybę metų kovoja už dar sovietmečiu gautus sklypus,...

Pasinaudojo moters bejėgiškumu: atėmė viską, ką turėjo (50)

Panevėžio apylinkės teisme – beprecedentė byla. Prokurorai siekia panaikinti sandorius, kuriais...

Atrado žemėje užkastus kalinio raštelius: patiriame tai, ko žmogaus protas nėra pajėgus įsivaizduoti (93)

Naujai rekonstruotas dokumentas, kurį 1944 metais Aušvice parašė vienas Graikijos žydų kalinys,...

Situacija Ispanijoje kaista: didžiulė minia išėjo į gatves (148)

Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont as šeštadienio vakarą pareiškė, kad Katalonija...

Jubiliejiniame Dž. Butkutės koncerte Kaune – trikdžiai: teko stabdyti pasirodymą (195)

Likus mažiau nei pusvalandžiui iki Džordanos Butkutės koncerto pradžios Kaune, Nemuno saloje,...

Tragedija, kuri lig šiol stovi akyse: šį nusikaltėlį privalome įkalinti iki gyvos galvos (76)

Laikas negydo žaizdų – kiekvieną dieną prieš akis stovi tragiškai pasibaigusios nakties...

Vis dar turi parako: S. Krupeckaitei – Europos čempionato sidabras (12)

Lietuvė Simona Krupeckaitė Berlyne (Vokietija) vykstančio Europos dviračių treko čempionato...

Stilingi ir atsipalaidavę programuotojai darbe vaikšto mūvėdami kojines (82)

DELFI Stilius praėjusį penktadienį apsilankė Vilniuje esančiame Izraelio bendrovės biure „ Wix...

Vienas geriausių XIX amžiaus chirurgų – 300 proc. mirtingumas ir netyčia nupjautos sėklidės (20)

Prieš anestetik ų išradimą chirurgija buvo visai kitokia. Laikas buvo viskas ir kiekvienas...